Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

Agatorek 20:13, 30 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ładnie masz na frontowej. Kocimietka bardzo wybujała, świetnie wgląda w takiej masie

Pissardi też mi się podoba
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Ewa777 22:43, 30 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18387
Kasiu, myślę, że funkie możesz śmiało przesadzać. One bardzo wytrzymałe są.
Hortensje ogrodowe u mnie też słabo przetrwały tę zimę. Jednak czekam jeszcze z ostatecznym cięciem, bo jednak nadal dość zimno jest. Daję im szanse na przebudzenie. Wszystkie rośliny jakieś opóźnione w tym roku.
Pięknego klona kupiłaś. Lubię bordowe listki w ogrodzie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ajka 23:39, 30 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Ale ładnie u ciebie wygląda ta kocimiętka na wejściu, widziałam podobne zdjęcia z lawendą Lawenda chyba ma jednak intensywniejsze kolory.

Pissardi też śliczna, nie to co mój strach na wróble
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasia1 08:06, 31 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dziewczyny odpowiem zbiorowo

Dziękuję za pochwały kocimiętki. Jej wybarwienie moim zdaniem zależy od ilości słońca, im więcej, im cieplej, tym jest bardziej wybujała i fioletowa. Pogoda w tym roku jej nie sprzyja. Ta na froncie jest najzwyklejszą kocimiętką wyhodowaną z torebki nasionek. Mam jeszcze Walker's Low w innym miejscu i ta jest bardziej zwarta, wyższa i chyba bardziej fioletowa. Kwitnie troszkę później niż ta zwykła. Lawenda u mnie się nie sprawdziła (za kwaśno).

Funkie już przesadzone, tzn. część.

Klon jest piękny, ale kosztował mnie z dowozem 300 zł ... Cena jak dla mnie ogromna, ale na drzewa nie żałuję. Byliny, krzewy mogę kupić później, nawet za kilka lat.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
LIDKA 09:30, 31 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
kasia1 napisał(a)
Dziewczyny odpowiem zbiorowo

Dziękuję za pochwały kocimiętki. Jej wybarwienie moim zdaniem zależy od ilości słońca, im więcej, im cieplej, tym jest bardziej wybujała i fioletowa. Pogoda w tym roku jej nie sprzyja. Ta na froncie jest najzwyklejszą kocimiętką wyhodowaną z torebki nasionek. Mam jeszcze Walker's Low w innym miejscu i ta jest bardziej zwarta, wyższa i chyba bardziej fioletowa. Kwitnie troszkę później niż ta zwykła. Lawenda u mnie się nie sprawdziła (za kwaśno).

Funkie już przesadzone, tzn. część.

Klon jest piękny, ale kosztował mnie z dowozem 300 zł ... Cena jak dla mnie ogromna, ale na drzewa nie żałuję. Byliny, krzewy mogę kupić później, nawet za kilka lat.


Kasia masz pięknie przed wejściem.

A cena klona szokująca. U mnie miałabyś 2,5 szt. za te sume też z dowozem.

mam 2 szczepione jeden na 220
a jeden ciut niższy.

jeszcze rok temu były po 100.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Roocika 09:45, 31 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Niestety takie ceny w tym roku w naszych okolicach za drzewa.
Niech zdrowo rośnie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 13:29, 01 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
kasia1 napisał(a)
Dereń Elegantissima. W tym roku eksperyment. Przez trzy lata cięłam go dość nisko, żeby się zagęścił. W tym roku chcę zobaczyć, jaką wielkość osiągnie niecięty. Po raz pierwszy widzę u niego kwiaty






A ja się właśnie zastanowiam czy wy rac tego derenia czy siberica... zastanowiam się czy elegantissima jest dostać zwarty? Kiedy go gniesz i jak mocno zwykle to robisz?
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 13:43, 01 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Ja mam niby Elegantissima (choć też zamieszanie było z tymi gatunkami, bo sprzedawca sprzedał mi dwa gatunki) i u mnie jest bardziej zwarty. Ja chyba wolę jak jest gęstszy, niż wybujały, tnę nisko.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasia1 17:11, 02 cze 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Sarenko, Sibirica ma ładniejsze wybarwienie jesienią. Nie pamiętam, czemu wybrałam Elegantissima

Derenie można ciąć nisko (ja cięłam około 15 cm od ziemi w podobnym terminie co hortensje), zawsze zagęszczało to krzewy, ale wtedy one powolutku odbudowują wysokość. Ratowałam też w ten sposób badyle dereni, które kiedyś kupiłam przez internet i które dzięki takiemu niskiemu cięciu nabrały ładnego kształtu.
A tak jak widać na zdjęciach, zadaniem dereni ma być zasłonięcie tej zielonej szmaty. Wyczytałam u Hani Gruszki, że ona u dereni wycina tylko najstarsze gałęzie. U niej też dereń jest częścią żywopłotu. Dlatego w tym roku zrobię tak samo.

Ceny roślin powalają z nóg. Łatwiej mi wydać 300zł na drzewo, które widzę, które już cieszy niż 20 zł za jedną bylinkę. Ostatnio dostałam powiadomienie o dostępności bodziszka Rozanne. Mam kilka sztuk, ale chciałam dokupić, powiedzmy z 10. Ale nie zapłacę za nie 200zł. Trudno ... Poczekam, aż te, które mam będą się nadawały to dzielenia.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Kasia_CS 18:02, 02 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kasia1 napisał(a)

Ceny roślin powalają z nóg. Łatwiej mi wydać 300zł na drzewo, które widzę, które już cieszy niż 20 zł za jedną bylinkę. Ostatnio dostałam powiadomienie o dostępności bodziszka Rozanne. Mam kilka sztuk, ale chciałam dokupić, powiedzmy z 10. Ale nie zapłacę za nie 200zł. Trudno ... Poczekam, aż te, które mam będą się nadawały to dzielenia.


i słusznie! ja też wolałam kupić derenia kousa niż kilka bylin - jakoś mi się to nijak nie kalkuluje
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies