Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 20:36, 12 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
xkatrin32 napisał(a)
Ale u Ciebie uroczysko! Zachwycające miejsce na ziemi, w takim się świetnie odpoczywa. Szkoda tylko że jedynie w weekendy można się tym cieszyć. Będę podglądać.
Wisteria szałowa

Kasiu uroczysko, które nas zauroczyło. Zobaczysz, że i wy pokochacie swój kawałek ziemi. Czytałam, że plan już jest. Jak przygotujesz glebę, to dziewczyny z forum pomogą z planowaniem. Na razie oglądaj ogrody, żebyś wiedziała co ci w duszy gra.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:39, 12 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Anda napisał(a)
Wisteria przepiękna

Też tak uważam. Już w tamtym roku wspięła się na drzewo, szkoda że przez tego wirusa nie zobaczę jej na żywo.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 21:20, 12 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
violaskom napisał(a)
O matko ! Jaki okaz z tej Wisterii!! Gosia zastanawiam się jak chronisz swoje róże przed sarnami? Nie zjadają Ci ich, czy nie ma saren? Wydaje mi się, że masz ogromną nie ogrodzoną działkę. Wysiewałaś coś w tym roku?
Pozdrawiam.

Prawda? A sądzimy takie mikruski.
Wiolu dobrze pamiętasz działka nie jest ogrodzona. Na razie róż nie ruszyły. Podskubały krzak jagody kamczackiej i tawuły szarej. Gorzej, że ocierały się o świdośliwę i Kalinę. Te nie wiem czy przeżyją. Porzeczki, agrest, maliny, poziomki i winogrona mam ogrodzone, bo też chcę jeść.
Siałam amaranrus Red Army, kosmos ten zwykły, cynie, cleome, arcydzięgiel (chyba, bo koperkowe listki i anyżkowy zapach) i jeszcze zebrane nasiona bezimienne, bo sobie nie zapisałam. I jeszcze kocimiętkę kubańską. To mi wzeszło.
Do gruntu sypnęłam facelię, wieczornik damski, kosmosy, rzodkiewkę i koperek i gorczycę na poprawę gleby. Widziałam, że rzodkiewka wschodzi i samosiejki kosmosu z zeszłego roku.
No to się pochwaliłam. Ty też się pochwal.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anpi 23:38, 14 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Fajnie, że niektóre roślinki się odnalazły Ciemiernik faktycznie wytrzymały!
Wisteria u mamy widowiskowa!
Deszczyk powinien sprzyjać Twoim wysiewom Czekam na efekty.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 23:43, 14 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Prześliczna wisteria, one jednak pięknie na murach się prezentująTrzymam kciuki za wysiewy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 22:59, 17 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
anpi napisał(a)
Fajnie, że niektóre roślinki się odnalazły Ciemiernik faktycznie wytrzymały!
Wisteria u mamy widowiskowa!
Deszczyk powinien sprzyjać Twoim wysiewom Czekam na efekty.

Aniu wszystko cieszy. A wisteria to oczko w głowie mojej mamy.
Mam tylko zdjęcia wysianej gorczycy. Na pewno deszcz jej pomógł. Rośnie za gęsto, ale i tak do przekopania.


Rozsadzone irysy syberyjskie.

A to przykłady woli życia. Przetacznikowiec i bodziszek żałobny.


sylwia_slomczewska napisał(a)
Prześliczna wisteria, one jednak pięknie na murach się prezentująTrzymam kciuki za wysiewy

Tak prezentowała się kocimiętka kubańska 3 tygodnie temu, przyznam że niewiele urosła od tego czasu. Chyba muszę jakieś zasilanie jej włączyć.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:10, 17 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Parę aktualnych fotek.
Koszenie odsłoniło smotrawę okazałą.



Dzwonki brzoskwiniolistne idą w górę. Czekam na kwiaty, bo po przesadzeniu w zeszłym roku mam je w kilku miejscach i ciekawa jestem efektu.



Rudbekia też w końcu ruszyła, choć na jej kwiaty trzeba poczekać dłużej.



Tam mam posadzone tawułki Arendsa, powojnik bylinowy Cassandra i między nim orliki. Przed tawułkami posadziłam ożankę, żeby je latem trochę ocieniła, bo tu akurat południowe słońce na nie świeci.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:18, 17 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Chabry od Anitki się rozrosły, za nimi rozrastają się ostróżki z siewek. Po prawej szałwie omszone i rozchodnik okazały.



Chabry już zaczynają.



Widoczek ogólny. Widać pas gruntu po ciągniętym przyłączu wody, teraz służy za przechowalnik.



A tu jeszcze szersza perspektywa obejmująca teren w pobliżu zakopanego osadnika.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 23:23, 17 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Coraz więcej z ziemi roślin wychodzi Dzwonki brzoskwiniolistne u mnie wybredne, same sobie miejsce wybierają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 23:26, 17 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Kwitnie złotlin.


Pierwsze kwiaty nowych orlików z nasion od Małej Mi.



Ostrogowiec czerwony,



Zawilce wielkokwiatowe pod żylistkiem mają zadarnić.




____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies