Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Anda 08:00, 21 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Widać postępy. Praca nie idzie na marne. Kancik super Rośliny w dobrej kondycji. Marketówki też odbiją.

Myślę, że masz dobrą ziemię, ale ułatwiłabyś sobie życie, gdybyś zaczęła tą ziemię jakoś mulczować, np. skoszona trawą. Ja też wrzucam taką na rabaty i zwłaszcza na dwóch mini rabateczkach robionych w zeszłym roku widać, że sie to bardzo opłaca. Też mam glinę, więc warunki ziemne porównywalne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 09:42, 21 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Gosiu tak to wierzbówka kieprzyca , fajnie, że się złapała i rośnie, teraj jak pozwolisz sieęjej wysiać już zostanie z wami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 19:03, 21 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosiu! Tyyyyle pracy
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Magleska 20:41, 21 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Gosiu
teraz masz najcięższe prace ,ale widać efekty robót
i roślinki cieszą
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosialuk 17:03, 22 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Kasya napisał(a)
Bodziszek żałobny będzie ci się rozsiewał
U mnie szachownica znalazła się po 4 latach

To fajnie Kasiu. Ja ostatnio przypominałam sobie twoje porównanie przed i po. To daje nadzieję, bo już pięknie masz.
Anda napisał(a)
Widać postępy. Praca nie idzie na marne. Kancik super Rośliny w dobrej kondycji. Marketówki też odbiją.

Myślę, że masz dobrą ziemię, ale ułatwiłabyś sobie życie, gdybyś zaczęła tą ziemię jakoś mulczować, np. skoszona trawą. Ja też wrzucam taką na rabaty i zwłaszcza na dwóch mini rabateczkach robionych w zeszłym roku widać, że sie to bardzo opłaca. Też mam glinę, więc warunki ziemne porównywalne

Ewo nie można cały czas się dołować. Kanciki w pobliżu domku na pewno będę robić.
Z roślinek się cieszę, a jeszcze mam sadzonki naparstnicy na balkonie i inne jeszcze rosną rozsady, więc będzie ich przybywać. Chyba obsadzę wszystkie kretówki w dalszej części łąki.
Trawę kosimy kosą spalinową, więc trochę za długa na rozkładanie na rabatach, ale idzie na kompost. Kompost trochę wolno się przerabia, bo chyba za sucho miał. Wiem, że powinnam zlewać go wodą, ale z konewkami nie miałam kiedy latać. Może w tym roku będzie lepiej. A jak skończę wyrównywać, to przekopię z tym kompostem co mam i posieję poplon. Marzy mi się więcej własnego kompostu.
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosiu tak to wierzbówka kieprzyca , fajnie, że się złapała i rośnie, teraj jak pozwolisz sieęjej wysiać już zostanie z wami

Cieszę się z niej bardzo. Jeszcze mam nadzieję, że i werbena hastata wyjdzie. Te łany naparstnic u ciebie są zachwycające.
Waclaw napisał(a)
Gosiu! Tyyyyle pracy

Wacku każdy działa jak może. Ty też nieźle sobie radzisz w tym względzie. W tym roku będzie u nas niezapominajkowo.
Magleska napisał(a)
Gosiu
teraz masz najcięższe prace ,ale widać efekty robót
i roślinki cieszą

Madziu ja taki niecierpliwy ogrodnik byłam i teraz wracam do podstaw.
Ten rok przeznaczam na prace ziemne różnego rodzaju. I będę dodatkowo będę rozmnażać różności. U ciebie już pięknie jest.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
greg66 21:39, 22 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Gosiu możesz u mnie zobaczyć tego kwiatka różowego, to chyba Ty już raz podawałaś mi jego nazwę .
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Agania 21:48, 22 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wiosna u Was ruszyła ciężkimi pracami, podziwiam ją już nie dałabym rady,
ale wiem jak się kocha ogrody to siły przychodzą
Kancik idealny ja też się zmagam
Bylinki, ach bylinki jak ja je lubię
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anabuko1 06:59, 24 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Gosialuk napisał(a)
Poza wożeniem ziemi w sobotę zrobiłam jeszcze "kanciki" w rabacie przed tarasem. Zdjęcie trochę zniekształca, bo w rzeczywistości ta linia nie wygląda tak źle. Po raz pierwszy wybierałam też ziemię, tak że widoczny jest wyraźny uskok. Do tej pory nawet jak odcinałam trawę, to wybierałam chwasty, a ziemia wytrzepana z korzeni zostawała i nie było w ogóle widać odcięcia. Na razie macham zwykłym szpadlem, ale podoba mi się efekt.


Oplewiłam też jagodnik, przynajmniej w części z czego powstała czubata taczka traw i chwastów, które się tam nasiały. Wysiało się też pełno niezapominajek, ale te sukcesywnie przesadzam tu i tam - niech się sieją wszędzie dookoła.

W oplewionej części posadziłam roślinki znalezione w czasie wyrównywania terenu, które dawały jakieś oznaki życia. Powstał przechowalnik.

I żeby zakończyć tematy ziemne, to tyle kamieni z jednego dnia się uzbierało.


No, no pracusiu.Kawał dobrej roboty za wami.
I ja jestem ciekawa czy moje piwonie zakwitną.Oprócz tych przesadzanych oczywiście.
Róże idą do góry.
Szachownica kostkowana bardzo wdzięczna, efektowna.Ja muszę jej sobie jeszcze dokupić.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElaS 10:36, 26 kwi 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Gosialuk napisał(a)
Ponieważ ostatnio było sporo o sadzeniu róż, to pokażę jak dały radę moje świeżaki. Widać po łodygach, że ten mróz, a zwłaszcza mroźny wiatr nie wyszedł im na dobre, ale na szczęście widać już zielone.

Te wyglądają najlepiej. To odmiana Blauwunder 08

I marketowe. Tym wszystkie zielone przyrosty mróz zniszczył.




Moje róże wsadzone do gruntu, stoją w miejscu.
Te w doniczkach, zaczynają wypuszczać listki.
Poczekam spokojnie, co będzie dalej. Najważniejsze, że mam już przygotowane miejsca. Najwyżej będę wymieniać na nowe.
Ogrodnictwo, to przecież ciągła nauka na własnych błędach
____________________
Malwowy ogród
Gosialuk 22:44, 29 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
greg66 napisał(a)
Gosiu możesz u mnie zobaczyć tego kwiatka różowego, to chyba Ty już raz podawałaś mi jego nazwę.

Grzesiu byłam, ale to już wiesz.

Agania napisał(a)
Wiosna u Was ruszyła ciężkimi pracami, podziwiam ją już nie dałabym rady,
ale wiem jak się kocha ogrody to siły przychodzą
Kancik idealny ja też się zmagam
Bylinki, ach bylinki jak ja je lubię


Agatko coś robić trzeba, jak chce się osiągnąć efekt. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku będę się cieszyć z owoców tegorocznego machania łopatą.

Bylinki są moją miłością i nawet nie potrafię powiedzieć, które są naj, bo wszystkie kocham.

anabuko1 napisał(a)

No, no pracusiu.Kawał dobrej roboty za wami.
I ja jestem ciekawa czy moje piwonie zakwitną.Oprócz tych przesadzanych oczywiście.
Róże idą do góry.
Szachownica kostkowana bardzo wdzięczna, efektowna.Ja muszę jej sobie jeszcze dokupić.

Aniu na jednej piwoni wypatrzyłam już pąka, a te od mamy kwitły już w tamtym roku, więc coś zakwitnie na pewno. Bardziej się bałam, że ich przymrozki uszkodzą, bo tam wietrznie trochę jest. Róże podsypałam obornikiem granulowanym, więc mam nadzieję, że się odwdzięczą. Tych tegorocznych nabytków nie nawoziłam wcale, ale i na nich listków coraz więcej się pojawia.
Co do zakupów to ja mam takie fazy. Aktualnie na bodziszki i dzielżany. Są w koszyku, ale jeszcze nie kupione.

ElaS napisał(a)


Moje róże wsadzone do gruntu, stoją w miejscu.
Te w doniczkach, zaczynają wypuszczać listki.
Poczekam spokojnie, co będzie dalej. Najważniejsze, że mam już przygotowane miejsca. Najwyżej będę wymieniać na nowe.
Ogrodnictwo, to przecież ciągła nauka na własnych błędach


Elu weekend ma być deszczowy, to pewnie wszystko ruszy z kopyta. Ja jeszcze rosplenice mam zadołowane i w stroju zimowym. Mam nadzieję, że przeżyły. Musze im kawałek rabaty przygotować. A uczymy się całe życie, ogrodnicwa też.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies