Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 22:03, 19 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu dobrze że cię popędziłam abyś zrobiła foty.
Pięknie wszystko wygląda. Ta dzika łąka nie samiwita przypomniałam sobie dziecięce lata.
U nas dzisiaj przeszly 3 burze. Trzecia tak lało ściana wody bardzo długo bo wiatru nie było i powoli przechodziła. Widzę na horyzoncie że 4 nadchodzi. W mieście kałużę trzeba uważać aby ktoś nie ochlapał.

Tak żeśmy narzekali na suszę i już chyba nie ma.
Wszystko rośnie jak na drożdżach. EM mi kupił kalafiora na bazarku (już nie wiem czy się powtarzam) miał 39 cm średnicy mówię czy zgłupiałem. Mówi wszędzie takie same bo wszystko rośnie bez opamiętania.

Kompostowniki dobra rzecz widzę, że 2-komorowy. Swój nawóz będziesz miała za 2 lata już dobrze przekompostowany. Po roku to nieprawda. Możesz jeszcze właśnie folia tzw szmata go obić wewnątrz aby mniejsze części nie uciekały.
Też tak mam. Jeszcze mogłaś pomalować jakimś impregnatem będzie trwalszy.

Dziękuję za doping. Fakt, że przy takich opadach rośliny bujają w ekspresowym tempie. Ale deszczu mam już dość. Zlewa nas przynajmniej raz dziennie. Raj dla ślimaków, które wylazły w ogromnych ilościach.
Kompostownik już od dawna chciałam sobie zrobić. Jeszcze tam dobuduję trzecią komorę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:10, 19 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
danuta_szwajcer napisał(a)
Dziękuje Ci za taki piękny bukiet Piękna ta kompozycja, margaretki, szałwia i bodziszek, ile sadzonek tego bodziszka tam masz bo efekt super A droga wykoszona i te brzozy echhh do pozazdroszczenia takiego miejsca. Jak tam musi być cichutko, śpiew ptaków, świerszcze, pięknie i kibicuje Wam bardzo, pokaż róże? Powojnik masz piękny. Pozdrawiam

Danusiu moje bukiety trochę przypadkowe. Margerytki same się tam rozsiały w takiej ilości. Bodziszka jest tam z 8 kęp. Teraz po deszczach trochę się już rozłożył.
Róż nie pokazywałam, bo nie było czego. Żadna jeszcze nie kwitła. Ale zaczynają i jutro je obfocę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:13, 19 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Mirka napisał(a)
Gosiu u ciebie to moje klimaty są . Bodziszka nie mam a Margarytki u mnie wyginęły.
Co do deszczu to lubię jak pada zwłaszcza teraz jak trawkę posiałam.

To bodziszki polecam. Te niższe odmiany są świetnymi zadarniaczami.
Deszczu mam już nadmiar, teraz słonka jestem spragniona.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:23, 19 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Urszulla napisał(a)
Czy Ty tego bodziszka specjalnie dzieliłaś bo u mnie jakoś mało przyrasta.

To są rozsadzone dwie sadzonki. Tak spokojnie, powoli powiększają kępy. Ale w innym miejscu mam podobnego, tylko kupowanego gdzie indziej i ten zdecydowanie wolniej przyrasta. Mam wrażenie, że podział kępy stymuluje je do intensywniejszego wzrostu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:26, 19 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kompostowniki super Wam wyszły

Dziękuję. Duże są i muszę przyznać, że jestem z siebie dumna.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:31, 19 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
effka napisał(a)
Gosiu, jaka cudowna łąka ogrodowa, pełna kolororowych kęp bylin, bardzo mi się podoba. Na tle tych brzózek wygląda to idyllicznie...
Piękny powojnika JP2, tyle kwiatów, mój wielki ale niestety ma jednego kwiat, muszę popatrzeć czy są pąki kwiatowe. Inne powojniki malutkie a całe są oblepione kwiatami a ten taki goły
Buziaki

Ewa dziękuję.
Powojnikiem sama jestem zdziwiona, bo z reguły wszystko rośnie dwa razy lepiej u mojej mamy, a tu odwrotnie. Ale absolutnie nie mam nic przeciwko. Muszę mu tylko drugą kratkę doczepić.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:38, 19 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Agania napisał(a)
Gosiu matka natura się postarała, a Ty też dobrze z nią współpracujesz, tak sobie malujecie kolory na łączce
Kompostownik też bym sobie życzyła...fajny Wasz

Agatko aż nie wiem co napisać. Staram się dodać trochę koloru tu i tam. Czasami myślę, że kiedyś zamiast ukwieconej łąki będzie wielka rabata bylinowa.
Kompostownik niech teraz zajmie się produkcją tego czarnego złota.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 22:56, 19 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Gosia będzie rabata w stylu Pieta, tylko bylinowa, cudna będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 08:21, 20 cze 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kompostowniki superowe. To świetna rzecz. Rośliny masz cudne i bujne, fajnymi plamami posadzone. Wszystko buja jak szalone. No właśnie deszcz... a zapowiadano suszę stulecia... No, ale prawie co roku mamy się zim stulecia spodziewać, a jeszcze chwila i dzieci zapomną jak śnieg wygląda.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
marba 09:32, 20 cze 2020


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Gosialuk napisał(a)




Jak ładnie. Cieszy oczy taki widok.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies