Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 19:55, 17 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dorii napisał(a)

Cudnie
Co tam masz? Bodziszka, szałwię i co jeszcze?

Białe to margerytki. Rośnie tam jeszcze rozchodnik Matrona i astry, ale na razie zagłuszone przez margerytki. A za bodziszkami rosną wiosną posadzone róże i te bodziszki trochę za bardzo na nie włażą. Jak tylko przekwitną, to przytnę przynajmniej od strony róż. Teraz szkoda, bo najwięcej pszczół do bodziszków aktualnie lata.
Iwonka napisał(a)

Masz niesamowite widoki Łan bodziszków, szałwii i margaretek robi wrażenie. Co to za różowe cudo na drugim zdjęciu? Prześliczny kolor.

To ostrogowiec czerwony od Ani Małej Mi. Tam jest kilkanaście siewek posadzonych, których ze względu na prace ziemne wokół nie przesadziłam jeszcze, a teraz szkoda ruszać. Ale malutkie siewki sadziłam. Aż sprawdziłam. Posadzone w sierpniu 2018, na str. 48 jest zdjęcie.
Roocika napisał(a)
Można się zrelaksować na takiej łące

Asiu w tym roku taras okupuję, bo u nas tak dolane, że wejść się nie da.
Oczyszczalnia stoi w miejscu, żaden sprzęt nie wjedzie i transport ze żwirem też nie. Czekam na dwa tygodnie bez deszczu.
Ania111 napisał(a)
Gosiu ,
Fajna ta łąka
Widzę że na ogrodowisku to już nie pierwsza
Ale też bym chciała wiedzieć,
Co to jest ,takie ładne różowe

Aniu odpisałam powyżej ostrogowiec czerwony.
A moja łąka w bólach powstaje. Ale prę uparcie do przodu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElaS 20:06, 17 cze 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Gosiu, piękne masz widoczki

Tak myślę ostatnio o ogrodach i zastanawiam się nad wyborem. Bo ogród, to nasz wybór. Czy ma być uporządkowany, nowoczesny w formie, naturalny, różany, itd.?
Ile czasu przeznaczymy na jego pielęgnację? Ile na zagospodarowanie?
Co jest dla nas najważniejsze?

Jak rosną u Ciebie róże markietówki? U mnie lepiej niż myślałam.
____________________
Malwowy ogród
ElzbietaFranka 20:35, 17 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Gosiu dobrze że cię popędziłam abyś zrobiła foty.
Pięknie wszystko wygląda. Ta dzika łąka nie samiwita przypomniałam sobie dziecięce lata.
U nas dzisiaj przeszly 3 burze. Trzecia tak lało ściana wody bardzo długo bo wiatru nie było i powoli przechodziła. Widzę na horyzoncie że 4 nadchodzi. W mieście kałużę trzeba uważać aby ktoś nie ochlapał.

Tak żeśmy narzekali na suszę i już chyba nie ma.
Wszystko rośnie jak na drożdżach. EM mi kupił kalafiora na bazarku (już nie wiem czy się powtarzam) miał 39 cm średnicy mówię czy zgłupiałem. Mówi wszędzie takie same bo wszystko rośnie bez opamiętania.

Kompostowniki dobra rzecz widzę, że 2-komorowy. Swój nawóz będziesz miała za 2 lata już dobrze przekompostowany. Po roku to nieprawda. Możesz jeszcze właśnie folia tzw szmata go obić wewnątrz aby mniejsze części nie uciekały.
Też tak mam. Jeszcze mogłaś pomalować jakimś impregnatem będzie trwalszy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
danuta_szwajcer 20:55, 17 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dziękuje Ci za taki piękny bukiet Piękna ta kompozycja, margaretki, szałwia i bodziszek, ile sadzonek tego bodziszka tam masz bo efekt super A droga wykoszona i te brzozy echhh do pozazdroszczenia takiego miejsca. Jak tam musi być cichutko, śpiew ptaków, świerszcze, pięknie i kibicuje Wam bardzo, pokaż róże? Powojnik masz piękny. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Mirka 20:58, 17 cze 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gosiu u ciebie to moje klimaty są . Bodziszka nie mam a Margarytki u mnie wyginęły.
Co do deszczu to lubię jak pada zwłaszcza teraz jak trawkę posiałam.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Urszulla 23:54, 17 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Czy Ty tego bodziszka specjalnie dzieliłaś bo u mnie jakoś mało przyrasta.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 23:59, 17 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Kompostowniki super Wam wyszły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eVka 08:23, 18 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gosiu, jaka cudowna łąka ogrodowa, pełna kolororowych kęp bylin, bardzo mi się podoba. Na tle tych brzózek wygląda to idyllicznie...
Piękny powojnika JP2, tyle kwiatów, mój wielki ale niestety ma jednego kwiat, muszę popatrzeć czy są pąki kwiatowe. Inne powojniki malutkie a całe są oblepione kwiatami a ten taki goły
Buziaki
____________________
Agania 10:30, 18 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosiu matka natura się postarała, a Ty też dobrze z nią współpracujesz, tak sobie malujecie kolory na łączce
Kompostownik też bym sobie życzyła...fajny Wasz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gosialuk 21:54, 19 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElaS napisał(a)
Gosiu, piękne masz widoczki

Tak myślę ostatnio o ogrodach i zastanawiam się nad wyborem. Bo ogród, to nasz wybór. Czy ma być uporządkowany, nowoczesny w formie, naturalny, różany, itd.?
Ile czasu przeznaczymy na jego pielęgnację? Ile na zagospodarowanie?
Co jest dla nas najważniejsze?

Jak rosną u Ciebie róże markietówki? U mnie lepiej niż myślałam.

Elu z tym to jest różnie. Nieraz co innego nam się podoba, a co innego tworzymy u siebie. Ja świadomie wybrałam styl naturalistyczny. Po pierwsze w jeden dzień w tygodniu nie da się ogarnąć takiego areału. A po drugie podoba mi się tak. Biżuteria ogrodowa i poukładane rabatki to nie dla mnie.
Ale podobają mi się również inne ogrody.
Róże marketówki rosną pomału. Jutro porobię zdjęcia.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies