Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

MalgosiaW 08:06, 21 cze 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Pięknie. Uwielbiam łąki kwiatowe, nie mówiąc już o połączeniu bieli i fioletu. Piękne krajobrazy

Moje marzenie mieć taki domek letniskowy, najlepiej w Bieszczadach . Ale życia mi brakuje, więc może na emeryturze , bo zwiedzanie świata zdecydowanie nie dla mnie.
anabuko1 16:25, 24 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Gosialuk napisał(a)

Basiu cisza tylko na zdjęciach. Od rana do wieczora świergoczą ptaki, dochodzą też odgłosy kosiarek w sobotę od czasu do czasu.
Mój Jan Paweł II, u mnie pręgi prawie nie widać.



Kawałek łączki.



Piękne przestrzenie.
JP II piękny.
Nie wiem czemu ale on zawsze u mnie kwitnie później .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
A_gawa 19:50, 28 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Cudownie! To lubię.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gosialuk 23:18, 28 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale inne obowiązki oderwały mnie od forum. Ten rok, to czas egzaminów w mojej rodzinie. Jeszcze jutro ostatni i w końcu będą wakacje.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia będzie rabata w stylu Pieta, tylko bylinowa, cudna będzie

Takiemu mistrzowi do pięt nie dosięgam, ale trzeba się wzorować na najlepszych.

Katkak napisał(a)
Kompostowniki superowe. To świetna rzecz. Rośliny masz cudne i bujne, fajnymi plamami posadzone. Wszystko buja jak szalone. No właśnie deszcz... a zapowiadano suszę stulecia... No, ale prawie co roku mamy się zim stulecia spodziewać, a jeszcze chwila i dzieci zapomną jak śnieg wygląda.

Jakoś tak niesprawiedliwa ta pogoda. Stęskniłam się już za słońcem. Kopać się nie da. Mąż wrócił dziś z działki i powiedział, że moja gorczyca na polepszenie gleby wyrosła wysoka do pasa.
Już wolałabym normalne zimy i lata, a nie takie skoki pogodowe jak w tropikach.

marba napisał(a)

Jak ładnie. Cieszy oczy taki widok.

Basiu mało cię na forum. Ale rozumiem, że nie zawsze ma się czas na przyjemności.
Cieszę się, że ci się podoba, jeszcze dużo pracy przede mną.
MalgosiaW napisał(a)
Pięknie. Uwielbiam łąki kwiatowe, nie mówiąc już o połączeniu bieli i fioletu. Piękne krajobrazy

Moje marzenie mieć taki domek letniskowy, najlepiej w Bieszczadach . Ale życia mi brakuje, więc może na emeryturze , bo zwiedzanie świata zdecydowanie nie dla mnie.

Gosiu łąki kwiatowe są trudniejsze do realizacji niż mi się wcześniej wydawało. W tym roku jeszcze posadziłam róże, zaczynam od okrywowych, bo podobno każdemu się udają. Brakowało mi tych kolorów w czerwcu.
anabuko1 napisał(a)

Piękne przestrzenie.
JP II piękny.
Nie wiem czemu ale on zawsze u mnie kwitnie później .

Przestrzeń jest, to fakt. Drzewa już rosną, więc dosadzam tylko kwiaty.
Aniu JPII u mojej mamy już przekwitł, więc to chyba klimat i wystawa robią robotę. U mnie jest przy ścianie od południa, więc słonko go dogrzewa.
A_gawa napisał(a)
Cudownie! To lubię.

Miło mi, bo ja bardzo lubię.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 00:08, 03 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Gosiu też masz przestrzenie tylko trochę z górki.
Ta rabata o ile to można tak nazwać z tymi margaretkami, bodziszkami przepiekna.
Klematisa też kwitnie nie wiem dlaczego. U mnie klematisy takie biedne. Niby kwitną ale gdzie tam do twojego. Miałam jednego późniejszego i na wiosne, go nieopatrznie mocno skróciła i wypuszcza pędy.
Widocznie nie mam ręki do nich.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 06:52, 04 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Gosialuk napisał(a)
udają. Brakowało mi tych kolorów w czerwcu.

Przestrzeń jest, to fakt. Drzewa już rosną, więc dosadzam tylko kwiaty.
Aniu JPII u mojej mamy już przekwitł, więc to chyba klimat i wystawa robią robotę. U mnie jest przy ścianie od południa, więc słonko go dogrzewa.

Miło mi, bo ja bardzo lubię.

A ja jeszcze czekam na JP,U mojego nawet pąków kwiatowych u niego na razie nie widzę .Nic czekam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
danuta_szwajcer 16:55, 06 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Jak tam róże w bylinowej? Pokaz jakies nowe fotki z łąki Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Doranma 22:07, 06 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Ależ kolorowo się u Ciebie zrobiło! Duża zmiana przez rok ☺ Dotarłam też do kompostowników, jestem pewna że przy tym areale i zapale do roboty szybko trzecią komorę wybudujecie ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 06:35, 07 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu też masz przestrzenie tylko trochę z górki.
Ta rabata o ile to można tak nazwać z tymi margaretkami, bodziszkami przepiekna.
Klematisa też kwitnie nie wiem dlaczego. U mnie klematisy takie biedne. Niby kwitną ale gdzie tam do twojego. Miałam jednego późniejszego i na wiosne, go nieopatrznie mocno skróciła i wypuszcza pędy.
Widocznie nie mam ręki do nich.

Pozdrawiam

Elu bodziszki, szałwię i margerytki właśnie wycięłam w ostatnią sobotę. Bodziszki od tych deszczy tak były porozkładane, że musiałam dać z tyłu podpórki, bo zagłuszyłyby róże.
JP rośnie ładnie w tamtym miejscu, ale pierwsze dwa sezony nie były dla niego szczęśliwe, bo połamał swój jedyny pęd, więc na kwiaty czekałam doś długo.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 06:41, 07 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
anabuko1 napisał(a)

A ja jeszcze czekam na JP,U mojego nawet pąków kwiatowych u niego na razie nie widzę .Nic czekam.

Aniu rozumiem cię dobrze z tym czekaniem, u m ie zwykle kwitnienie o dwa tygodnie opóźnione. Z miesiąc temu kupiłam jeszcze powojnika Arabellę, Błękitnego Anioła i białego drobnego. Dwa pierwsze kwitną na balkonie. Muszę im zdjęcie zrobić.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies