Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 06:44, 07 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
danuta_szwajcer napisał(a)
Jak tam róże w bylinowej? Pokaz jakies nowe fotki z łąki Pozdrawiam

Danusiu u mnie róże dopiero zaczęły. Robiłam w niedzielę zdjęcia, to wstawię wieczorem, bo teraz z telefonu piszę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 06:48, 07 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Doranma napisał(a)
Ależ kolorowo się u Ciebie zrobiło! Duża zmiana przez rok ☺ Dotarłam też do kompostowników, jestem pewna że przy tym areale i zapale do roboty szybko trzecią komorę wybudujecie ☺

Dorotko kolorów przybywa, a ja jak zwykle co roku dosadzam nowe z własnego siewu lub szkółki, bo coś zawsze w oko wpadnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorii 10:12, 07 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Moje złocienie dopiero zaczynają i będą kwitły do jesieni. Tylko przekwitłe kwiatostany wycinam. Zastanawiam się co to te twoje margerytki.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 10:34, 07 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Wycinasz przekwitłe? Nie chcesz żeby się rozsiały?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 21:35, 08 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dorii napisał(a)
Moje złocienie dopiero zaczynają i będą kwitły do jesieni. Tylko przekwitłe kwiatostany wycinam. Zastanawiam się co to te twoje margerytki.

Dorotko takie bezodmianowe z własnego siewu. U mnie nigdy nie kwitły bardzo długo. A sieją się na potęgę. Te na zdjęciu to drugie kwitnienie.



Teraz kwitną róże okrywowe, które sadziłam wiosną. Sam róż, muszę jeszcze jakiś ciemniejszy odcień dokupić. Podobają mi się wszystkie.


i jeszcze jakaś krzaczasta od sąsiadki. W tamtym roku miała jeden długi badyl, a w tym po przesadzeniu przycięłam na 40 cm i pięknie zakwitła.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Ania111 21:37, 08 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gosialuk napisał(a)

Dorotko takie bezodmianowe z własnego siewu. U mnie nigdy nie kwitły bardzo długo. A sieją się na potęgę. Te na zdjęciu to drugie kwitnienie.



Teraz kwitną róże okrywowe, które sadziłam wiosną. Sam róż, muszę jeszcze jakiś ciemniejszy odcień dokupić. Podobają mi się wszystkie.


i jeszcze jakaś krzaczasta od sąsiadki. W tamtym roku miała jeden długi badyl, a w tym po przesadzeniu przycięłam na 40 cm i pięknie zakwitła.





Margaretki , fajne ,
Ale różę piękne
____________________
Ania Spelnione marzenie
Gosialuk 21:52, 08 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wycinasz przekwitłe? Nie chcesz żeby się rozsiały?

Sylwia u mnie i tak robi się dosłownie kożuch z margerytkowych siewek. Żeby było prościej przygotować miejsce, to już miałabym je na całej łące.
No to żeby być w temacie kilka łąkowych fotek.

Świerzbnica



Chabry, biała bylica i to żółte to chyba komonica.





Ale oprócz tego co ładne mnóstwo powoju, z którym uparcie walczę.

Ogólny widoczek




____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 21:58, 08 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Fajna ta Twoja łączka Gosiu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 22:15, 08 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Z tarasu. Na pierwszym planie jeszcze nieogarnięty bałagan po zakopaniu zbiornika. Ta ilość opadów nie sprzyjała pracom ziemnym w mojej glinie. Temat ogarniam po kawałeczku.



Po wycięciu bodziszków, margerytek i większości szałwii zostały róże i parzydło. Bodziszki już wypuściły nowe liście i musiałam się trochę gimnastykować z wycinaniem.



Ostróżki w tym roku piękne. Będzie pierwsze kwitnienie wiązówki Venusta.



Pięknie kwitnie smotrawa. Najlepsze jest to, że jest absolutnie niewymagająca.





____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:35, 08 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Moja cienista rabatka w zachodzącym słońcu. Świecznice Brunette, długosz królewski, kokoryczka, paprocie od Kasi z Mojej bajki i rodgersja tarczolistna na pierwszym planie.



Strasznie wolno się zdjęcia wgrywają, więc przerwa w relacji.

Powiem wam tylko, że ślimaków jest masakrycznie dużo.
Wczoraj wieczorem było polowanie na te nagusy i naliczyłam 947 sztuk, dziś już połowę mniej, bo tylko 522. Przy takich ilościach, to się dziwię, że te rośliny jeszcze dają radę.
Dobranoc, bo pobudka o 5-tej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies