Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

violaskom 23:10, 08 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosialuk napisał(a)
Z tarasu. Na pierwszym planie jeszcze nieogarnięty bałagan po zakopaniu zbiornika. Ta ilość opadów nie sprzyjała pracom ziemnym w mojej glinie. Temat ogarniam po kawałeczku.



Po wycięciu bodziszków, margerytek i większości szałwii zostały róże i parzydło. Bodziszki już wypuściły nowe liście i musiałam się trochę gimnastykować z wycinaniem.



Ostróżki w tym roku piękne. Będzie pierwsze kwitnienie wiązówki Venusta.



Pięknie kwitnie smotrawa. Najlepsze jest to, że jest absolutnie niewymagająca.








O matko tyle nagusów nałapałaś! Widok na okolicę masz piękny. Piękny naturalny krajobraz. Ostrózka ma piękny kolor.
Nie znam smotrawy, pierwszy raz widzę ją u Ciebie. Wygląda bardzo ładnie. Jeśli jest bezproblemowa to wydaje się być rośliną idealną.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Dorii 00:42, 09 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A może ścięte margerytki porozrzucaj po trawie i inne byliny też.

Można też spróbować usypać taki jakby kompostownik. Z bylin i chwastów czy ściętej trawy, niezbyt dużo, tyle tylko by przytłumić trawę, by nasiona miały łatwiejszy start.
Takie coś możesz zrobić w miejscach które masz w planie zagospodarować za jakiś czas. Jak wyjdzie to będziesz mieć rabatę jak nie to trochę wzbogacisz glebę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anda 09:17, 09 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Dorii dobrze radzi

Rosliny naprawde super sobie daja rade mimo inwazjii slimakow. Podziwiam za zbieractwo slimakowe.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosialuk 18:37, 09 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ania111 napisał(a)



Margaretki , fajne ,
Ale różę piękne

Aniu mam nadzieję, że róże będą cieszyły kwiatami dłużej niż margerytki.

Jeszcze takie róże mam. Na pewno kilka jeszcze do mnie trafi.



sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajna ta Twoja łączka Gosiu





Dziękuję. Nie wszędzie jest tak kwitnąca, ale chwalimy się tym co ładne.

A czy spotkałaś kiedyś taką roślinę. Wyrosła w łące i nie wiem czy jest jednoroczna czy wieloletnia. Mam ochotę ja przekopać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:08, 09 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
violaskom napisał(a)


O matko tyle nagusów nałapałaś! Widok na okolicę masz piękny. Piękny naturalny krajobraz. Ostrózka ma piękny kolor.
Nie znam smotrawy, pierwszy raz widzę ją u Ciebie. Wygląda bardzo ładnie. Jeśli jest bezproblemowa to wydaje się być rośliną idealną.


Aż sama byłam zdziwiona tą ilością. Może dlatego, że nie było mnie tam przez dwa tygodnie i nie miał ich kto przetrzebić.
Ostróżka faktycznie jest trochę inna niż na zdjęciu, ale ma ładny ciemnoniebieski kolorek. Nie wiem od czego to zależy, ale wydaje mi się że dopiero w tym roku ma takie ładne, zwarte kwiatostany.
Smotrawa jest dla mnie idealna.
Wiolu czy rozpoznajesz może tą roślinkę. Posiałam nasiona z wymiany, długo nic nie wschodziło, więc do tej samej ziemi posiałam co innego, a wzeszło to pierwsze, tylko za nic nie mogę przypomnieć sobie co to było, a karteczkę wyrzuciłam już. Liście ma bardzo charakterystyczne.


A jeszcze miałam pokazać ci kocimiętkę kubańską.
Tak zaczyna. Wydaje się, że będzie sztywniejsza niż ta zwykła kocimiętka. Wysoka jest u mnie na około 50 cm, ale w żyźniejszej ziemi pewnie byłaby wyższa.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:29, 09 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dorii napisał(a)
A może ścięte margerytki porozrzucaj po trawie i inne byliny też.

Można też spróbować usypać taki jakby kompostownik. Z bylin i chwastów czy ściętej trawy, niezbyt dużo, tyle tylko by przytłumić trawę, by nasiona miały łatwiejszy start.
Takie coś możesz zrobić w miejscach które masz w planie zagospodarować za jakiś czas. Jak wyjdzie to będziesz mieć rabatę jak nie to trochę wzbogacisz glebę.


Wiesz Dorotko taki prosty sposób, a nie wpadłam na to, choć ze dwa razy przygotowywałam już miejsca do sadzenia po sprzątnięciu sterty gałęzi. Super ułatwi mi to pracę, a jak przy okazji się coś wysieje, to przecież o to chodzi.



Anda napisał(a)
Dorii dobrze radzi

Rosliny naprawde super sobie daja rade mimo inwazjii slimakow. Podziwiam za zbieractwo slimakowe.


Ewo ja ich nie zbieram. Raz tylko próbowałam, ale widok większej ilości golasów w wiaderku powoduje odruch wymiotny. Ja je zabijam i zostawiam. W trawie i wśród bylin prawie nie widać szczątków. Dodatkowo są doskonałą przynętą dla kolejnych egzemplarzy.

Arabella. Jak zakwitła, to pożałowałam że nie kupiłam więcej. A te petunie są pachnące. Ciekawe czy udałoby mi się zebrać z nich nasiona.





____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:42, 09 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Na koniec zdjęcie szczęśliwego psa.




I muszę się podzielić radością spontanicznych zakupów, które okazały się być wcale nie takie małe.

Hakonechloa Green Hills i pióropusznik wschodni.



Boltonia różowa, sadziec Lucky Melody, penstemon Cha Cha Lavender, paprotnik zbrojny i narecznica samcza Crispa Cristata.

Penstemon przekwitnięty, ale za to sadzonka ładnie rozkrzewiona, z której da się pobrać dwie zaszczepki. A na boltonię już od dwóch lat się czaiłam, choć myślałam o białej.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magleska 19:52, 09 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Gosia
zakupy fajne
podziwiam za wyłapywanie ślimaków -ja swoje morduję przecinając sekatorem na pół-wiem ,okropnie to brzmi ,ale albo rośliny,albo one
ostróżka ma niesamowity kolor-moje z zeszłego sezonu wyginęły -coś nie lubią mojej ziemi niestety
szczęśliwy pies słodki
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 20:36, 09 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Niestety nie wiem co to za roslinka, nie znam i nie moge też skojarzyć tej z doniczki...najbardziej złotokap mi na myśli przychodzi( tylko On ma chyba po trzy listki...), ale skoro to bylinka to nie wiem.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 20:41, 09 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Piękne zakupy, zazdroszczę
Obiecałam sobie nie kupować roślin jeśli nie mam na nie przygotowanego miejsca a i tak co jakiś czas się z kuszę a potem upycham kolanem na przechowalnikową.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies