Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

violaskom 22:05, 09 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosialuk napisał(a)


Aż sama byłam zdziwiona tą ilością. Może dlatego, że nie było mnie tam przez dwa tygodnie i nie miał ich kto przetrzebić.
Ostróżka faktycznie jest trochę inna niż na zdjęciu, ale ma ładny ciemnoniebieski kolorek. Nie wiem od czego to zależy, ale wydaje mi się że dopiero w tym roku ma takie ładne, zwarte kwiatostany.
Smotrawa jest dla mnie idealna.
Wiolu czy rozpoznajesz może tą roślinkę. Posiałam nasiona z wymiany, długo nic nie wschodziło, więc do tej samej ziemi posiałam co innego, a wzeszło to pierwsze, tylko za nic nie mogę przypomnieć sobie co to było, a karteczkę wyrzuciłam już. Liście ma bardzo charakterystyczne.


A jeszcze miałam pokazać ci kocimiętkę kubańską.
Tak zaczyna. Wydaje się, że będzie sztywniejsza niż ta zwykła kocimiętka. Wysoka jest u mnie na około 50 cm, ale w żyźniejszej ziemi pewnie byłaby wyższa.


Gosiu nie mam pojęcia co to może być. Nic, co wysiewałam do tej pory nie wyglądało jak to. Masz nasiona tej kocimiętki kubańskiej?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosialuk 22:23, 09 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Magleska napisał(a)
Gosia
zakupy fajne
podziwiam za wyłapywanie ślimaków -ja swoje morduję przecinając sekatorem na pół-wiem ,okropnie to brzmi ,ale albo rośliny,albo one
ostróżka ma niesamowity kolor-moje z zeszłego sezonu wyginęły -coś nie lubią mojej ziemi niestety
szczęśliwy pies słodki
Buziaki

Madziu zakupy roślinek zawsze cieszą.
Ja ślimaki też morduję. Bez litości. Mam takie wąskie narzędzie do wydłubywania chwastów, które na końcu ma taki ząbek i tym je przecinam. Lepiej się czyści niż sekator, bo wystarczy porządnie w trawę wytrzeć.
Ostróżki może coś zjadło? Ja jeszcze białe muszę upolować, tak mi się twoje spodobały.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:26, 09 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
sylwia_slomczewska napisał(a)
Niestety nie wiem co to za roslinka, nie znam i nie moge też skojarzyć tej z doniczki...najbardziej złotokap mi na myśli przychodzi( tylko On ma chyba po trzy listki...), ale skoro to bylinka to nie wiem.


Tą roślinę z łąki też pierwszy raz widzę. Będę dalej próbować zidentyfikować.
A ta z doniczki, to pewnie okaże się po kwiatach.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:28, 09 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Dorii napisał(a)
Piękne zakupy, zazdroszczę
Obiecałam sobie nie kupować roślin jeśli nie mam na nie przygotowanego miejsca a i tak co jakiś czas się z kuszę a potem upycham kolanem na przechowalnikową.

Właśnie na przechowalniku jeszcze trochę miejsca mam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:30, 09 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
violaskom napisał(a)

Gosiu nie mam pojęcia co to może być. Nic, co wysiewałam do tej pory nie wyglądało jak to. Masz nasiona tej kocimiętki kubańskiej?

Wiolu pozostaje czekać na kwiaty.
Nasionek jeszcze troszkę powinnam chyba mieć, ale zostały na działce więc dopiero w weekend sprawdzę. A jak nie to postaram się zebrać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorii 00:18, 10 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A nie jest to siewka jakiejś odmiany rodgresji,?
Albo tirella?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 00:35, 10 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Gosia baptysja ma podobne listki do tego w doniczce, nie siałaś czasem?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 06:58, 10 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Gosialuk napisał(a)


egzemplarzy.

Arabella. Jak zakwitła, to pożałowałam że nie kupiłam więcej. A te petunie są pachnące. Ciekawe czy udałoby mi się zebrać z nich nasiona.




Piękna arabellka. Chyba muszą sobie ja kupić. To bylinowy powojnik ??Dobrze rośnie ??
O i nowe zakupy, fajne Piesio rozbraja
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
zawitka 06:59, 10 lip 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Pokaż swoją Polaster???????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Katkak 07:22, 10 lip 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Gasia fajnie się wszystko rozrasta i masz roślinki, których nie zban, więc uczę się cały czas. Paprocie siię będą rozrastać
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies