Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 20:16, 16 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia mam siewki pęcherznic o cytrynowych listkach, będziesz chciała? Jeszcze maluszki, ale rosną i nie wiem czy zostawiać czy plewić

Sylwia zostaw. Dzięki za pamięć. Jak byś chciała coś ode mnie to pisz bez skrępowania. Chętnie się podzielę.
Droga przez naszą tzw. dużą łąkę od domku świeżo wykoszona przez M. Po lewej sama trawa, a po prawej kwitnie co nieco. Matka natura się postarała.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:23, 16 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
marba napisał(a)

Ale masz cudnie, Gosieńko. Patrząc na Twoją łąkę wydaje mi się, że słyszę jak trawa rośnie. Taka tam cisza i spokój.

Basiu cisza tylko na zdjęciach. Od rana do wieczora świergoczą ptaki, dochodzą też odgłosy kosiarek w sobotę od czasu do czasu.
Mój Jan Paweł II, u mnie pręgi prawie nie widać.



Kawałek łączki.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
anabuko1 20:38, 16 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Gosialuk napisał(a)
Dawno nie było zdjęć, padł system na laptopie. Na szczęście dane są odzyskane, a dziś odzyskałam i sprzęt. To teraz trochę was pomęczę widokami z mojej łąki.


Ania sama zagospodarowujesz okolice stawu, to wiesz najlepiej. A kupno takiej ilości roślin u mnie nie wchodzi w grę. Pozostaje rozmnażanie i wymiana z koleżankami.




Danusiu specjalnie dla ciebie moje najbardziej okazałe kwiaty.




Dokąłdnie tak, pomalutku , powolutku i ja nowy coś kiedyś zagospodaruję
Piękne kwitnienia.
A ten szpaler to bodziszkowy ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 20:47, 16 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)


Gosiu witam

Jestem na bieżąco pokaż trochę kwiatów już pewnie rozkwitły i są piękne.

U nas dosyć ciepło po ulewie w zeszłym tygodniu znowu bez deszczu przy takim słońcu znowu trzeba podlewać. U was co widzę trochę więcej.
Mimo tych deszczów biały powojnik urósł ładnie otrzepie się będzie ładny.
U mnie powojniki nie za bardzo tyle dobrego co dostały powinny rosnąć lepiej.

Pozdrawiam

Elu kwiatki już pokazałam. Ale jeszcze dla ciebie irysy syberyjskie. Mam dwa rodzaje. Niebieskie, niższe i z odcieniem fioletu. To są te ciemniejsze.

I jeszcze misz masz orlików z wymiany nasionkowej.


U nas deszczu już za dużo. Jest już tak mokro, że przy roślinach nic nie mogę zrobić, bo się zapadam w grząskim błocku. W ostatni weekend darowałam sobie roślinki i zajęłam się stolarką. Piłowałam, przycinałam, w sobotę mąż dokupił gwoździ, bo zabrakło i oto efekty:




Dodam, że składanie odbyło się już z pomocą męża. Sama nie dałabym rady. Jak zapełnię, to dołożę jeszcze trzecią komorę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:54, 16 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Makusia napisał(a)
Gosiu Twoja łąka nabiera kolorków. Podziwiam Cię niezmiennie za nakład pracy, który wkładasz w swój bylinowy ogród.


Madziu praca czasami jest ciężka, ale się przy niej relaksuję i wyciszam. A najbardziej cieszą efekty. Jak ten powyżej. Mam nadzieję, że już nie będzie większych robót, więc jak już ogarnę ten bałagan, to będę miała duużo przygotowanego miejsca do sadzenia.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 21:07, 16 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
Ok zostawiam, cos tam jeszcze mi się powysiewało jeszcze to też zostawiam dla Ciebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 21:46, 16 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosialuk napisał(a)




Cudnie
Co tam masz? Bodziszka, szałwię i co jeszcze?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Iwonka 22:05, 16 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Gosialuk napisał(a)


Masz niesamowite widoki Łan bodziszków, szałwii i margaretek robi wrażenie. Co to za różowe cudo na drugim zdjęciu? Prześliczny kolor.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Roocika 11:17, 17 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Można się zrelaksować na takiej łące
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ania111 11:24, 17 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gosiu ,
Fajna ta łąka
Widzę że na ogrodowisku to już nie pierwsza
Ale też bym chciała wiedzieć,
Co to jest ,takie ładne różowe
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies