Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Urszulla 12:54, 13 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
U mnie napisałam o przesadzaniu hortek, ale nie wiem jakie masz te sadzonki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
eVka 15:00, 13 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gosiu, jaka Ty masz kolorową romantyczna łąkę dookoła!!! Ja bym całymi dniami tam siedziała, leżała, spała...
Cudnie!

Ja obok mojej działki mam drugą pustą działkę, która należy do mojej siostry, na której rośnie dziko trawa. Myślisz, że jest szansa zamienić ją w namiastkę łąki wysiewając tylko różne nasiona, bez przekopania i szykowania gleby? To prawie 10 arów i nie mam czasu ani siły, żeby jeszcze tamta obrabiać.
____________________
sylwia_slomc... 15:13, 13 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
effka napisał(a)
Gosiu, jaka Ty masz kolorową romantyczna łąkę dookoła!!! Ja bym całymi dniami tam siedziała, leżała, spała...
Cudnie!

Ja obok mojej działki mam drugą pustą działkę, która należy do mojej siostry, na której rośnie dziko trawa. Myślisz, że jest szansa zamienić ją w namiastkę łąki wysiewając tylko różne nasiona, bez przekopania i szykowania gleby? To prawie 10 arów i nie mam czasu ani siły, żeby jeszcze tamta obrabiać.

Ja nie Gosia, ale ten temat akurat znam Szanse są zawsze, ale raczej marne niestety. Praktykowałam w swojej łące przez trzy lata nie wiele udało się tą metodą osiągnąć. Wszystko zależy od tego czy rok jest mokry czy suchy. Trafiały mi się akurat upalne sezony i susze od marca. Dlatego w tym roku korzystam, ze jest tyle wilgoci i dosadzam na potęgę. Jeśli masz własne nasiona zebrane z ogrodu to możesz próbować, nic nie stracisz oprócz nasion, ale jeśli masz zamiar kupić to się nie opłaca. Trzeba by normalnie ziemię jak pod trawnik przygotować i dopiero siać te kupione
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eVka 15:19, 13 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja nie Gosia, ale ten temat akurat znam Szanse są zawsze, ale raczej marne niestety. Praktykowałam w swojej łące przez trzy lata nie wiele udało się tą metodą osiągnąć. Wszystko zależy od tego czy rok jest mokry czy suchy. Trafiały mi się akurat upalne sezony i susze od marca. Dlatego w tym roku korzystam, ze jest tyle wilgoci i dosadzam na potęgę. Jeśli masz własne nasiona zebrane z ogrodu to możesz próbować, nic nie stracisz oprócz nasion, ale jeśli masz zamiar kupić to się nie opłaca. Trzeba by normalnie ziemię jak pod trawnik przygotować i dopiero siać te kupione

Szkoda Mam sporo nasion i będę je tam wysypywać. Szkoda mi pracy i pieniędzy na większe prace bo ta działka kiedyś pójdzie na sprzedaż. Kuje mnie w oczy takie chwastowisko. Tyle co raz na jakiś czas to skosimy, wtedy ładnie wygląda.
____________________
sylwia_slomc... 15:26, 13 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
effka napisał(a)

Szkoda Mam sporo nasion i będę je tam wysypywać. Szkoda mi pracy i pieniędzy na większe prace bo ta działka kiedyś pójdzie na sprzedaż. Kuje mnie w oczy takie chwastowisko. Tyle co raz na jakiś czas to skosimy, wtedy ładnie wygląda.

To może wysiej te nasiona w multipalety i potem zapikuj w łące, tak częściej się udaje u mnie. Całą jesień w zeszłym roku tak robiłam i wiosną, teraz sadząc coś nowego widzę, że choć jeszcze mikre to żyją i rosną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eVka 15:35, 13 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwia_slomczewska napisał(a)

To może wysiej te nasiona w multipalety i potem zapikuj w łące, tak częściej się udaje u mnie. Całą jesień w zeszłym roku tak robiłam i wiosną, teraz sadząc coś nowego widzę, że choć jeszcze mikre to żyją i rosną

Muszę pomyśleć, dzięki za pomysł.
____________________
kerii 22:53, 13 sie 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Bardzo fajnie ci t łąka wyszła , taka kolorowa
____________________
Jola Moja glebo terapia
Gosialuk 02:04, 14 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ewa może spróbuj takie placki wykosić bardzo nisko, do gołej ziemi prawie, przedrap grabiami i wtedy posiej. U ciebie dobra gleba to może się uda. Albo nadmiary wsadzaj bez szykowania gleby.
Ja dziś krwawnicę z rowu ukopaną tak sadziłam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 02:09, 14 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
abiko napisał(a)
Gosia, dziewczyny pięknie pokazały Twoją łąkę. Cudnie.. urzekła mnie precyzja z jaką wprowadziłaś nowe rośliny do takiego naturalnego środowiska. Wszystko wygląda, jakby rosło tak od zawsze. Pięknie. Chylę czoła.. jestem pod ogromnym wrażeniem. Szkoda, że nie mogłam się wybrać... pięknie

Dziękuję, tak pięknie to jeszcze nie ma. Aparaty łaskawie omijały co nieco.
Jak tylko będzie okazja, to zapraszam serdecznie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 02:14, 14 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
anabuko1 napisał(a)

No brawo Anitka pięknie pokazała twoje piękne ugodowe połącia
Bylinowa łąka dużo się zmieniła. Gosiu masz tam już pięknie

Aniu już widać kwiecie w tych trawach. Najsłabiej wygląda wiosna dlatego, że prawie nie mam cebulowychlowych. Od maja jest już ok.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies