Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Waclaw 15:47, 09 sie 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Sylwia inaczej, Anitka inaczej ogród pokazują. Obie pięknie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
antracyt 16:06, 09 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Gosiu, pięknie masz. Dziewczyny cudownie to pokazały
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosialuk 22:15, 09 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dopiero wróciłam z urlopu pod namiotem, stąd moje milczenie. Choć pogoda nie była zbyt sprzyjająca, to udało się zwiedzić co nieco i przejść kilka szlaków. Nawet plaża i kąpiel były.
Byliśmy w Pieninach i polecam wszystkim. Przepiękne widoki nie tylko ze szlaku. Trzy Korony zdobyte i Sokolica też.

Przede wszystkim dziękuję Sylwii i Anitce za fotorelację. Pokazały wszystko to co najładniejsze. I to tak, że czasami sama się zastanawiałam, które miejsce jest na fotce. Najbardziej się cieszę z tego, że obie stwierdziły, że moje nasadzenia pasują do okolicy i współgrają z tym co zastaliśmy. Wiadomo, że jak każdy widzę jeszcze mnóstwo rzeczy do poprawy, ale tak będzie zawsze.
Po powrocie dalej jest kwitnąco, choć ulewne deszcze położyły kilka roślin, a ślimaki do szczętu objadły dopiero co zakupione lobelie, którymi nawet nie zdążyłam się pochwalić. Zarosło wszystko bardzo, bo coś kosa nam szwankuje i musimy ją oddać do naprawy.

hankaandrus_44 napisał(a)
Pięknie - mnie się kojarzy ta łąka z opuszczonymi Bieszczadami, po akcji Wisła. Tyle, że tutaj widzę delikatną rękę życia i radość, tam totalna dowolnosc. I raczej smutek wszędzie.

Nostalgiczne kadry. Dziękuje.

Haniu miejsce jest urokliwe i fotki tego nie oddają. Cieszę się, że radość jaką sprawia mi działanie widać na zdjęciach.
Dziś objadłam się borówek amerykańskich - pierwszy raz w tym sezonie. Pychota.

Alija napisał(a)
Gosiu! Dzięki Sylwii wybrałam się na spacer po Twojej zachwycającej łące. Ogromna różnorodność roślin, tyle kolorów, jest pięknie. Spojrzenie na ogród przez obiektyw aparatu innej osoby sprawia, iż wydaje się nam, że oglądamy nieznane zakątki. W ogóle widać ogrom pracy włożonej w powstanie tego miejsca.
Dziękuję Sylwii za piękny spacer.


Alicjo kolorowo i kwieciście, choć nieraz w zupełnie przypadkowych zestawach. Jakoś zawsze wychodzą mi gryzące się połączenia. Już 6-ty rok działam i choć nie wszystkie plany są zrealizowane, to zawsze coś do przodu się posuwam. Wziąwszy pod uwagę, że działam głównie w weekendy, to i tak dużo.

ElaS napisał(a)
Pięknie pokazana cudna Bylinowa Łąka


Elu Sylwia umie ciekawe ujęcia złapać swoim obiektywem. Już niejedna jej relacja ze zwiedzanego ogrodu to pokazała.

Mirka napisał(a)
Gosia ale Sylwia pokazała pięknie Bylinową. Masz tego terenu sporo i nie zmieniaj go na bardziej nowoczesny . Taki jest uroczy.
Ja mam pół działki leśnej i super się tam czujemy


Mirka Sylwia dużo ciekawsze robi zdjęcia niż ja. Tak czuję, że mało powinnam ingerować w zastaną przyrodę. Dlatego głównie byliny i trawy dosadzam w łąkę.

Roocika napisał(a)
Niesamowicie, cudnie, prawdziwa łąka, namalowana przez Gosię


Asiu maluję i maluję. Łąka to nigdy nie skończony obraz.

Dorii napisał(a)
Pięknie, ile ty masz kwiecia.
Takie piękności skrywałaś przed światem.

Dorii nic nie skrywałam, ja tylko nie umiem tak pięknie tego kwiecia pokazać.

Agatorek napisał(a)
Ale cudnie to wygląda w obiektywie Sylwii .
Ogród jest piękny, taki naturalny.
Schodki z kamieni mnie zachwyciły

Agatko Sylwia ma to oko fotografa. Cieszę się, że się podoba moja łąka.
Schodki jeszcze będą kontynuowane, tylko materiału znajdę więcej. To wszystko piaskowce wykopywane przy okazji kopania fundamentów pod domek i wykopu pod szambo. Jeden jest taki wielki, że jeszcze ruszyć się nie da.
W szczelinach między schodkami i po bokach chcę jeszcze posadzić kostrzewę "Niedźwiedzie futro", bo już trawy zaczynają wyrastać, a koszenie tam bardzo nieporęczne.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:44, 09 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)

Witam Gosiu

Tyle tego, że nie można ogarnąć wszystkiego. W tym roku właściwie wszystkie rośliny mają wspaniałe warunki do wzrostu i wzrostu. Chwasty też.
Podlewa i jest ciepło.
A kto to na tej ostatniej focie.

Pozdrawiam z nad morza sporo kilometrów.

Witaj Elu
Masz rację, wszystko rośnie jak szalone. Teraz też dolane na maxa. Posiałam naparstnice do gruntu i na tackę na balkonie. Wzeszło wszystko - będzie jeszcze sadzenia jesienią. Z urlopu przywiozłam wiązówkę błotną, szałwię ukopaną na pastwisku i dziewannę. Mam nadzieję, że przyjmie się wszystko.
Na ostatniej focie jest Wojtek mąż Sylwii, ja i Anitka.

Urszulla napisał(a)
Świetnie Sylwia pokazała uroki miejsca, choć tego spadku w ale nie zazdroszczę. Teraz rozumiem że u Ciebie sprawdzą się tylko duże rośliny i ich połacie, musi być je widać.

Tak właśnie jest. Sama się ciągle tej mojej łąki uczę, testuję co się dobrze tu czuje i rośnie. Połaci zaczynam się dochowywać. Dobrze wiesz ile czasu trwa zanim się coś rozmnoży do odpowiednich ilości. Czasem nawet za dużo tego i nie mam gdzie posadzić potem. I upycham gdzie się da.

Waclaw napisał(a)
Gosiu,
wspaniała ta Twoja łąka. Pełna kwiatów a jednak dzika. Krajobrazy urzekają.
Z przyjemnością spacerowałem.
Sylwia, dziękuję za kadry.


Wacku miło mi, że się podoba. Kwiatów i dzikości u mnie nie brakuje. Wiesz, że zaproszenie masz.

sylwia_slomczewska napisał(a)

zaintrygowała nas ta roślina



Ta roślina to ostrożeń warzywny. Lubi wilgotne miejsca, sam opanował tamten zakątek.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorii 23:02, 09 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie wiem czy kostrzewa to dobry wybór, ona się wypiętrza i do tego łysieje od środka. Trzeba ją co kilka lat odmładzać.
myślę co w warunkach łąkowych by się sprawdziło, może tojeść rozesłana, macierzanka cytrynowa, karmnik ościsty, dąbrówka rozłogowa, flox szydlasty.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 23:21, 09 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Wakacje pod namiotem.....ach wspomnienia wróciły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 23:30, 09 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Anda napisał(a)
Cudnie, bajka. Uwielbiam taką kontrolowaną dzikość


Ewo wiem, że lubisz takie klimaty. Wiele czerpałam od Ciebie, zwłaszcza zestawienia roślin były bardzo pomocne.

Urszulla napisał(a)



Jakie warunki lubi u Ciebie świecznica, wiem że lubi cień.

Ula te świecznice rosną w cieniu, od południa mają szpaler dużych drzew, ale miejsce jest dość wilgotne. Ziemia to zbita, ciężka glina, do której dodałam ciut kompostu przed sadzeniem, wcześniej leżała tam sterta gałęzi, aż wygniła trawa pod nimi.

Waclaw napisał(a)

Podpisuję się

Wacku to bardzo budujące, że są osoby którym podoba się to co robię.
Nie ukrywam, że czasem mam chwile kiedy myślę, że mi to tak wolno idzie, że tyle jeszcze do zrobienia, że u mnie ciągle zarośnięte. A potem coś zakwitnie, obejrzę zdjęcia jak było wcześniej lub wyliczę sobie, że w tym roku posadziłam to i tamto i już mi lepiej.

Anitka napisał(a)
Gosiu i ja dziękuje za możliwość obejrzenia "Bylinowej Łąki". Cudowne miejsce z magicznym klimatem. Od razu człek zwalnia, wycisza się, zapomina o zgiełku. Stworzyliście niesamowitą oazę do relaksu, odpoczynku, biesiadowania. Jedzonko przepyszne. Z tarasu można by nie schodzić. Podziwiam za tworzenie tego zakątka w tak trudnych, rozległym terenie. Z ogromnym wyczuciem trafiłaś w to miejsce z nasadzeniami. Doceniasz i szanujesz uroki tego naturalnego zakątka. Wykorzystujesz to co natura stworzyła, bardzo umiejętnie wplatasz nowe rośliny, ubarwiasz i upiękniasz, ale nie ingerując za bardzo. Brawo.

Szkoda tylko, że deszcz nas przegonił tak szybko. Do następnego.

Sylwia pięknie oddała urok tego miejsca. I ja wrzucę troszkę fotek.


Anitko żałuję, że deszcz Was przegonił, a raczej że trzeba było uciekać z autami, żeby nie zostały na dłużej. Mam nadzieję, że ten następny raz nastąpi niebawem.
Bardzo mi miło, że tak odebrałaś to miejsce. Ja również tak je odbieram. Dziękuję za piękną fotorelację, a tak inną od spojrzenia Sylwii.
Komplementy zdecydowanie na wyrost, ale jest to cel do którego wytrwale podążam.
Waclaw napisał(a)
Sylwia inaczej, Anitka inaczej ogród pokazują. Obie pięknie

Tu się z Tobą zgadzam w 100%.

antracyt napisał(a)
Gosiu, pięknie masz. Dziewczyny cudownie to pokazały

Zuza dziewczyny pokazały to co najładniejsze a zdjęcia robią piękne.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:49, 09 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dorii napisał(a)
Nie wiem czy kostrzewa to dobry wybór, ona się wypiętrza i do tego łysieje od środka. Trzeba ją co kilka lat odmładzać.
myślę co w warunkach łąkowych by się sprawdziło, może tojeść rozesłana, macierzanka cytrynowa, karmnik ościsty, dąbrówka rozłogowa, flox szydlasty.


Dorii dzięki za podpowiedzi. Pomyślałam o kostrzewie, bo od mamy mogę dowolną ilość sadzonek sobie ukopać. Jak się nie sprawdzi, to będę kombinować z czymś innym.
Dąbrówka rozłogowa jest za duża - mam ją w innych miejscach, a floks szydlasty nie rośnie u mnie jakoś rewelacyjnie i trawa go łatwo przerasta. Tojeść rozesłana spokojnie dałaby radę, tylko nie wiem czy nie zarosłaby wszystkiego, macierzanki i karmnika nie miałam.
Z tego co pamiętam, to Hania Gruszka ma schody obsadzone tojeścią rozesłaną i chyba ją przycina co jakiś czas. U mnie tojeść rośnie jak na drożdżach.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Wakacje pod namiotem.....ach wspomnienia wróciły


Sylwia jeszcze nam się chce. Choć ten tydzień był ciut deszczowy, praktycznie do soboty codziennie padało jak nie w dzień to w nocy. Na szczęście namiot wytrzymał, choć w środku pomiędzy komorami zrobiła się nam kałuża. Dobrze, że szybko wsiąkła.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
abiko 23:50, 09 sie 2021


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Gosia, dziewczyny pięknie pokazały Twoją łąkę. Cudnie.. urzekła mnie precyzja z jaką wprowadziłaś nowe rośliny do takiego naturalnego środowiska. Wszystko wygląda, jakby rosło tak od zawsze. Pięknie. Chylę czoła.. jestem pod ogromnym wrażeniem. Szkoda, że nie mogłam się wybrać... pięknie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
anabuko1 13:45, 11 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Anitka napisał(a)




No brawo Anitka pięknie pokazała twoje piękne ugodowe połącia
Bylinowa łąka dużo się zmieniła. Gosiu masz tam już pięknie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies