Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Alija 00:30, 16 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8630
Gosia! Poszalałaś z tą krwawnicą, poszalałaś. Jak będzie miała mokro, to powinna się przyjąć.

Rzeczywiście, ogród już zmienił swoje oblicze, wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciach Sylwii i Anitki. Pięknie wszystko rozkwitło.
Dużo koloru dają floksy, jeżówki i rudbekie. No i róże przepięknie Ci kwitną.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 01:37, 16 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Niesamowite jak w krótkim czasie zmieniają się rośliny Jak będziesz dzielić tego rdesta jest szansa na maleńką sadzonkę dla mnie? Może i u mnie by mu odpowiadało.... śliczny jest i wysoki, u mnie tylko wysokie rośliny mają rację bytu w łące tych niskich nie widać wcale, że są
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 08:56, 16 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Dla mnie to chyba najładniejszy czas w Twoim ogrodzie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ElzbietaFranka 09:43, 16 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Jestem bardzo ciekawa jak reagujesz na te przyrosty roślin po tygodniu nie obecności.
Ja kładę torbę na schodach i idę na obchod. Chodzę ponad godzinę i oglądam pierwszy jest trawnik i oczko. Potem albo w prawo albo w lewo i tak oglądam każdą roślinę

Gosiu rośnie co tu dużo pisać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 20:48, 16 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Alija napisał(a)
Gosia! Poszalałaś z tą krwawnicą, poszalałaś. Jak będzie miała mokro, to powinna się przyjąć.

Rzeczywiście, ogród już zmienił swoje oblicze, wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciach Sylwii i Anitki. Pięknie wszystko rozkwitło.
Dużo koloru dają floksy, jeżówki i rudbekie. No i róże przepięknie Ci kwitną.

Mam nadzieję, że się przyjmie.
Na róże nie mogłam się doczekać, bo u mnie i tak jakieś 2 tygodnie opóźnienia ze wszystkim.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Niesamowite jak w krótkim czasie zmieniają się rośliny Jak będziesz dzielić tego rdesta jest szansa na maleńką sadzonkę dla mnie? Może i u mnie by mu odpowiadało.... śliczny jest i wysoki, u mnie tylko wysokie rośliny mają rację bytu w łące tych niskich nie widać wcale, że są


Ok czyli rdest, kłosowiec, coś jeszcze chcesz? A jeszcze kiedyś chciałaś floksa, ale on kwitnie identycznym kolorem jak ten od ciebie. Może jakiś inny?
Jeszcze mogę się podzielić szałwią muszkatołową i chabrem wielkogłówkowym. Właśnie dziś zapikowałam po 20 siewek przywiezionych od mamy. Jak się udadzą oczywiście.
antracyt napisał(a)
Dla mnie to chyba najładniejszy czas w Twoim ogrodzie.

Zuza też lubię ten czas w ogrodzie. I tak powinno być, w końcu w lipcu i sierpniu spędzam tam najwięcej czasu.

ElzbietaFranka napisał(a)
Jestem bardzo ciekawa jak reagujesz na te przyrosty roślin po tygodniu nie obecności.
Ja kładę torbę na schodach i idę na obchod. Chodzę ponad godzinę i oglądam pierwszy jest trawnik i oczko. Potem albo w prawo albo w lewo i tak oglądam każdą roślinę

Gosiu rośnie co tu dużo pisać.

Elu ja też robię obchód, tylko najpierw wypakowujemy zakupy, bo inaczej mąż niekontent. Chodzę i cieszę się każdym kwiatkiem i znalezioną sieweczką.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 20:59, 16 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Krwawnica się przyjmie na pewno, a gdyby nie to nasiona wysypie i wyrosną nowe w jeszcze większej ilości, u mnie tak zrobiły choć warunki mają gorsze
Chętnie tego chabra Gosiu przytulę, nie mam go. A co Ty byś chciała ode mnie???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 23:43, 22 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Krwawnica się przyjmie na pewno, a gdyby nie to nasiona wysypie i wyrosną nowe w jeszcze większej ilości, u mnie tak zrobiły choć warunki mają gorsze
Chętnie tego chabra Gosiu przytulę, nie mam go. A co Ty byś chciała ode mnie???

Sylwia już napisałam u ciebie.
Krwawnice leżą pokotem, ale żyją i kwitną. Dopiero w przyszłym roku będą ładne.

A tak z innej beczki to wczoraj posadziłam dwie hortensje piłkowane Magic Pillow. Mają rosnąć szeroko do 1 m i wysoko do 0,5 m. Niestety wymagają okrywania. Zobaczymy jak to z tym u mnie będzie.
I jeszcze zakupy od Pana Bylinowego.
2 szt. słoneczniczek szorstki 'Burning Hearts'. Zachwyciło mnie połączenie pomarańczowych kwiatów z ciemnymi liśćmi.
1 szt. Floks wiechowaty - 'Green Lion' -zielony kwiatostan i zupełnie do niczego niepodobny - na rozmnożenie
4 szt. bodziszka Rozanne - jeszcze go u siebie nie miałam.
I cały czas się zastanawiam, gdzie posadzić budleje - 3 szt.

Zdjęć nie porobiłam, bo zaraz po południu wyjeżdżaliśmy, a i tak zapomniałam aparatu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 10:04, 23 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosia, pięknie u Ciebie, masz co oglądać.
A który rdest bardziej polecasz?
Ja dopiero w tym roku widzę wszędzie krwawnicę u nas we wsi. Pełno jej rośnie Ta kupna ma jakiś bardziej różowy odcień niż ta dzika nie wiem czemu
Pozdrawiam Gosiu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 21:01, 23 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ta kupna krwawnica to odmianowa jakaś. U Sylwii widziałam, że ma bardziej okazałe kwiatostany. Ale ta zwykła i tak mi się podoba.
Najbardziej polecam rdest himalajski Fat Domino lub jakąś inną odmianę z tej grupy. Rdesty lubią mieć stale wilgotne podłoże powinny dobrze rosnąć i u ciebie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 23:34, 23 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8630
Rdest himalajski posadziłam w ubiegłym roku (nie wiem, co to za odmiana), bardzo mi się podoba, muszę trochę poczekać, aż się rozrośnie.
A krwawnica przekopana z jakiegoś podmokłego miejsca, taka zwykła, ale i tak ją lubię.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies