Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Roocika 08:13, 24 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dobrze, wpisuje sobie na listę ten rdest
Krwawnice kupiłam niby zwykle, bezodmianowe ale takie hodowlane to może dlatego lekko inne. Na razie myślę co do nich dosadzić , żeby wiosna nie było pusto, bo one chyba długo wychodzą?

Dziękuję Gosiu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
greg66 08:41, 24 sie 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Gosiu od początku podobał mi się Twój teren i te nasadzenia najpierw musiały się przyjąć potem rosnąć a teraz się wdzięczą jak panna młoda na wydaniu. Pięknie i ten ogrom pracy jaki włożyłaś procentuje. Rdesty też mam są super. A te Twoje lany bardzo ładne szczególnie rudbekie,Pięknie wyglądają.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gosialuk 00:06, 30 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Alija napisał(a)
Rdest himalajski posadziłam w ubiegłym roku (nie wiem, co to za odmiana), bardzo mi się podoba, muszę trochę poczekać, aż się rozrośnie.
A krwawnica przekopana z jakiegoś podmokłego miejsca, taka zwykła, ale i tak ją lubię.

To są fajne, bezproblemowe rośliny na wilgotne miejsca.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:11, 30 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Roocika napisał(a)
Dobrze, wpisuje sobie na listę ten rdest
Krwawnice kupiłam niby zwykle, bezodmianowe ale takie hodowlane to może dlatego lekko inne. Na razie myślę co do nich dosadzić , żeby wiosna nie było pusto, bo one chyba długo wychodzą?

Dziękuję Gosiu

Startują dość późno. Cebulowych raczej nie polecam, bo nie przepadają za stanowiskiem, które krwawnica lubi. Może orliki? U mnie dobrze się mają. Ewentualnie niezapominajki. Potem jak zbrzydną wyrywasz i zostaje sama krwawnica.
A taką nicość ogrodową mam i ja u siebie niestety. Rdesty nawet dają radę na takiej trochę polepszonej glebie. Spróbuj u siebie koniecznie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:15, 30 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
greg66 napisał(a)
Gosiu od początku podobał mi się Twój teren i te nasadzenia najpierw musiały się przyjąć potem rosnąć a teraz się wdzięczą jak panna młoda na wydaniu. Pięknie i ten ogrom pracy jaki włożyłaś procentuje. Rdesty też mam są super. A te Twoje lany bardzo ładne szczególnie rudbekie,Pięknie wyglądają.

Teraz rudbekie królują. Pięknie już kwitną molinie i na miskancie Memory dojrzałam srebrne kwiatostany. Tylko pogoda nie współpracuje.
U mnie w piątek całe popołudnie lało, w sobotę było ładnie, ale mokro tak, że chlupało pod stopami, a w niedzielę znowu padało.
Niestety u mnie jak mokro nic się nie da zrobić, bo wszystko się klei.
Czekam na słońce, bo plany na ten rok jeszcze mam, aby coś podziałać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 07:38, 30 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Gosiu, znów mamy kolejny dzień z deszczem. Miejmy nadzieję, że koło czwartku się poprawi. Miłego, chociaż deszczowego dnia
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Roocika 08:45, 30 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosialuk napisał(a)

Startują dość późno. Cebulowych raczej nie polecam, bo nie przepadają za stanowiskiem, które krwawnica lubi. Może orliki? U mnie dobrze się mają. Ewentualnie niezapominajki. Potem jak zbrzydną wyrywasz i zostaje sama krwawnica.
A taką nicość ogrodową mam i ja u siebie niestety. Rdesty nawet dają radę na takiej trochę polepszonej glebie. Spróbuj u siebie koniecznie.

Orliki to dobry pomysł, chociaż moim coś właśnie na dniach objadlo liście, mam nadzieję, że wiosną się odbudują.
W najgorszej nicości ogrodowej, polepszonej oczywiście, mam plan posadzić rdest wężownik (bo dostałam) i przesadze przywrotniki. No i będę obserwować

Dziękuję Gosiu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:47, 30 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosialuk napisał(a)

Teraz rudbekie królują. Pięknie już kwitną molinie i na miskancie Memory dojrzałam srebrne kwiatostany. Tylko pogoda nie współpracuje.
U mnie w piątek całe popołudnie lało, w sobotę było ładnie, ale mokro tak, że chlupało pod stopami, a w niedzielę znowu padało.
Niestety u mnie jak mokro nic się nie da zrobić, bo wszystko się klei.
Czekam na słońce, bo plany na ten rok jeszcze mam, aby coś podziałać.

Gosia u nas to samo, jak zaczęło padać to już od soboty pada... I też nic się nie da robić.
Buziaki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 14:52, 30 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Niezapominajki na wiosnę to dobry pomysłJa je uwielbiam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 21:28, 30 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Gosialuk napisał(a)
Moje róże mocno opóźnione teraz są w pełni pierwszego kwitnienia.
Bluhwunder 08



Fortuna



Sommerwind



Jeszcze pięknie kwitnie Hansestadt rostock, ale zdjęcia całości nie zrobiłam. Trochę ją widać na zdjęciu z dzielżanami.

Przetacznikowce wirginijskie na zdjęciu ładniejsze niż w rzeczywistości, bo prawie ich nie widać.




Piękne róze.Śliczne widoczki.
I dzielżany bardzo ładne.
Jak myślisz, czy można teraz kwitnący dzielżan przesadzić ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies