Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Roocika
Img 20210326 160309

Dodany 08:13, 24 sie 2021
Dobrze, wpisuje sobie na listę ten rdest
Krwawnice kupiłam niby zwykle, bezodmianowe ale takie hodowlane to może dlatego lekko inne. Na razie myślę co do nich dosadzić , żeby wiosna nie było pusto, bo one chyba długo wychodzą?

Dziękuję Gosiu

Dodany 08:41, 24 sie 2021
Gosiu od początku podobał mi się Twój teren i te nasadzenia najpierw musiały się przyjąć potem rosnąć a teraz się wdzięczą jak panna młoda na wydaniu. Pięknie i ten ogrom pracy jaki włożyłaś procentuje. Rdesty też mam są super. A te Twoje lany bardzo ładne szczególnie rudbekie,Pięknie wyglądają.

Dodany 00:06, 30 sie 2021
Alija napisał(a)
Rdest himalajski posadziłam w ubiegłym roku (nie wiem, co to za odmiana), bardzo mi się podoba, muszę trochę poczekać, aż się rozrośnie.
A krwawnica przekopana z jakiegoś podmokłego miejsca, taka zwykła, ale i tak ją lubię.

To są fajne, bezproblemowe rośliny na wilgotne miejsca.

Dodany 00:11, 30 sie 2021
Roocika napisał(a)
Dobrze, wpisuje sobie na listę ten rdest
Krwawnice kupiłam niby zwykle, bezodmianowe ale takie hodowlane to może dlatego lekko inne. Na razie myślę co do nich dosadzić , żeby wiosna nie było pusto, bo one chyba długo wychodzą?

Dziękuję Gosiu

Startują dość późno. Cebulowych raczej nie polecam, bo nie przepadają za stanowiskiem, które krwawnica lubi. Może orliki? U mnie dobrze się mają. Ewentualnie niezapominajki. Potem jak zbrzydną wyrywasz i zostaje sama krwawnica.
A taką nicość ogrodową mam i ja u siebie niestety. Rdesty nawet dają radę na takiej trochę polepszonej glebie. Spróbuj u siebie koniecznie.

Dodany 00:15, 30 sie 2021
greg66 napisał(a)
Gosiu od początku podobał mi się Twój teren i te nasadzenia najpierw musiały się przyjąć potem rosnąć a teraz się wdzięczą jak panna młoda na wydaniu. Pięknie i ten ogrom pracy jaki włożyłaś procentuje. Rdesty też mam są super. A te Twoje lany bardzo ładne szczególnie rudbekie,Pięknie wyglądają.

Teraz rudbekie królują. Pięknie już kwitną molinie i na miskancie Memory dojrzałam srebrne kwiatostany. Tylko pogoda nie współpracuje.
U mnie w piątek całe popołudnie lało, w sobotę było ładnie, ale mokro tak, że chlupało pod stopami, a w niedzielę znowu padało.
Niestety u mnie jak mokro nic się nie da zrobić, bo wszystko się klei.
Czekam na słońce, bo plany na ten rok jeszcze mam, aby coś podziałać.

Dodany 07:38, 30 sie 2021
Gosiu, znów mamy kolejny dzień z deszczem. Miejmy nadzieję, że koło czwartku się poprawi. Miłego, chociaż deszczowego dnia

Dodany 08:45, 30 sie 2021
Gosialuk napisał(a)

Startują dość późno. Cebulowych raczej nie polecam, bo nie przepadają za stanowiskiem, które krwawnica lubi. Może orliki? U mnie dobrze się mają. Ewentualnie niezapominajki. Potem jak zbrzydną wyrywasz i zostaje sama krwawnica.
A taką nicość ogrodową mam i ja u siebie niestety. Rdesty nawet dają radę na takiej trochę polepszonej glebie. Spróbuj u siebie koniecznie.

Orliki to dobry pomysł, chociaż moim coś właśnie na dniach objadlo liście, mam nadzieję, że wiosną się odbudują.
W najgorszej nicości ogrodowej, polepszonej oczywiście, mam plan posadzić rdest wężownik (bo dostałam) i przesadze przywrotniki. No i będę obserwować

Dziękuję Gosiu

Dodany 08:47, 30 sie 2021
Gosialuk napisał(a)

Teraz rudbekie królują. Pięknie już kwitną molinie i na miskancie Memory dojrzałam srebrne kwiatostany. Tylko pogoda nie współpracuje.
U mnie w piątek całe popołudnie lało, w sobotę było ładnie, ale mokro tak, że chlupało pod stopami, a w niedzielę znowu padało.
Niestety u mnie jak mokro nic się nie da zrobić, bo wszystko się klei.
Czekam na słońce, bo plany na ten rok jeszcze mam, aby coś podziałać.

Gosia u nas to samo, jak zaczęło padać to już od soboty pada... I też nic się nie da robić.
Buziaki

Dodany 14:52, 30 sie 2021
Niezapominajki na wiosnę to dobry pomysłJa je uwielbiam.
anabuko1
Img 6386

Dodany 21:28, 30 sie 2021
Gosialuk napisał(a)
Moje róże mocno opóźnione teraz są w pełni pierwszego kwitnienia.
Bluhwunder 08

Fortuna

Sommerwind

Jeszcze pięknie kwitnie Hansestadt rostock, ale zdjęcia całości nie zrobiłam. Trochę ją widać na zdjęciu z dzielżanami.

Przetacznikowce wirginijskie na zdjęciu ładniejsze niż w rzeczywistości, bo prawie ich nie widać.

Piękne róze.Śliczne widoczki.
I dzielżany bardzo ładne.
Jak myślisz, czy można teraz kwitnący dzielżan przesadzić ?