Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 02:17, 14 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Urszulla napisał(a)
U mnie napisałam o przesadzaniu hortek, ale nie wiem jakie masz te sadzonki.

Dzięki czytałam. To już spore krzaczki. Jak zdążę przygotować im stanowisko to przesadzę we wrześniu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 02:22, 14 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
kerii napisał(a)
Bardzo fajnie ci t łąka wyszła , taka kolorowa

Kolory jak w babcinym ogródku.
Tak to jest jak się wszystko podoba.










____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 08:18, 14 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Gosialuk napisał(a)

Ja dziś krwawnicę z rowu ukopaną tak sadziłam.


Gosia! Hi, hi, ja też tak zdobywałam krwawnicę, z pobliskiego rowu. Teraz już mi się sama sieje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Urszulla 09:48, 14 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Gosialuk napisał(a)

Dzięki czytałam. To już spore krzaczki. Jak zdążę przygotować im stanowisko to przesadzę we wrześniu.


Jak spore to nie ma problemu, wrzesień najlepszy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 23:13, 15 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Alija napisał(a)


Gosia! Hi, hi, ja też tak zdobywałam krwawnicę, z pobliskiego rowu. Teraz już mi się sama sieje.

Zobacz jak poszalałam.



Nie wiem tylko czy się wszystko przyjmie, bo kopnęłam łopatą, wlałam wody, wsadziłam, przykryłam darnią i udeptałam. Teraz trzy dni upalne akurat.

Urszulla napisał(a)


Jak spore to nie ma problemu, wrzesień najlepszy


Pasowałoby mieć tydzień urlopu wtedy i żeby jeszcze pogoda była.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:27, 15 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Po powrocie jeszcze parę dni spędziłam na działce. Pierwsze dwa zajęło koszenie, a i tak nie skończyłam, bo kosę musieliśmy odwieźć do serwisu. Strasznie się kosiło, bo trawska takie splątane, pokładające się i co chwila się owijały wokół kosy. Potem co wykoszone trzeba było wygrabić i na kompost.
Chciałam coś przygotować pod te przesadzanki hortensjowe, ale ziemia była jeszcze zbyt mokra, to zajęłam się przecinką krzaczorów przy drodze dojazdowej i troszkę wyrywaniem chwaściorów. A ostatni dzień spędziłam wykopując i sadząc pokazaną wcześniej krwawnicę.
A teraz czas na zdjęcia, bo jednak od wizyty Sylwii i Anitki minęło już sporo czasu i kwitnienia się zmieniły.

Zaczynają kwitnąć dzielżany - tegoroczne nabytki z L



rozkwitły floksy





____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:41, 15 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Moje róże mocno opóźnione teraz są w pełni pierwszego kwitnienia.
Bluhwunder 08



Fortuna



Sommerwind



Jeszcze pięknie kwitnie Hansestadt rostock, ale zdjęcia całości nie zrobiłam. Trochę ją widać na zdjęciu z dzielżanami.

Przetacznikowce wirginijskie na zdjęciu ładniejsze niż w rzeczywistości, bo prawie ich nie widać.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:50, 15 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Bardzo fajny okazał się za to krwiściąg Pink Elefant, na zdjęciu trzy sadzonki podzielone przy sadzeniu. Położył się tylko biedaczek, ale podsadzę go rozchodnikiem dla podparcia.



Rdest Fat Domino będę rozmnażać na potęgę. Też z trzech sadzonek podzielonych przy sadzeniu.



A ponieważ im u mnie tak dobrze, to jak w pobliskiej Mrówce zobaczyłam taki, to się nie wahałam. Za nim te gołe badylki, to lobelie objedzone do cna przez ślimaki.



Tylko tyle zostało, a kolor cudny.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:57, 15 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Sadziec purpurowy okazały mimo nienajlepszego stanowiska, bo w tamtym miejscu strasznie zbita ziemia. A tak wygląda moja kalina Wanatabe, na górze wiosna, a na dole jesień.



Pochwalę się, bo dorobiłam się już malutkich łanów.
Rudbekia, jeżówki i odętka.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:02, 16 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Parę ogólnych widoczków.





Koniec
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies