Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

nicol21 09:23, 27 wrz 2023


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10398
Swietnie wkomponowałaś to wszystko w łąkę na zboczu. Jak widać - wystarczy dużo chęci i da sie zrobić
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Gruszka_na_w... 14:04, 27 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Prognozy na październik brzmią obiecująco. Zgodnie z Twoimi marzeniami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosialuk 23:04, 27 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
anabuko1 napisał(a)

Piękne widoczki ogrodowe Gosiu
I widze też w niektórych rabatach wykładasz skoszona trawą ? Czy czym ??

Aniu to skoszona trawa. Planuję te miejsca przekopać jesienią lub na wiosnę.
anabuko1 napisał(a)

Ale ci się już te rabaty i rośliny rozrosły .
No pięknie już masz w ogrodzie.
Ile lat ma twoja Anabelka ?? Dajesz jej sporo nawozu ??

Krwiściąg cudo. On na bordowe kwiaty ?? Masz jakieś zbliżenie ??
Gdzie ty takie rarytasy kupujesz ?? rozglądałam sie za wysokim cały sezon. I nie znalazłam.
Ja mam taki czerwonawy taki średni.

Anabelka ma już z pięć lat. Nawozu prawie nie dostaje. Wiosną tylko azofoskę, a i to nie co roku.
Zbliżeń krwiściągu nie mam. Kupiłam go daleko od domu, bo w Radkowie, jak byliśmy w tamtych okolicach na urlopie. Zwiedziłam ogród i wróciłam z krwiściągiem. Wiozłam go do domu pociągiem. To krwiściąg Menziesa.
Napia napisał(a)
Piękne obrazki Idealnie oddają tytuł Twojego wątku

Miło, że się podobają. Typowy ogród to nie jest na pewno.
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia cudnie jest Już podziwiasz efekty swojej ciężkiej pracy i walki o ten kawałek planety

Podziwiam za każdym razem.
Ale wiesz jak to jest, zawsze chce się więcej.
Zaczęłam obsadzać dolną łąkę, bo o dziwo ziemia jest tam o wiele lepsza. Nie taka zbita glina jak wyżej. Rośliny też tam lepiej rosną. Zobaczymy w przyszłym roku jak mi się z nią uda.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:10, 27 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
nicol21 napisał(a)
Swietnie wkomponowałaś to wszystko w łąkę na zboczu. Jak widać - wystarczy dużo chęci i da sie zrobić

Da się, choć czasami miałam wrażenie, że się porywam z motyką na słońce. Praktycznie zajmuję się moim kawałkiem ziemi tylko w soboty, więc wolno idzie. Najważniejsze, że już widać efekty. Dużo roślin mogę już dzielić i przesadzać w nowe miejsca. To też ważne przy takim areale.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Prognozy na październik brzmią obiecująco. Zgodnie z Twoimi marzeniami.

Tak Haniu, niech sezon jeszcze trwa.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 01:51, 04 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
W sobotę ciut podziałałam. Posadziłam w końcu dwie paprocie i jeszcze jedną paletkę goździka kartuzka. Na balkonie zostały tylko siewki ciemierników, ale te poczekają na kolejny rok.
Nie bardzo mogłam coś więcej porobić, bo od południa zaczęło padać. Na szczęście mąż zdążył choć wokół domku skosić. Niestety przy tym prawie wykosił mi rabatkę z różami i penstemonami. Dobrze, że nie kosił bardzo nisko, to w przyszłym roku rośliny odbiją. To pokazuje tylko jak teraz jest u mnie zarośnięte, ale to przez to, że we wrześniu sadziłam i sadziłam.
Pora na fotki z niedzieli, na początek skoszona rabata.

Dla Ani Anabuko krwiściąg Menziesa w zbliżeniu.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 01:55, 04 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Anabelka dalej ładna.


Hacone macra się rozrasta, może za rok już będzie z niej kopułka.



Trzmielina oskrzydlona łapie kolorek.



Kalina Cascade nie jest gorsza, a może nawet przoduje.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 01:59, 04 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Astry od Sylwii, ten biały bardzo mi się podoba, choć dopiero zaczyna kwitnienie.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 02:06, 04 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Rosplenice mają ciut za dużo cienia, ale jakoś dają radę.



I Red Head, ale nie wiem czy to faktycznie ona.



Z traw zachwycają jeszcze trzcinniki brachytrycha i molinia Black Arrow, która przebarwia się teraz na pomarańczowo.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 02:12, 04 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Hortensje prawie zjadła tojeść orszelinowa. Miejsce pod rynną wybitnie jej podeszło. Schodków też prawie nie widać.




Takie rdesty zagościły u mnie po wizycie u Danusi.




Mam nadzieję, że rozrosną się równie szybko jak ten kupowany wiosną, który dalej sobie rośnie w przechowalniku.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 06:42, 04 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Memory



Sadziec czekoladowy



Pluskwica Cheju do.



Koniec
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies