Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

sylwia_slomc... 12:18, 08 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Pracowicie spędzony czas, ale ważne, ze już drewno zabezpieczone. Niestety elementy drewniane mają to do siebie, ze wymagają naszej uwagi i odpowiednich zabiegów
Ale klimatu jaki daje drewno nic nie zastąpi. Dla mnie jeszcze tylko cegła i kamień mają podobny urok, cała reszta nie umywa się do tych trzech materiałów
U Was domek cudnie wpisuje się w klimat miejsca i krajobraz. Moje niespełnione marzenie, ale dążę do tego by się ku niemu z naszym domkiem choć ciut ciut przybliżyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 12:34, 08 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Ja lubię drewno i kamień, cegłę nieszczególnie.
W waszym domku bardzo ładnie wychodzą te opalane belki. Na razie skupiacie się na wnętrzach, ale ciekawa jestem jak ostatecznie będzie wyglądał i na zewnątrz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magara 23:50, 08 paź 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Gosia, a z jakiego drewna masz te dechy tarasowe i czym olejowałaś???
Pytam, bo u nas to temat na sezon 2024...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
anabuko1 09:14, 09 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23833
Gosialuk napisał(a)
W sobotę ciut podziałałam. Posadziłam w końcu dwie paprocie i jeszcze jedną paletkę goździka kartuzka. Na balkonie zostały tylko siewki ciemierników, ale te poczekają na kolejny rok.
Nie bardzo mogłam coś więcej porobić, bo od południa zaczęło padać. Na szczęście mąż zdążył choć wokół domku skosić. Niestety przy tym prawie wykosił mi rabatkę z różami i penstemonami. Dobrze, że nie kosił bardzo nisko, to w przyszłym roku rośliny odbiją. To pokazuje tylko jak teraz jest u mnie zarośnięte, ale to przez to, że we wrześniu sadziłam i sadziłam.
Pora na fotki z niedzieli, na początek skoszona rabata.

Dla Ani Anabuko krwiściąg Menziesa w zbliżeniu.


No kobieto teraz z ten piękny krwiściąg będzie mi przed oczami długo.
Cudny jest twój. Wysoki i kolor cudny.
Widoczki ogrodowe piękne.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Basieksp 11:49, 17 paź 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Trochę się napracowałaś, ale napewno z dużą satysfakcją tym bardziej, że ściągałaś się z deszczem
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gosialuk 19:41, 21 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Magara napisał(a)
Gosia, a z jakiego drewna masz te dechy tarasowe i czym olejowałaś???
Pytam, bo u nas to temat na sezon 2024...

Magara napisał(a)
Gosia, a z jakiego drewna masz te dechy tarasowe i czym olejowałaś???
Pytam, bo u nas to temat na sezon 2024...

Daga taras z drewna iglastego, ale jakoś nie dopytałam konkretnie z czego jest. Malowałam olejem do tarasów firmy 3V3 kolor palisander. A drugą warstwę olejem z Altaxa kolor teak. W zasadzie teak miał iść na barierki, ale po wypróbowaniu ten czerwony odcień mnie odstraszył. Na barierki w końcu poszedł 3v3 bezbarwny. A ponieważ po pierwszej warstwie malowania tarasu zostało mniej niż pół puszki w kolorze palisandra, to zdecydowałam się wykorzystać teak.
Jutro może cyknę zdjęcia porównawcze, bo jedna część jeszcze beż drugiej warstwy. Olej firmy altax jest żadszy.
Na razie po deszczu widać, że woda nie wsiąka, tylko robią się takie pęcherze wodne. Ciekawa jestem ile taki efekt się utrzyma.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:44, 21 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
anabuko1 napisał(a)

No kobieto teraz z ten piękny krwiściąg będzie mi przed oczami długo.
Cudny jest twój. Wysoki i kolor cudny.
Widoczki ogrodowe piękne.

Aniu postaram się uszczknąć z niego co nieco dla ciebie, bo na wiosnę planuję go przesadzić w końcu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:39, 22 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Basieksp napisał(a)
Trochę się napracowałaś, ale napewno z dużą satysfakcją tym bardziej, że ściągałaś się z deszczem

To prawda Basiu. Niestety nie udało się skończyć i położyć na tarasie drugiej warstwy do końca. W sobotę rano przeszedł deszczyk i z malowania nici, choć potem była ładna pogoda.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:53, 22 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Z nowin, to zaczęli robić na drugą część drogi. Na razie wymienili połamane kręgi na mostku (na zdjęciach go nie widać), pousuwali drzewa, które wyrosły w pasie drogi i wyrównali wszystko. Sąsiad mówił, że kamień wysypią dopiero w przyszłym roku. Na razie chodzimy przez pola po trawie, bo na drodze błoto.

Tak wygląda droga w dół - do wsi



Tak wjazd na działkę (w innym miejscu niż wjeżdzaliśmy i jeszcze nie zdecydowaliśmy czy tego nie zmienić.



A tak ciągnie się dalej

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:55, 22 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Dla Dagi

Dwie warstwy



Jedna warstwa



Na styku

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies