Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 21:10, 22 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
A teraz trochę przebarwień jesiennych. Wszystko z tarasu, bo padało i nie chciało mi się chodzić po deszczu. A jak jeszcze było słoneczko, to wybraliśmy się na spacer po okolicy.

Świdośliwy się przebarwiły.


Klon ginnala w bordo.


Miskant Yaku Yima Dwarf


Memory świeci.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 21:21, 22 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Z tarasu w dół skarpy. W tle widać fragment wyrównanej drogi.




Łąka. Ścieżka do kompostownika ledwie widoczna, bo tylko wydeptana i wyjeżdżona taczkami.



Okolica jeszcze zielona.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 21:40, 22 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Trzmielina czaruje kolorem, w rzeczywistości troszkę mniej różowa.



Aster od Sylwii. Śliczny, będę rozmnażać.




A tą skrzynkę muszę jakoś zamaskować, tylko nie mogę się zdecydować jak. Ale to już plany na kolejny sezon.



Koniec.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magara 23:55, 22 paź 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Gosia, dzięki za wszystkie dechowe info I zdradź jeszcze czym się kierowaliście wybierając deski ryflowane. Ciekawa jestem. Bo też o takich myśleliśmy, ale wydaje mi się obecnie, że w tych ryflach cały syf naniesiony z zewnątrz będzie się zbierać Mam czas na decyzję więc wszystkie opinie i przemyślenia mile widziane

P.S. Okolicę masz przepiękną, oby jak najdłużej taką pozostała
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Urszulla 10:49, 23 paź 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22114
Świetnie, że Wam drogę zrobią. Koniecznie muszę Ci zrobić sadzonkę tej wielkiej hosty. A Anabelki koniecznie rozmnażaj co roku, są łatwe w utrzymaniu. U mnie kilka patyczków w tym roku się ładnie ukorzeniło....wiesz po bokach miały patyczki płasko ułożone i systematycznie sypałam na te patyki chwasty , taki mnaturalny kompost się robił i wytwarzało się ciepło. Wpadniesz do mnie to zobaczysz.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 11:44, 23 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Magara napisał(a)
Gosia, dzięki za wszystkie dechowe info I zdradź jeszcze czym się kierowaliście wybierając deski ryflowane. Ciekawa jestem. Bo też o takich myśleliśmy, ale wydaje mi się obecnie, że w tych ryflach cały syf naniesiony z zewnątrz będzie się zbierać Mam czas na decyzję więc wszystkie opinie i przemyślenia mile widziane

P.S. Okolicę masz przepiękną, oby jak najdłużej taką pozostała

Ryfle pomagają odprowadzić szybciej wodę z powierzchni deski to raz, a przez nierównomierną powierzchnię powodują większe tarcie czyli z biegiem lat nie będą tak śliskie jak zwykłe.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:45, 23 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Ta droga to Wam Gosiu bardzo potrzebna, wreszcie mielibyście bezpieczny wjazd i zjazd.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 16:07, 23 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Magara napisał(a)
Gosia, dzięki za wszystkie dechowe info I zdradź jeszcze czym się kierowaliście wybierając deski ryflowane. Ciekawa jestem. Bo też o takich myśleliśmy, ale wydaje mi się obecnie, że w tych ryflach cały syf naniesiony z zewnątrz będzie się zbierać Mam czas na decyzję więc wszystkie opinie i przemyślenia mile widziane

P.S. Okolicę masz przepiękną, oby jak najdłużej taką pozostała

Tak jak Sylwia napisała, śliskość i odprowadzenie wody.
Syfy się zbierają, ale jak sucho, to spokojnie dają się powymiatać. Jedna uwaga dotycząca użytkowania to taka, że teraz pilnowałabym, żeby dolna belka barierki była z 5 cm wyżej, tak żeby przy zamiataniu szczotka swobodniej przechodziła.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 16:11, 23 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Urszulla napisał(a)
Świetnie, że Wam drogę zrobią. Koniecznie muszę Ci zrobić sadzonkę tej wielkiej hosty. A Anabelki koniecznie rozmnażaj co roku, są łatwe w utrzymaniu. U mnie kilka patyczków w tym roku się ładnie ukorzeniło....wiesz po bokach miały patyczki płasko ułożone i systematycznie sypałam na te patyki chwasty , taki mnaturalny kompost się robił i wytwarzało się ciepło. Wpadniesz do mnie to zobaczysz.

Ula też się cieszę. Z Anabelki porobiłam z 5 odkładów. W sumie jeszcze nie zajrzałam w jakim są stanie, bo i tak nie miałam przygotowanego miejsca, tam gdzie je chcę docelowo. Twoje są śliczne, ale coś zdjęć nie pokazujesz ostatnio.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 16:19, 23 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ta droga to Wam Gosiu bardzo potrzebna, wreszcie mielibyście bezpieczny wjazd i zjazd.

Sylwia ty u nas byłaś to wiesz. W przyszłym roku jak kamień wysypią, to zapraszam. Nie będzie paniki, że deszcz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies