Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

sylwia_slomc... 18:27, 23 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Gosialuk napisał(a)

Sylwia ty u nas byłaś to wiesz. W przyszłym roku jak kamień wysypią, to zapraszam. Nie będzie paniki, że deszcz.

Na pewno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 19:53, 23 paź 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Gosia, jesień pięknie się rozkręca. Cudne te krwiściągi, rdesty, trawy, ten biały aster też śliczny.
Taras wspaniale się prezentuje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magleska 22:08, 23 paź 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Gosia śliczne widoczki zapodałaś
Fajnie ,że drogę robią ,bo w przyszłym sezonie mam nadzieję uda się do Ciebie dotrzeć
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anabuko1 22:48, 23 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Gosialuk napisał(a)
A teraz trochę przebarwień jesiennych. Wszystko z tarasu, bo padało i nie chciało mi się chodzić po deszczu. A jak jeszcze było słoneczko, to wybraliśmy się na spacer po okolicy.

Świdośliwy się przebarwiły.


Klon ginnala w bordo.


Miskant Yaku Yima Dwarf


Memory świeci.


Nie wiedziałam że Świdośliwy się tak ładnie jesienią przebarwiają
Klon piękny. Mój ładniejszy wiosna.
Trawy piękne. Najpiękniejsza Memory i bardzo ładna i ciekawa ta Yaku Yima.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 23:15, 23 paź 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Gosialuk napisał(a)
Z nowin, to zaczęli robić na drugą część drogi. Na razie wymienili połamane kręgi na mostku (na zdjęciach go nie widać), pousuwali drzewa, które wyrosły w pasie drogi i wyrównali wszystko. Sąsiad mówił, że kamień wysypią dopiero w przyszłym roku. Na razie chodzimy przez pola po trawie, bo na drodze błoto.

Tak wygląda droga w dół - do wsi



Tak wjazd na działkę (w innym miejscu niż wjeżdzaliśmy i jeszcze nie zdecydowaliśmy czy tego nie zmienić.




Gdzie ty taka piękna okolice wynalazlas. Ten drewniaczek na drugiej fotce to twój domek? Jak nawioza pewnie tłucznia to będzie dobrze od razu miejsce zyska.
Gosiu piękna twoja kraina a trawki i jesień piękne.
U nas też zielono. O tej porze roku temu buki byly żółte a dzis zielone.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 09:44, 25 paź 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Gosialuk napisał(a)


A tą skrzynkę muszę jakoś zamaskować, tylko nie mogę się zdecydować jak. Ale to już plany na kolejny sezon.



Koniec.


Skrzynkę wpisz w rabatè. Mogłaby być schowana wśród lżejszych traw, trawę zawsze można przyciąć w razie potrzeby. Co dla mnie jest lżejszą trawą i tu zaczynają się schody, bo u mnie to miskant Variegatus i Zebrinus, a najlepsze molinie- tylko są zbyt niskie do wysokości skrzynki. Może jakiś krzew dać w sensownej odległości. Tuja aurea nana też mi przychodzi do głowy. A przy samej skrzynce może jakieś wysokokwitnące byliny. Ja bym wytoczyła najpierw kształt rabaty, a potem myślała co jak rozplanować.
Masz fajne planowanie na styczeń, w oczekiwaniu na wiosnę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 17:44, 27 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Alija napisał(a)
Gosia, jesień pięknie się rozkręca. Cudne te krwiściągi, rdesty, trawy, ten biały aster też śliczny.
Taras wspaniale się prezentuje.

Dziękuję, trochę to drewno wymaga pracy, ale klimat jest. Roślinki rosną prawie same.
Magleska napisał(a)
Gosia śliczne widoczki zapodałaś
Fajnie ,że drogę robią ,bo w przyszłym sezonie mam nadzieję uda się do Ciebie dotrzeć

Mam nadzieję.
anabuko1 napisał(a)

Nie wiedziałam że Świdośliwy się tak ładnie jesienią przebarwiają
Klon piękny. Mój ładniejszy wiosna.
Trawy piękne. Najpiękniejsza Memory i bardzo ładna i ciekawa ta Yaku Yima.

Aniu mam nadzieję, że w przyszłym roku zobaczysz na żywo.
ElzbietaFranka napisał(a)

Tak Elu ten drewniaczek, to moje drugie życie.
Okolica jest naprawdę ładna, a droga bardzo się przyda. Już nie będziemy się bać najmniejszego deszczu, bo niestety ta nasza glina jest po deszczu bardzo śliska i w mig oblepia opony.
Urszulla napisał(a)


Skrzynkę wpisz w rabatè. Mogłaby być schowana wśród lżejszych traw, trawę zawsze można przyciąć w razie potrzeby. Co dla mnie jest lżejszą trawą i tu zaczynają się schody, bo u mnie to miskant Variegatus i Zebrinus, a najlepsze molinie- tylko są zbyt niskie do wysokości skrzynki. Może jakiś krzew dać w sensownej odległości. Tuja aurea nana też mi przychodzi do głowy. A przy samej skrzynce może jakieś wysokokwitnące byliny. Ja bym wytoczyła najpierw kształt rabaty, a potem myślała co jak rozplanować.
Masz fajne planowanie na styczeń, w oczekiwaniu na wiosnę.

Ula mam właśnie plan wpisać ją w rabatę, ale o przesłonie myślałam takiej bardziej całorocznej. Na tym skrawku przy skrzynce już rosną trzy róże, w tym jedna ma być całkiem spora. Zastanawiam się nad tujami z trzech stron, musiałabym je ciąć i prowadzić może ze 20 cm wyżej niż skrzynka. Nad cisami, ale nie wiem jak by rosły w mojej ciężkiej glinie. Nad powojnikiem, długo trzyma liście i wcześnie startuje, a sama plątanina pędów też stanowiłaby jakąś przysłonę. I czwarta opcja miskanty - posadzone z trzech stron - mam jednego o takim pionowym pokroju i odpowiedniej wysokości.
Wiosną się okaże, co tam w końcu zwojuję, bo już się przekonałam, że planowanie na papierze, to nie dla mnie.

Pochwalę się wam jeszcze zakupami, bo byłam dziś w szkółce po borówki dla mamy.
Skusiłam się na pęcherznice: dwie Diable D'or i jedną Lady in Red. Całkiem spore krzaczki po 13 zł i i 18 zł.
I jeszcze 4 zawilce Honorine Jobert po 12,5 zł. No żal było nie skorzystać. I tak mój stan doniczek do posadzenia dalej jest aktualny i niezakończony.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gruszka_na_w... 19:16, 27 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Piękna ta Twoja okolica. Idealna do omiatania wzrokiem z tarasu. Dojazd faktycznie wymaga dopracowania. Dobrze, że się za to wzięli.
Olejować trzeba co roku. U siebie co kilka lat używam szarego imprachronu. On nieco głębiej wnika w strukturę drewna i zawiera środki p/grzybiczne, a co roku pokrywam dechy ganku i tarasu bezbarwnym olejem lnianym. Olej zabezpiecza przed wypłukiwaniem koloru.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anpi 00:26, 04 lis 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Gosiu, widzę ,że u Ciebie też pracowicie jeszcze. Renowacja tarasu i roślinki jeszcze dokupujesz Plany rabatowe na przyszły sezon też się klarują? ( wokół skrzynki)
Ładnie Ci się wszystko rozrasta, trawy, krzewy, byliny...obejrzałam w jesiennej odsłonie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 10:54, 04 lis 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Czytam o Twoim planowaniu i myślę że wszystkie wymienione rośliny się zmieszczą. Cisy jak najbardziej w glinie dadzą radę. Tylko róże muszą mieć słońce,to nie wiem, jak masz strony świata, trawy mogą być za różami.
Tylko powojnika nie sadź tak, żeby oplatał skrzynkę, lepiej niech jest ukryta pomiędzy roślinami. U siebie dachówki chciałam ukryć za powojnikiem, to mi nie wyszło. Powojnik moim zdaniem musi być wyeksponowany ładnie,
A ta skrzynka rozumiem, że jest przy ścieżce? Masz też spad terenu z drugiej strony? Nie bardzo łapię usytuowanie skrzynki w stosunku do domu, drogi i otoczenia.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies