Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

zawitka 08:36, 04 paź 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14106
No dzięki że zajrzałaś to ja dowiedziałam się jak usztywnić anabelkę Dobry patent .Sadzisz jesienią ja też część przesadziłam i faktycznie ładnie już się przyjęły jeżówki .Werbena patagonskaa to straszne dziwadło choć piękne. Zeby ją naprawdę rozmnożyć to najlepiej poczekac jak przekwitnie w ziemi to sadzonek będziesz miała w bród .Silne i zdrowe .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
April 09:51, 04 paź 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Aż dziw że krwiściąg ci tak długo kwitnie. U mnie susza wszystko wcześniej załatwia.
Brachytrichę też doceniam Mam też tą molinię ale nie widać jej u mnie bo astry zjadły. Chyba muszę przesadzić bo u ciebie super wygląda.
No i sadziec czekoladowy też zzieleniał. Myślałam że ma u mnie za dużo cienia ale widzę że u ciebie też mało bordo już ma.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Bee 10:03, 04 paź 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 299
Gosialuk napisał(a)

Da się, choć czasami miałam wrażenie, że się porywam z motyką na słońce. Praktycznie zajmuję się moim kawałkiem ziemi tylko w soboty, więc wolno idzie. Najważniejsze, że już widać efekty. Dużo roślin mogę już dzielić i przesadzać w nowe miejsca. To też ważne przy takim areale.


Gosiu, mam takie samo wrażenie przy moich piaskach. Obie mamy ogrody weekendowe ale powoli, powoli powstaje coś fajnego.

Uwielbiam Twoje widoczki:

Gosialuk napisał(a)

____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
sylwia_slomc... 11:20, 04 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Ta fotka zacytowana przez Beatke jest świetna
Biały aster u Ciebie ładnie się rozbujał, mojemu chyba za sucho pod brzozami, ale daje radę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 20:25, 04 paź 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Ja też pieję z zachwytu nad tą cytowaną fotką pięknieee
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 20:41, 04 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Mnie zachwyciły rdesty. Bardzo kusząco wyglądają.
Z powodu strat w roślinach spowodowanych podczas koszenia Ema, wzięłam kosiarkę w swoje ręce. Mniej stresu. Dobrze, że Twoja rabatka ma szanse na regenerację.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 20:52, 04 paź 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Gosiu, idealnie dobierasz rośliny do warunków panujących w ogrodzie. Widać jak im dobrze
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:22, 05 paź 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Gosialuk napisał(a)



Gosia, Ty jesteś jakaś cichociemna
Pokazujesz przeważnie jakieś małe fragmenciki, tu bylinka, tam bylinka, ale na tym zdjęciu widać gąszczowe rabaty i ogrom Twojej pracy Pięknie jest
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 11:37, 08 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
zawitka napisał(a)
No dzięki że zajrzałaś to ja dowiedziałam się jak usztywnić anabelkę Dobry patent .Sadzisz jesienią ja też część przesadziłam i faktycznie ładnie już się przyjęły jeżówki .Werbena patagonskaa to straszne dziwadło choć piękne. Zeby ją naprawdę rozmnożyć to najlepiej poczekac jak przekwitnie w ziemi to sadzonek będziesz miała w bród .Silne i zdrowe .

Halinko cieszę się, że coś pomogłam.
Werbena patagońska u mnie się wysiewa, tylko musi mieć kawałek czystej ziemi, żeby siewki się pokazały. I wschodzi dość późno. Jednak na drugą połowę lata jest świetna i pozwalam jej rosnąć gdzie chce.

April napisał(a)
Aż dziw że krwiściąg ci tak długo kwitnie. U mnie susza wszystko wcześniej załatwia.
Brachytrichę też doceniam Mam też tą molinię ale nie widać jej u mnie bo astry zjadły. Chyba muszę przesadzić bo u ciebie super wygląda.
No i sadziec czekoladowy też zzieleniał. Myślałam że ma u mnie za dużo cienia ale widzę że u ciebie też mało bordo już ma.

On jest taki późniejszy, kwitnie jak inne krwiściągi już przekwitnięte.
Sadziec u mnie też nie na pełnym słońcu, planuję go przesadzić już chyba trzeci rok.
Bee napisał(a)


Gosiu, mam takie samo wrażenie przy moich piaskach. Obie mamy ogrody weekendowe ale powoli, powoli powstaje coś fajnego.

Uwielbiam Twoje widoczki:


Powstaje, u ciebie też widać zmiany, choć mierzymy się z zupełnie innymi warunkami glebowymi i klimatycznymi.
U mnie na części jagodnika też włóknina leży i jeszcze muszę dokupić. Po prostu nie jestem w stanie dopilnować tego miejsca, zwłaszcza, że zawsze mam jakieś roślinki do posadzenia.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Ta fotka zacytowana przez Beatke jest świetna
Biały aster u Ciebie ładnie się rozbujał, mojemu chyba za sucho pod brzozami, ale daje radę

Sylwia ten aster jest taki jasny róż. To o nim w poprzednich latach pisałam, że to boltonia, dopóki u Danusi się nie przekonałam naocznie jak boltonia wygląda. A białego wysokiego jeszcze bym chciała, bo oprócz tego z drobniutkimi kwiatami od ciebie nie mam białych astrów.
Jak chcesz sadzonki to napisz.
Magleska napisał(a)
Ja też pieję z zachwytu nad tą cytowaną fotką pięknieee

Madzia ty lepiej nie piej, a zorganizuj jakąś wycieczkę w moje strony. Zaproszenie aktualne.
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mnie zachwyciły rdesty. Bardzo kusząco wyglądają.
Z powodu strat w roślinach spowodowanych podczas koszenia Ema, wzięłam kosiarkę w swoje ręce. Mniej stresu. Dobrze, że Twoja rabatka ma szanse na regenerację.

Haniu ja męża w łąkę z kosą też nie wpuszczam, chyba, że wcześniej sama obkoszę. Tu koło domku było i nie spodziewałam się, że nie odróżni.
Rdesty są świetne.
antracyt napisał(a)
Gosiu, idealnie dobierasz rośliny do warunków panujących w ogrodzie. Widać jak im dobrze

Zuza działam metodą prób i błędów. Na pewno nie zamierzam się siłować z roślinami, które u mnie nie chcą rosnąć. Wypróbować trzeba, bo czasem z opisu wydaje się, że coś nie będzie się sprawdzać, a nieźle sobie radzi.
Magara napisał(a)


Gosia, Ty jesteś jakaś cichociemna
Pokazujesz przeważnie jakieś małe fragmenciki, tu bylinka, tam bylinka, ale na tym zdjęciu widać gąszczowe rabaty i ogrom Twojej pracy Pięknie jest

Daga ja jestem cicha, a nie cichociemna. Rabaty muszą być gąszczowe, bo inaczej chwasty by je zarosły. Pracy jest najwięcej wiosną i jesienią. Jak u każdego zresztą. W lecie za sucho na kopanie i przesadzanie, zostaje tylko koszenie. A jak rosną kwiatki, to i koszenia coraz mniej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 12:01, 08 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Cały piątek i sobotę poświęciłam tym razem na renowację tarasu zaopatrzona w nowe zabawki czyli szlifierki. Ponieważ na płaskich powierzchniach barierki poprzednia farba już dokonała żywota, a i taras był już częściowo wytarty trzeba było zabezpieczyć je przed zimą.
Wymyśliłam sobie, że tym razem zeszlifuję stare powłoki i pokryję te miejsca olejem.
Nie szlifowałam całości tylko te poziome deski na górze i dole oraz ukośne części od góry. Olejowałam olejem bezbarwnym, bo chciałam by jak najmniej kolor odbiegał od tego co było. Wydaje mi się, że wyszło całkiem nieźle.
Podłogę tarasu zdążyłam zeszlifować w 2/3, bo ciemne chmury zwiastujące deszcz skłoniły mnie do szybkiego malowania tego co już było przygotowane. Udało się na styk.







____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies