Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Pszczelarnia 21:19, 13 wrz 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Zrobiłaś piękne zdjęcia u Danusi, takie inne - bardzo ciekawe ujęcia. Czy Strong Annabelle - jest sztywna? Ta werbena na pewno Ci się rozsieje.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosialuk 22:54, 17 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
ewsyg napisał(a)
Małgoś, ale miałaś wspaniałą wycieczkę. Przyznam się, ze jeszcze tam nie byłam. Może uda mi się w przyszłym roku. Oczywiście najbardziej chciałabym w okresie kwitnienia róż. Ja w tym roku tez zaprosiłam do ogrodu werbenę, ale tą pospolitą.

Znając twoją pasię, to nie dziwi mnie wybór pory na odwiedziny. Jadąc już do domu zboczyłam do Końskiej Woli, bo mama chciała kupić sobie parę róż. Tam to dopiero jest zagłębie różane.
Werbena pospolita, to patagońska? U mnie się wysiewa tylko na odkrytej ziemi, więc nie mam jej za dużo. Ona do wszystkiego pasuje i motyle ją uwielbiają.
sylwia_slomczewska napisał(a)

Pszczółka pisała, że u Niej słabo zimuje, ale sieje się za to. Zobaczymy jak to u nas będzie

Czytałam.
Wszystko się okaże w przyszłym roku, ale chciałabym żeby jednak przezimowała.
Urszulla napisał(a)


Pierwiosnki cudnie kwitną w słońcu, w cieniu nie miałam. Sama zobaczysz, poza tym po kwitnieniu dziel.
Liliowce to terminatory

Fajnie że posadziłaś rośliny, ja ciągle mam z lata zaległości.

Ula posadziłam tylko część. Jeszcze wczoraj sadziłam też. Obecnie na balkonie mam dwie paprocie, jedną różę, multipaletkę goździka kartuzka, 4 chabry wielkogłówkowe i siewki ciemierników. Tak więc dalej rycie mnie czeka.
Agatorek napisał(a)
Gosia, fajny wyjazd . Trafiłyście super pogodę

W Twoim ogrodzie piękny busz, połączony z naturalnym krajobrazem. Super to wygląda

Aga pogoda dopisała, może było ciut za gorąco, ale nie narzekam.
Natura żyje u mnie swoim życiem. Naturalny, zastany drzewostan, to wartość nie do przecenienia. Trochę tylko będę musiała przed wiosną dolne gałęzie powycinać, bo pchają się na wszystko. W sobotę obserwowałam, że strefa cienia robi się coraz większa.
Pszczelarnia napisał(a)
Zrobiłaś piękne zdjęcia u Danusi, takie inne - bardzo ciekawe ujęcia. Czy Strong Annabelle - jest sztywna? Ta werbena na pewno Ci się rozsieje.

Ewo u Danusi omijałam aparatem te wszystkie rzeźby, ozdóbki i inne akcesoria. Po prostu za tym nie przepadam.
Strong Anabel jest dość sztywna - plackiem nie leżała nigdy. W tym roku dodatkowo zastosowałam szeroką czarną gumę (taką pasmanteryjną) i poprzeplatałam pomiędzy łodygami jak jeszcze kwiatów nie było. Nie widać jej wcale i sposób polecam.
Oby sprawdziły się twoje słowa, bo bardzo fajnie wygląda i długo kwitnie.

Miło się ogląda twoje herbatki, a jeszcze ciekawsze są ogrodowe opowieści, które im towarzyszą.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gruszka_na_w... 20:44, 19 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Podoba mi się Twoje podejście do tego kawałka ziemi, który Ci przypadł w udziale.
Trzymam kciuki za zimowanie nowej werbeny i za zakończenie akcji pozbywania się doniczek z balkonu.
W mojej miodunce jeż uwił sobie gniazdo. Ze słomek trawy! Nawet nie wiedziałam, że jeże mają takie zdolności.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosialuk 22:48, 21 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Haniu dziękuję. U mnie jest mocno naturalistycznie, staram się za bardzo nie zmieniać zastanego krajobrazu.
Kciuki trzymaj, bo głównym warunkiem powodzenia całej akcji jest pogoda. A najbliższy weekend jest niestety nieogrodowy.
Też nie wiedziałam, że jeże tak robią. Tylko o tych stertach gałęzi czytałam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magleska 06:03, 22 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Gosia
śliczne fotki z ogrodu Danusi i z Twojego ( myślałam ,że się wpisałam ,bo jestem na bieżąco ,a tu zero zaznaczenia ,że jestem,więc nadrabiam )
pomimo wielu lat ogrodowania nadal nie mam ulubionego stylu ogrodowego - lubię wszystkie ogrody -i te ułożone uporządkowane ,naturalne też i serce pika mi do leśnych -bo akurat takich nie mogę mieć - nie mam dużych drzew w ogrodzie

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosialuk 10:35, 22 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Magda jeszcze nie masz dużych drzew w ogrodzie.
Wiem, że jesteś zalatana, ja też nie zawsze się wpisuję, bo nie mam na tyle czasu.
Ogrody różne też lubię.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anabuko1 20:27, 25 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23833
Gosialuk napisał(a)
Ogólnie








Piękne widoczki ogrodowe Gosiu
I widze też w niektórych rabatach wykładasz skoszona trawą ? Czy czym ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:40, 25 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23833
Gosialuk napisał(a)
Zbiera się na burzę.



Kwitnie krwiściąg, ciągle mam w planach go przesadzić w łąkę = nie wiem kiedy się uda.



W tamtym roku Sylwia podarowała mi sadzonkę astra od Kondzia. Chyba miejsce mu spasowało, bo wyrósł wyższy od hortensji.



Krwawnik sam się wprosił.


Ale ci się już te rabaty i rośliny rozrosły .
No pięknie już masz w ogrodzie.
Ile lat ma twoja Anabelka ?? Dajesz jej sporo nawozu ??

Krwiściąg cudo. On na bordowe kwiaty ?? Masz jakieś zbliżenie ??
Gdzie ty takie rarytasy kupujesz ?? rozglądałam sie za wysokim cały sezon. I nie znalazłam.
Ja mam taki czerwonawy taki średni.





____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Napia 21:50, 25 wrz 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9074
Piękne obrazki Idealnie oddają tytuł Twojego wątku
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
sylwia_slomc... 22:04, 25 wrz 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Gosia cudnie jest Już podziwiasz efekty swojej ciężkiej pracy i walki o ten kawałek planety
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies