Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

AniazUroczyska 02:17, 17 cze 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Trawniczek jak puszysty dywan!
Dorii 15:26, 17 cze 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mariposa napisał(a)
Dorii, to, co pokazuję, to tylko część mojego ogródka. Też już nie chciałam czekać, jak coś rośnie i kwitnie, to daje powera do dalszego kopania Love Letter ma delikatnie żółty środek na etapie pąków, potem jaśnieje i tego żółtego tak nie widać.


A już myślałam że to tylko ja taka niecierpliwa. A co do love letter to ona chyba w pąku najpiękniejsza.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Mariposa 21:29, 17 cze 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Madziu, Aniu - trawniczek z daleka ładnie się prezentuje, ale muszę walczyć z chwastnicą. Nie wiem, czy była w mieszance, czy tak się wysiała, ale jest jej dużo
____________________
Ela Motylogród
Toszka 21:37, 17 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wydłubuj. Młoda chwastnica łatwo wyskakuje z ziemi.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 20:58, 24 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
I jak tam, dłubiesz?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
polinka 09:40, 25 cze 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mariposa napisał(a)
Madziu, Aniu - trawniczek z daleka ładnie się prezentuje, ale muszę walczyć z chwastnicą. Nie wiem, czy była w mieszance, czy tak się wysiała, ale jest jej dużo


Witam w klubie Niestety u mnie co roku ten sam problem.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Mariposa 22:11, 28 cze 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Toszka napisał(a)
Wydłubuj. Młoda chwastnica łatwo wyskakuje z ziemi.


Młoda może tak, ale na tym etapie jej nie rozpoznałam, a teraz już nie jest młoda i za żadne skarby nie chce z tej dobrze przygotowanej, wzbogaconej ziemi wyłazić! Bez podważania ani rusz!
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:13, 28 cze 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Margerytka40 napisał(a)
I jak tam, dłubiesz?


Dłubię, Asiu, już od tygodnia. Ostatnio dostałam przyspieszenia, bo zaczyna kwitnąć i za moment będzie po ptokach...
Nie wiem, czy dam radę jej się pozbyć, na razie trawnik wygląda obrzydliwie, ale mam nadzieję, że się odbuduje.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:14, 28 cze 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
polinka napisał(a)


Witam w klubie Niestety u mnie co roku ten sam problem.


Członkostwo w tym klubie nie przysparza mi ani radości ani chwały
Ale i tak mnie pocieszyłaś, bo skoro Ty też w tym klubie, a jak wygląda Twój trawnik, wszyscy wiedzą, więc jest nadzieja i dla mojego
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:26, 28 cze 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Poczytałam trochę o chwastnicy.
1. Jest trawą, jedną z wiechlin.
2. Jest trawą jednoroczną.
3. Nie przepada za niskim koszeniem.
4. Jest wrażliwa na przymrozki.
5. Jest azotolubna
6. Lubi wilgotne podłoże.
7. Woli kwaśniejsze podłoże

ad. 1. Można by było prysnąć czymś na jednoliścienne, ale wtedy trawa też poleci - a to młodziutki trawnik, mógłby tego nie wytrzymać. Poza tym - nie chcę już żadnej chemii.
ad.2. skoro jednoroczna, to jak powyrywam, to w tym roku już się nie pojawi, ale za rok - jak pisze Polinka, od nowa zabawa...
ad.3. fakt, po niskim koszeniu bieleje, schnie, ale też zaczyna rozkładać się bardziej poziomo i następne koszenie już jej nie łapie
ad.4. uwielbia ciepełko, min 10-15 stopni, dlatego nie wzeszła od razu z trawą (trawnik siany pod koniec kwietnia, a w maju jeszcze były przymrozki), a dopiero po pierwszym koszeniu
ad.5. trawa też...
ad.6. przed pozbywaniem się jej warto przesuszyć trawnik, wtedy szybciej zasycha, a dopiero po wyrwaniu porządnie trawnik podlać, będzie ładnie odrastał (mam taką nadzieję)
ad.7. pH było równe 6, teraz już nie dam dolomitu, ale wiosną jak najbardziej.

Dobrze poznać wroga, ale i tak to jak walka z wiatrakami...
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies