Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Toszka 09:02, 11 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Trzymam kciuki Elu za twoje poziomki Moje rokrocznie owocują aż do mrozów.

Azalii na twoim miejscu bym nie nawoziła, zwłaszcza, że masz dopiero co wzbogaconą, próchniczną ziemię. Na razie to traktuj je jak obywateli na detoksie, bo w szkółkach są bardzo obficie nawożone, opryskiwane etc. I teraz, przez najbliższe 2-3 lata muszą z chemii oczyścić się i złapać równowagę (czyt. odbudować swój system immunologiczny).
I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga odnośnie stosowania siarczanów - można je stosować tylko i wyłącznie jeśli ph nie jest wyższe niż 6. W przeciwnym razie siarczany blokują przyswajanie i mamy efekt zasolenia gleby.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mariposa 11:01, 11 lip 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dorii, sama jestem w szoku. Posadziłam 5 krzaczków ogórków, owocują jak szalone

Aniu, baaardzo się cieszę, ogród daje tyle radości!

Madziu, w moim przypadku to ja jestem Rodzicem i obdzielam swoje dzieci (dorosłe już) Na poziomki namawiam, kiełkują dość nierówno, ale ładnie się pikują i rosną bez problemu. Że są pyszne, mówić nie muszę

____________________
Ela Motylogród
Mariposa 11:12, 11 lip 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Toszka napisał(a)
Azalii na twoim miejscu bym nie nawoziła, zwłaszcza, że masz dopiero co wzbogaconą, próchniczną ziemię.


Dzięki za lekcję przypominająco-upominającą, zrobiłam się nieco niecierpliwa dla formalności - ph wiosną było 5, muszę teraz zmierzyć.
Toszko, połowę poziomek posadziłam przy truskawkach, połowę na kwaśnej, jak radziłaś. Te na kwaśnej mają krzaczki mniej bujne, ale ładniejsze owocki. W przyszłym roku wysiewam kolejne i sadzę na kwaśnej, ile się da! Zanim azalie się rozrosną, nacieszę się poziomkami Wsadziłam też 2 krzaczki żurawiny, długo się aklimatyzowały, ale widzę, że powoli się rozrastają.

Jak widzisz, Twoje rady odnośnie pracy nad ziemią już przynoszą efekty! Będę Ci za to dozgonnie wdzięczna, absolutnie nie spodziewałam się, że w pierwszym roku będę miała już tyle radości z ogrodu !!!
____________________
Ela Motylogród
Dorii 15:06, 11 lip 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Też siałam poziomki, posadziłam w lekko spulchnioną ziemię moją glinę bo przerosła mnie ilość sadzonek. Rozrosły się jak szalone. Same się rozsiewają Już trzeci rok się zajadamy. Tylko dzieciaki w tym roku stwierdziły że są ble i nie nadążam zjadać więc mroże.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Toszka 21:40, 11 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Poziomki przy truskawkach mają po prostu wyższe ph i więcej azotu w glebie. Dlatego idą w zielone, a nie w owoce lubiące potas i fosfor.
Poziomki przy azaliach rosną doskonale, a jednoczesnie stanowią doskonały podszyt ograniczający parowanie. U mnie właśnie po mdlejących poziomkach widzę, że czas na podlewanie azalii (w te upały to była bezcenna podpowiedź).
Liści poziomek nigdy nie sprzątam i są naturalną ściółką na zimę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 18:13, 12 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No ja sobie mogę wyobrazić jaka to dla Ciebie radość Elu te swoje owocki i warzywa. Przecież Ty mieszczuch do tej pory byłaś
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wendy79 22:02, 13 lip 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Mariposa napisał(a)


Trochę deszczu, ale od razu chciało się iść do ogrodu, bo ostatnio już ciężko było na tę suszę patrzeć.


Jakbyś mi to z ust wyjęła
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AniazUroczyska 03:08, 14 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
A ja posadziłam poziomki, takie bezrozłogowe i zbyt wielu owoców się nie doczekałam Dosadzić jakieś inne?
Margerytka40 21:19, 31 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A co tu tak cicho?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 21:26, 31 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
No ja nie wiem Ciekawe co Ela wykombinowała?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies