Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Toszka 23:18, 23 sty 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
no wiesz, jak kochanka chudzina to wystarczą 2-3 zęby... a jak przy kości to potrzeba więcej
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AnkaK 17:54, 24 sty 2018


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Dziękuję Toszko! Zatem przygarnę trochę tego dobra od znajomego rolnika.
U Was glina, a u mnie piasek - to dopiero jest wyzwanie. W dodatku cały ogród na wystawę południową i są dni, że nawet lawenda omdlewa. Może przygarnę trochę tej Twojej gliny
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Wiolka5_7 18:06, 24 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Toszka napisał(a)
no wiesz, jak kochanka chudzina to wystarczą 2-3 zęby... a jak przy kości to potrzeba więcej


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nikita 19:35, 28 sty 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Ela, nie wiem jakim cudem nigdy wcześniej nie byłam u ciebie ?
No dobra ale już jestem i coś mi się widzi, że będę częstym gościem. Wątek zapowiada się bardzo ciekawie oraz pachnąco i kolorowo z powodu motyli.

W problemach glinianych raczej nie pomogę, bo u mnie średnio urodzajny piach. Jeśli chodzi o projektowanie to chętnie wtrącę swoje trzy grosze. Twój projekt ogrodu bardzo ciekawy, a z poprawkami Ewy wydaje się idealny. Zakątek z ławeczką wśród kolorowej rabaty fantastyczny a i ukryta tam ścieżka do warzywniaka/jagodnika super. Kształt trawnika też dobry ...zarówno dla kancików jak i kosiarki.
Od wiosny zakasaj więc rękawy i do roboty. Aaaa... i pamiętaj o naszych ogrodowiskowych spotkaniach oraz o wspólnych wypadach na targi.

Witaj w ekipie łódzkiej!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Mariposa 21:34, 28 sty 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Witaj, Nikita, dziękuję za miłe przyjęcie Łódzka grupa rzeczywiście się rozrasta, będzie mi miło poznać Was wszystkie/wszystkich (bo Panów też przybywa). O wczorajszym spotkaniu wiedziałam od Bogdzi, ale niestety, pracowałam (widziałam zdjęcie, przynajmniej wiem, jak wyglądacie). Mam nadzieję, że na następny zlot uda mi się przyjechać Myślę, że Palmiarnia to niezły pomysł, można na koniec przycupnąć w kawiarni.
Nad projektem będę jeszcze pracować, to była pierwsza przymiarka. A na razie gleba - choć to najmniej spektakularny etap prac, z niecierpliwością czekam na wiosnę
____________________
Ela Motylogród
jolanka 12:26, 01 lut 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Witaj miłośniczko motyli
Walczysz mocno z gliną. Oj, dalabym wiele aby mieć jej trochę u siebie Wszystko w nadmiarze nie jest fajne. Widzę, ze energii Cienie brakuje wiec na pewno szybko zagospodarujesz swój ogrod
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Mariposa 22:55, 01 lut 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Witaj, Jolu.
Myślę, że się z tą gliną polubimy, ale na razie, jak widzę to błocko, to jestem załamana. U Ciebie las, więc ziemia inna.
Kwiaty i motyle - to bym chciała w swoim ogrodzie! Po sąsiedzku na ogół tylko trawa i krzewy, kwiatów brak - postaram się u siebie stworzyć motylom stołówkę i "bazę hotelową"
O mączce na PW
____________________
Ela Motylogród
jolanka 08:22, 02 lut 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Mariposa napisał(a)
Witaj, Jolu.
Myślę, że się z tą gliną polubimy, ale na razie, jak widzę to błocko, to jestem załamana. U Ciebie las, więc ziemia inna.
Kwiaty i motyle - to bym chciała w swoim ogrodzie! Po sąsiedzku na ogół tylko trawa i krzewy, kwiatów brak - postaram się u siebie stworzyć motylom stołówkę i "bazę hotelową"
O mączce na PW

Baaardzo dziękuję
A wiesz, za na glinie to róże najlepiej rosną?
Jak dołozysz do niej polepszaczy to będzie dla roślin raj. Ja mogę sprzedawać piach na drogi
Motyle, ptaki to dopełnienie ogrodu. Nie wyobrazam sobie aby nie czuły się w nim dobrze. Tez sadzę dla nich sporo kwiatów
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
natka098 11:07, 02 lut 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Będzie się u Ciebie działo. Dobrze, że planujesz najpierw Słuchaj Toszki, jak przygotujesz ziemię wg jej rad to efekt murowany i mniej nerwów później. Zaznaczam i będę podglądać.
____________________
Natalia - Mój zakątek
MartaKozak 17:39, 02 lut 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Witam,
Jesli ozwolisz Elu to bede zagladac i podpatrywac twoje poczynania w ogrodzie.
Ja tez mam gline w ogrodzie.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies