Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Toszka 18:26, 22 sty 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elu, ciężka gliniasta gleba to fantastyczny start i wbrew pozorom to łatwe zadanie rozluźnić i wzbogacić. Piach, taki np. jak ma Iza (Ursa Maior) to dopiero jest wyzwanie... i żeby wprowadzić próchnicę, i utrzymać wilgoć i zmniejszyć wymywanie np. substancji mineralnych do podglebia. tak więc nie narzekaj, bo przyjdzie jeszcze czas, że będziesz błogosławić to co masz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mariposa 19:04, 22 sty 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Już słyszałam (pamiętam, Aniu), że glina to diament, który trzeba tylko oszlifować... Intuicyjnie czuję, że macie rację, nawet laik ogrodowy widzi, jak wygląda roślinność na piasku, a jak na glinie.
Ehh, bo to wszystko przez tą zimę... jakby już była wiosna to bym się wzięła za robotę i nie marudziła
____________________
Ela Motylogród
Mary 19:31, 22 sty 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mariposa napisał(a)
No to teraz czas zaprzyjaźnić się z "hamerykańskimi". Że też nie wiedziałam wcześniej, że to najlepszy przyjaciel kobiety, bo bym sobie od Mikołaja zażyczyła

Ja próbowałam tak sugerować delikatnie, że mogłabym takie dostać. Ale jakoś Mikołaj nie podjął tematu i muszę sama sobie kupić.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Monia81 19:34, 22 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Marysiu bo to już tak czasami jest, że Mikołajowi to pod nos trza postawić, żeby dostał oświecenia
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Toszka 20:49, 22 sty 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mariposa napisał(a)
[b](...)i odwracałam ziemię, bo wydawało mi się, że tak trzeba, we wszystkich ogródkach tak widywałam... (...)


Tak uprawiało się ziemię przez stulecia. Jednak nauka idzie na przód. Badania też. I okazało się, że taki sposób kopania powoduje zaburzenia flory i fauny w glebie, a jak wiadomo, życie biologiczne decyduje o jakości gleby, a to w ten sposób było niszczone. W najlepszym przypadku było tylko zaburzane, co powodowało, że ziemia musiała "odpoczywać".
Teraz, jesli wiemy, że można inaczej, to róbmy inaczej
Przykładem zmieniającej się świadomości ogrodniczej jest kompost. Teraz niemal każdy rozumie jak jest potrzebny i ważny, a kiedyś wszystkie "półprodukty" były palone lub gdzieś tam wyrzucane.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 08:39, 23 sty 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mary napisał(a)

Ja próbowałam tak sugerować delikatnie, że mogłabym takie dostać. Ale jakoś Mikołaj nie podjął tematu i muszę sama sobie kupić.


Bo to się robi tak, bierze się Mikołaja za łapkę do sklepu i mówi się: Oooo takim czymś marzę, byłam grzeczna przez cały rok
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kojak 09:04, 23 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Ja takie postępowanie określam inaczej. Jak zbliża się jakaś okazja informuję wcześniej żonkę " kochanie zabieram Ciebie i twój Paluszek na zakupy " i od wielu lat nie mamy problemu z nietrafionymi prezentami... Kiedyś na święto zakochanych tak pojechaliśmy na zakupy i po drobiazgu dla mojej Pani przyszła pora na mnie. Padło na nożyce do żywopłotu. Po przyjściu do domu rozbawiła nas reakcja syna:"Nie ma co bardzo romantyczny prezent dla ojca..."
____________________
TomekSosnowe zacisze
Margerytka40 12:35, 23 sty 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Elu,nie przerażaj się tak tymi widłami,to wbrew pozorom nie jest strasznie ciężka praca. Szpadlem to jest dopiero katorga . Widziałaś moją działkę i te kolosalne rabaty,ja to wszystko widełkami. Damy radę
I powtórzę za Toszką niczym tak nie oczyścisz gleby z korzeni,kłączy chwastów i innych jak właśnie nimi
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
DorKa 13:57, 23 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Mariposa napisał(a)
Już słyszałam (pamiętam, Aniu), że glina to diament, który trzeba tylko oszlifować... Intuicyjnie czuję, że macie rację, nawet laik ogrodowy widzi, jak wygląda roślinność na piasku, a jak na glinie.
Ehh, bo to wszystko przez tą zimę... jakby już była wiosna to bym się wzięła za robotę i nie marudziła


Mówisz i masz Jeszcze tylko 56 dni i 10 godzin a jak prognoza się sprawdzi to może i wcześniej
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Mariposa 20:14, 23 sty 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Toszka, anbu, Margerytka40, Mary, DorKa, Monia81, Kojak - kochani, przy takim wsparciu to na pewno dam radę!
Do Mikołaja daleko, ale już wiem, co dostanę na urodziny! ha, ha


Toszka napisał(a)
U Anbu już ustaliłyśmy, że hamerykańskie to najlepszy przyjaciel kobiet, a te drugie to są najlepsze na kochankę


A wiecie, ile tych "drugich" jest?
- widły do ściółki i siana - z 2 i 3 zębami
- widły do obornika - z 4 i 5 zębami
- widły do kukurydzy - z 6 zębami - nie mylić z gablami do ziemniaków! (9 zębów!)
- zagięte widły do wygarniania obornika - z 3 i 4 zębami...
No i zdecyduj się tu, którymi w razie czego tę kochankę potraktować - 2, 3 czy może 6 zębami???(gable się nie nadają, bo nie są ostre i mogą tylko połaskotać)
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies