Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Mariposa 19:30, 08 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Margerytka40 napisał(a)
I ja się cieszę, że będę spokojnie mogła wcisnąć cisy na różankę, tak mi się wydawało że się zgrają ale wolałam spytać dla spokojności.


Ja też, Asiu, dzięki za podpowiedź, bo jakoś o nich zapomniałam
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:33, 09 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Pochodziłam trochę po O, bo wszędzie szał planowania, poczytałam - no i chyba niewiele z moich pierwotnie proponowanych roślin zostanie - ostrokrzew woli kwaśniej, kalina duża i łapie mszyce, barbula długo brzydka. Do tego gdzieś przeczytałam, że dereń jadalny w czasie kwitnienia wydziela mało sympatyczny zapach mokrej psiej sierści. Nooo, załamka. Z resztą mogę się pożegnać, ale dereń musi być.
W końcu chyba pójdę w minimalizm i posadzę tam tylko róże, cisowe wykrzykniki i poduchy oraz trawy. Na wiosnę cebulowe pod trawy, trochę bylin niebiesko-fioletowych jako towarzystwo dla róż.
Absolutnie nie wiem, co mogłoby spajać wizualnie różankę i kwaśną. Poddaję się
____________________
Ela Motylogród
Pszczelarnia 22:37, 09 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Trawy. Niższe przy różance a wyższe przy kwaśnej. Nie poddawaj się.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:41, 09 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda pisze, że pnące są wymagające. Pokazałam na wątku u mnie moje żelazne damy. Dla mnie pnące to samograje.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mariposa 22:41, 09 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Hmmm, właśnie napisałam u Sylwii, że zakochałam się w jej trawiastych chochołkach z kokardkami... To może jednak?
____________________
Ela Motylogród
Pszczelarnia 22:43, 09 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariposa napisał(a)


Aniu, za tujami nie przepadam, ale ale danica może być fajnym zastępstwem kulek bukszpanowych. Do rozważenia

Z róż mam Sebastiana Kneippa, dostałam, na razie jest na tymczasowej rabacie.
Biorę pod uwagę: Lambert, Aspirin Rose, Garden of Roses, Tchaikovsky, Rosenfee, Granny, Blush Veranda, Madame Anisette, La Perla, Limone, Kosmos, Lion's Rose, Glamis Castle, Schloss Eutin, the Pilgrim, Summer Memmories, Clair Renaisance.
Wszystkie pewnie nie zmieszczą się tam, ale będzie jeszcze jedna różanka z boku domu.
Przy pergoli miała być New Dawn, bardzo mi się podoba, ale właśnie przeczytałam u Gruszki, że bez żalu się z nią rozstała, no i teraz nie wiem.

Co myślisz o moim wyborze?


Przepraszam, że tak chaotycznie piszę. A z New Dawn pożegnałam się i ja. Nie zdzierżyłam jej kolców, zaczepności i chorowania oraz krótkiego kwitnienia. Motyl przeleciał a ona już strącała płatki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mariposa 22:43, 09 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Pszczelarnia napisał(a)
Anda pisze, że pnące są wymagające. Pokazałam na wątku u mnie moje żelazne damy. Dla mnie pnące to samograje.



Znaczy - ciężko będzie początkującej zadbać o nie odpowiednio?

Edit. Ewo, po tylu niepochlebnych opiniach z New Dawn już zrezygnowałam.
____________________
Ela Motylogród
Pszczelarnia 22:44, 09 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Który planik jest najbardziej aktualny?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:44, 09 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariposa napisał(a)


Znaczy - ciężko będzie początkującej zadbać o nie odpowiednio?


Wręcz przeciwnie. Same o siebie zadbają.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mariposa 22:48, 09 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Planik muszę stworzyć nowy, bo prawie nic z tamtego nie zostało... A z różami pnącymi pocieszyłaś mnie, będą pociechą. Wypatrzyłam u Ciebie Lykkefund, myślałam też o białej/kremowej, bo te co wybrałam, wszystkie w różu. Czy ona pachnie?
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies