Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Anda 21:37, 11 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Bardzo się cieszę Elu, Magdo i Asiu że ściąga Wam się spodobała Sama z niej korzystam i penstemony, i knautię tak samo kocham

Na kwaśnej kolorowe hortensje będą na pewno ładnie wyglądać. Na początek mogłabyś spróbować z hortką Forever & Ever Blau. Hortka You & Me Forever jest jaśniutko różowa, a You & Me Together jest niebieska. Sprawdź, jakie u Ciebie są dostępne i wypróbuj jakieś. Ja miałam Endless Summer The Bride (biała, te białe się nie przebarwiają) i nie wyglądała u mnie zbyt dobrze. Była bardzo rozcapierzona. Jednak u koleżanki wygląda dobrze, więc to zależy od podłoża.

Róże na pewno pokochasz Do nich trzeba mieć jedynie cierplowość i nigdy się przy nich nie zanudzili, a porad tu tez na pewno nie zabraknie. Miłośniczek róż jest tu bez liku Tak więc sadź i pnące i sie nimi rozkoszuj
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Toszka 22:11, 11 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
You&Me Together kolor ma w zalezności od ph - od różu, poprzez fiolet i niebieski. Potem kisci kwiatów zielenieją, by nabrać karminowego koloru. Zdjęcia u KasiB wstawiłam.
Tą hortkę mam 7 lat i cały czas ją uwielbiam za jej bezproblemowość i kolory jak kameleon. Kwitnie do mrozów. I kwitnie na jednorocznych gałązkach co daje jej przewagę nad klasycznymi ogrodówkami
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mariposa 22:54, 11 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dzięki, Dziewczyny!

Forever & Ever Blau śliczna, ale może być problem z kupieniem. Poszukam You & Me.
O roślinach ze ściągi zaczynam czytać, na pewno zakocham się w niejednej

Mmmm, rozmarzyłam się .... Gdzie ta wiosna???
____________________
Ela Motylogród
Ma_ciejka 09:24, 12 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Mariposa napisał(a)
Bardzo miło mi Cię gościć, Beatko. Jak przeczytałaś moje wypociny to wiesz, że byłam tylko pilną uczennicą co Tobie też polecam, bo warto! Ziemia w ogrodzie zmieniła mi się nie do poznania!
Będę się starała godnie Cię naśladować Już sobie obliczam ile (ton, o boziu) dobroci potrzebuję
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Gardenarium 12:31, 12 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Róże koniecznie, ale to koniecznie. Ja już w 3 szkółkach zamówiłam z 50 odmian, szaleję, ciągle mi mało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariposa 12:49, 12 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Gardenarium napisał(a)
Róże koniecznie, ale to koniecznie. Ja już w 3 szkółkach zamówiłam z 50 odmian, szaleję, ciągle mi mało.


Danusiu, o tym, że będą róże, wiedziałam od początku. Dla mnie to takie must have w ogrodzie. I choć narzekałam na glinę, to w sumie cieszyłam się, bo dla róż to dobrze
Mówisz, że można już zamawiać? Ja na początek nie będę szalała, ale pewnie z roku na rok będzie ich przybywać
Napiszesz mi na priv, jakie szkółki z różami masz sprawdzone?

Wiesz, ja dopiero niedawno odkryłam Twoją Anglię, ale jestem nią zachwycona

____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:15, 13 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Śniegi ruszyły, więc przyjrzałam się dzisiaj, jak daleko w głąb ogrodu spada śnieg z dachu - no i znowu muszą być zmiany w planie - śnieg może spaść na całą rabatkę od płd strony domu aż do brzegu trawnika, więc posadzenie magnolii przy trawniku nic nie da, bo zsuwający się śnieg zahaczyłby o połowę korony drzewa.
No i nie wiem, co z tą magnolią zrobić.
Czy poduchy cisowe mogą tu być? (wytrzymają "nieco" więcej śniegu)? A róże? Bo trawy chyba tak (i tak trzeba obciąć na wiosnę)
____________________
Ela Motylogród
jolanka 22:29, 13 sty 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Mariposa napisał(a)
Śniegi ruszyły, więc przyjrzałam się dzisiaj, jak daleko w głąb ogrodu spada śnieg z dachu - no i znowu muszą być zmiany w planie - śnieg może spaść na całą rabatkę od płd strony domu aż do brzegu trawnika, więc posadzenie magnolii przy trawniku nic nie da, bo zsuwający się śnieg zahaczyłby o połowę korony drzewa.
)

Niestety ja na to nie zwróciłam uwagi i mam źle zrobione rabaty. Nie mogę przełożyć już kostki ani posadzić tego, co chcę przed domem Jeśli to teraz zobaczyłaś to super, unikniesz niespodzianek.
Pozdrawiam cieplutko
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
DorKa 08:05, 14 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Mariposa napisał(a)

Mmmm, rozmarzyłam się .... Gdzie ta wiosna???


Nadchoddzi wielkimi krokami Jeszcze tylko 65 dni! Yupppi!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 10:53, 14 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
gęste poduchy cisowe dadzą radę.. Trawy też dadzą radę.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies