Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Margerytka40 22:06, 02 sty 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie przesadzaj, każdemu się zdarzy. A dziewczyny przybiegną.... tylko odreagują po świętach
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 22:20, 02 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Elu, a może zamiast róży pnącej na obelisku posadzilabyś róże na pergoli, takiej ściance, może być mniejsza niż na zdjęciu, coś w tym stylu
https://images.obi.pl/product/PL/1500x1500/538624_1.jpg

Będziesz mogła różę o wiele lepiej prowadzić, bardziej w poziomie, a róża by lepiej kwitła, bardziej obficie. Nie mówiąc już nawet o tym, że ułatwisz sobie cięcie. Poza tym jeśli dasz tam i obelisk na różę i cisy kolumnowe, to tych forum kolumnowych będzie tam troszkę dużo, nie sądzisz?

A dlaczego chcesz dać aż dwa ostrokrzewy? Tak je lubisz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 23:00, 02 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Mariposa napisał(a)


Super, Ewo, dziękuję baaardzo! Jak już napisałam, chyba zdecyduję się na Madame Isaac Pereire i Jasminę. Madame Isaac Pereire byłaby z boku domu, na wprost okna w jadalni - muszę się czymś przesłonić od sąsiadów, a jakby przy okazji można było przez otwarte okno poczuć jej zapach, to byłoby miło! Przy pergoli z jednej strony dałabym Jasminę, a z drugiej - myślałam o powojniku, ale może Guirlande d"Amour? Nie za dużo te dwie róże na jednej pergoli?


Pergola będzie za mała na Guirlande. Bo masz na myśli taka pergolę pod którą będzie można przejść, prawda?
https://ogrod.smcloud.net/s/photos/t/14363/roze_na_pergoli_1081501.jpg

Jasmina z jednej a powojnik z drugiej strony wystarczą

Chyba że miałabyś pergole z przejściem na dwa metry i odpowiednio szeroką, to wtedy można by było zaryzykować.

Louise Odier, która poleca Ania też jest śliczna i pachnie, ale rzeczywiście czasem ją coś łapie. U mnie rośnie jako rozłożysty krzak. Nie potrzeba jej wtedy żadnej podpory.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mikina34 08:45, 03 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Elu, pozdrawiam Cię noworocznie , podglądam cichutko z boku i zapisuję skrzętnie uwagi siły fachowej, sama nic nie doradzę, bo się nie znam . Ale mocno kibicuję
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
kawa8002 17:49, 03 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Właśnie skończyłam przeglądać Twój wątek.
Glina.... wspólny mianownik. Kamienie - kolejny.
Jak ktoś tu słusznie zauważył - czemu nie trafiłam na O, kiedy jeszcze był czas spokojnie demolować i nie płakać przy tym?
Teraz, jak to mój Mąż mówi - rzeźbienie w gów...e zostaje, ale cóż. Jeśli efekt będzie zadowalający, to można się poświęcić i rączki ubrudzić.
Podglądam planowanie i kibicuję, choć sama raczej nie pomogę.
Pozdrawiam noworocznie.
____________________
Kasia między polem a lasem
Mariposa 19:22, 03 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Moniu i Kasiu - ważne, że jesteście! Oj, ciężkie to planowanie, ale nie poddaję się!
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 19:33, 03 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Anda napisał(a)
A dlaczego chcesz dać aż dwa ostrokrzewy? Tak je lubisz?

Bardzo dobre pytanie, Ewo - nie wiem! Owszem, podobają mi się i chcę mieć, ale dlaczego dwa? Chyba zasugerowałam się, że jet Pan i Pani i pomyślałam, że trzeba parkę zaprosić do ogrodu Ale w zasadzie po co mi te czerwone kuleczki?

A z różami to właśnie tak myślałam, tylko chyba źle opisałam - pergola do warzywnika z przejściem, na niej Jasmina (i powojnik), przed oknem w jadalni, z boku domu - Madame Isaac Pereire na kratce lub pergoli z kratką.
Zaś co do trzeciej róży - albo obelisk, albo kratka, jeśli kratka wygodniejsza, to może być. Na niej Louis Odier bądź inna, najlepiej też bardzo pachnąca, bo będę tędy często przechodzić

Mniej więcej byłoby to tak:



____________________
Ela Motylogród
Anda 19:55, 03 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Na planie wszystko gra Masz dużo miejsca na róże, super Louise Odier na kratce prowadzi Agata P. (wątek Z Pszenicznej). Możesz ją podpytać, czy jest zadowolona. Ja moją uwielbiam właśnie za zapach

A masz jeszcze miejsce na ładne drzewko z prześliczną korą widoczną w zimie?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dragonka 20:05, 03 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Anda napisał(a)


A masz jeszcze miejsce na ładne drzewko z prześliczną korą widoczną w zimie?


siadam w ostatnim rzędzie z zapartym tchem czekając na 'to be continued..'
Bardzo piękne te Twoje propozycje różane Ewo, podglądam u Eli żywo
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Mariposa 20:20, 03 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Anda napisał(a)
Na planie wszystko gra Masz dużo miejsca na róże, super Louise Odier na kratce prowadzi Agata P. (wątek Z Pszenicznej). Możesz ją podpytać, czy jest zadowolona. Ja moją uwielbiam właśnie za zapach A masz jeszcze miejsce na ładne drzewko z prześliczną korą widoczną w zimie?


Uff, czyżby nareszcie mi coś wyszło? Pocieszyłaś mnie, Ewo

A jakie drzewko masz na myśli?
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies