Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Dorota123 11:14, 09 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
Tak Hanuś, o jeleniu wiem.
dzisiaj jeszcze więcej liliowego kwiecia. Spodobał mi się pomysł Dorotki z sadzeniem lilii w różnych terminach. Będę go stosował w następnych latach. Wydłuża to radość z oglądania tych pięknych kwiatów. Dzisiaj podwiązywałem je do palików i nie zauważyłem że pręciki wysmarowały mi koszulę. Jednak tylko się uśmiechnąłem. Ogrodnik wszak kocha swoje rośliny i wiele im wybacza.

Piękne wiersze piszesz.
Wzajemnie miłego weekendu.
Ja poczekam na jesienną promocję i zamówię dwa kolory lilii tych co kwitły mi najpóźniej. Będę sadzić co pół metra na zmianę różową i kremową. Mam tylko problem z ustaleniem nazw tych lilii.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 11:26, 09 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dubelek
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 15:57, 09 sie 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Ja już w tym roku nie posadzę bo chyba nie zdążą zakwitnąć. W zeszłym roku, te ostatnie nie zdążyły.
Teraz kwitną mi te, posadzone z opóźnieniem. Czekam na jeszcze jedne które dopiero teraz zawiązują pąki.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 23:11, 09 sie 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Waclaw napisał(a)
Hortensja z patyczków


Wacku podziwiam Hortensja już dorodna Ile ich wyhodowałeś?

Na działce też siałam dużo jednorocznych, teraz z tego wyrosłam
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
anabuko1 14:16, 11 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Waclaw napisał(a)
Hortensja z patyczków

No fiu, fiu piękna ta hortka z patyczków.A ile ma już lat ?
Cynie śliczne.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 14:54, 11 sie 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
anabuko1 napisał(a)

No fiu, fiu piękna ta hortka z patyczków.A ile ma już lat ?
Cynie śliczne.

To już trzeci sezon
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
abiko 22:07, 11 sie 2021


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Ach te liliowce I Wojsławice.. pięknie
A Twoje to już w ogóle.. Pachnie w ogrodzie od lili?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gosialuk 23:23, 12 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
W jednej Mai w ogrodzie była pani, która co dwa tygodnie sadziła lilie, aby w ogrodzie cały czas liliami pachniało. Tak się napatrzyłam na forum, że i mi się lilii zachciało. Jednak dopiero na wiosnę kupię cebulki i posadzę.
Fajny busz masz na rabacie - plewienie już niepotrzebne. A jak się ma cienista?
Remont pewnie się już trochę dłuży, ja po swoim mam jeszcze dość wszelkich prac tego typu, a tu już kuchnia do malowania.
A róże mam bardzo podobną.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 22:57, 13 sie 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
abiko napisał(a)
Ach te liliowce I Wojsławice.. pięknie
A Twoje to już w ogóle.. Pachnie w ogrodzie od lili?


Dziękuję Agnieszko za pochwałę liliowców.
Lilie pachną oszałamiająco. Będę się starał sadzić partiami aby wciąż kwitły.
Te obecne są w pełnym rozkwicie.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:23, 13 sie 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Gosialuk napisał(a)
W jednej Mai w ogrodzie była pani, która co dwa tygodnie sadziła lilie, aby w ogrodzie cały czas liliami pachniało. Tak się napatrzyłam na forum, że i mi się lilii zachciało. Jednak dopiero na wiosnę kupię cebulki i posadzę.
Fajny busz masz na rabacie - plewienie już niepotrzebne. A jak się ma cienista?
Remont pewnie się już trochę dłuży, ja po swoim mam jeszcze dość wszelkich prac tego typu, a tu już kuchnia do malowania.
A róże mam bardzo podobną.

Ten pomysł z dwutygodniowym odstępem bardzo mi się spodobał. Być może zastosuję.
Rośliny, mimo iż gęsto posadzone niestety wymagają plewienia. Ostatnio po plewieniu wysypałem warstwę kompostu. mam nadzieję, ze to trochę zatrzyma chwasty.
Cienistą ostatnio wyplewiłem. Ładnie się prezentuje choć nie ma tam za dużo roślin. Wysiały się niezapominajki. Traktuję ją trochę eksperymentalnie.
Sadzę rząd rododendronów. Potrzebuję takie z żywymi, intensywnymi kolorami. Mam zanotowanych sporo odmian z Wojsławic i innych ogrodów ale niestety nie można ich zdobyć w handlu. jedną z odmian znalazłem w szkółce angielskiej. Niestety cena odstraszająca a jeszcze transport. Zrezygnowałem.

Remont trwa i trwa ale przestałem się tym martwić. Dzisiaj otrzymałem dwa blaty kuchenne. Musiałem kupić cztero metrowe bo to zakup w hurtowni. W poniedziałek ma przyjść stolarz do montażu. Podocinamy blaty, zamontujemy zlew, powiesimy jeszcze dwie szafki i chyba kuchnia będzie gotowa. Zostaną trzy pokoje do malowania, położenie podłóg i montaż kominka.
W przerwach miedzy remontami zajmuję się grządkami, rąbię drzewo do kominka i układam w stos. Stos ma 6 m średnicy bo drzewa jest 12 m3.
Pracy nie brakuje
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies