Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kret, krety - sposoby na kreta

Pokaż wątki Pokaż posty

Kret, krety - sposoby na kreta

waldek727 07:39, 12 lis 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ewo.
Typowe wysokie, regularne krecie kopce.
Czy ten teren jest już zagospodarowany?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ewa_k 14:19, 12 lis 2014


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
działka jest juz prawie zagospodarowana. tzn jest dom prawie wykończony, nasadzenia, oczko, ogrodzenie tylko tam na razie nie mieszkam. To moje przystań na emeryturę, no może trochę wcześniej, bo jest dobry dojazd do W-wy. Jeździmy tam na weekendy, mamy dwa psy, w tym jednego terriera. Od około 5 lat do tej pory nie miałam problemów z kretami. Faktycznie były w okolicy ale nasza działkę omijały. Może te odstraszacze lepiej działały. Ewidentnie przechodzą od sąsiada, gdzie jest niezagospodarowana działka, i dom w części wykończony. Ale w okolicy tez się pojawiło ich więcej. Co najlepsze, nie żerują w okolicy kompostownika gdzie są dżdżownice kalifornijskie (zabezpieczyliśmy gęstą siatka od spodu. To co robić?, karbid nie pomaga, żadne czosnki, mięty też nie, nawet jakiś środek do zalewania z wodą nie działa. A spustoszenia w jagodniku straszne, co zresztą widać.
____________________
Ewa
KrzysztofWojcik 14:23, 12 lis 2014

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 98
W dalszym ciągu się upieram, że pułapka pirotechniczna to najlepszy pomysł, dratsyczny, ale działa. Ja też w tym roku próbowałem wszystkiego i nic. Od kiedy zastosowałem pułapkę mam spokój... Minus jest taki, że wybuch petardy zabija, mimo wszystko, te sympatyczne zwierzątka... Ale obawiam się, że nie znajdziesz lepszego sposobu...
____________________
anitan 12:21, 13 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
wero_nika napisał(a)
W przypadku mojej walki z tym zwierzakiem najbardziej skuteczna okazała się być siatka na krety. W końcu mogę odetchnąć. Nie działały puszki, butelki, czy jakiekolwiek rzeczy o brzydkim zapachu. Każdy z Nas musi wybrać coś najlepszego dla siebie


Mam do wyłożenia siatką około 900m2 przyszłego trawnika. Chcemy to położyć teraz, póki jeszcze nic nie sadziliśmy, trawnik będzie dopiero zakładany.
Z wielkim trudem znalazłam czas i siły na położenie z mężem siatki na część przedogródka (ok 16m2). Nie chcę sobie nawet wyobrazić ile może w tym tempie trwać założenie siatki na pozostałą część ogródka

Macie jakieś patenty jak założyć siatkę na taki teren?
Ewentualnie, ile może kosztować położenie siatki przez kogoś na zlecenie?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
waldek727 13:39, 13 lis 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
KrzysztofWojcik napisał(a)
W dalszym ciągu się upieram, że pułapka pirotechniczna to najlepszy pomysł, dratsyczny, ale działa. Ja też w tym roku próbowałem wszystkiego i nic. Od kiedy zastosowałem pułapkę mam spokój... Minus jest taki, że wybuch petardy zabija, mimo wszystko, te sympatyczne zwierzątka... Ale obawiam się, że nie znajdziesz lepszego sposobu...

Krzysztof.
To, że Ty się upierasz to jeszcze nie znaczy, że my ze swoich ogrodów będziemy robili od teraz poligony doświadczalne. Twoje spontaniczne podejście do natury nie ma nic wspólnego z ogrodnictwem. Czytając takie posty jak Twój odbieram je tak jakby jakiś fanatyzm wkraczał do ogrodów a nie racjonalne myślenie. Niemniej jednak gratuluję Ci sukcesów jakimi się szczycisz na forum jakby nie było ogrodniczym. Dla nas jest to czysta informacja, że kolejny ogród jest już przygotowany na zmasowany atak pędraków, drutowców czy rolnic.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
anitan 13:46, 13 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
łoj... groźnie...
ja bym nie chciała krzywdy robić pożytecznym w gruncie rzeczy zwierzątkom. Ale kopce, które się pojawiają w dużych ilościach troszkę mi jednak przeszkadzają.
Własnie rozmawiałam z jednym Panem, który zaproponował mi 7 zł za położenie m2 siatki. To chyba jednak lekka przesada, nie sądzicie?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gardenarium 13:57, 13 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przesada, ja kładę taniej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anitan 14:06, 13 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Gardenarium napisał(a)
Przesada, ja kładę taniej


a jest ktoś z okolicy Łodzi do polecenia?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gardenarium 14:15, 13 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie znamy cenników i firm robiących w całym kraju, tylko porównałam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anitan 14:17, 13 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
wiem wiem
ja natomiast szukam kogoś niedrogiego, z okolicy.Spytam u Sołtysa
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies