Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Pszczelarnia 16:01, 19 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeszcze ja. Zasłaniaj się od sąsiadów drzewami, krzewami pod płotami, taras jest północny i trzeba go "przewietrzyć" - tak sobie myślę. Trawy to dobry trop. I oczywiście tu i tam jakaś kulka.

Widziałam kiedyś irgę rosnącą przy takim murku (tarasowym) jak żywopłotek, jakby była rozpięta i prowadzona, piękny widok. U Ciebie może być tak przy schodkach z tarasu.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:06, 19 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zakrecona napisał(a)
(...)

Czyli właściwie drzewko od zachody będzie raczej do podziwiania niż osłaniania przed słońcem, po drugiej stronie jest kostka, więc drzewa nie zasadzę


Od zachodu to nie potrzebujesz już zasłony mocnej słonecznej. Ładne drzewo do podziwiana. Duże drzewo (co myślisz o klonach czerwonych typu October Glory albo podobne?, może być magnolia z niskim ugałęzieniem nawet).

Nie trzeba na tarasie nic stawiać, żeby się nie potykać.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Roocika 16:20, 19 lut 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magda, zobacz u Gruszki, Ona ma takiego miskanta Giganteus (czy jakoś tak) właśnie jako przesłonę przed sąsiadami, to taki ogromny miskant Macham
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zakrecona 17:24, 19 lut 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Asia odmachuję Zerknę do Hani, a Ty się oszczędzaj,bo widziałam, że Cię energia rozpiera
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Roocika 18:16, 19 lut 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Bo ja w bloku startowym jestem W akcie desperacji zacznę porządkować "ogród"
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zakrecona 21:03, 19 lut 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ewa, a co miałaś na myśli mówiąc: ,,przewietrzyć taras"?

Murek ma 120 cm wysokości.

Klon October Glory piekny, zwłaszcza po przebarwieniu, ale to ogromne drzewo. Pewnie będzie rosło więcej niż 10 lat, a dorasta do 10 m i 10 m rozpiętość korony.

Zdecydowanie byłby za blisko domu moim zdaniem chyba, że jestem w błędzie?

Taras z założenia ma być otoczony też jakby łukiem:



Tylko na tym łuku jest wąsko.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 21:08, 19 lut 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Widziałam dziś bluszcz hedera helix w małych doniczkach w centrum ogrodniczym. Ile potrzeba takich malutkich doniczek do obsadzenia przęsła płotu 216 cm?

4 wystarczą?

Były też malutkie bukszpaniki, takie z 20 cm, ale po 4,5

Nie wiem, czy można już kupić taki bukszpan i bluszcz, wsadzić do skrzynek i z miesiąc potrzymać w skrzynkach w domu?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
anna_t 21:45, 19 lut 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Masz na tym projekcie Asi kółko na drzewo po lewej stronie ścieżki. Tam daj wielkie drzewo. Ile jest metrow z tego miejsca do tarasu? Może da się obliczyć czy rzuci cień na taras
Ja też mam taras od południa i latem mamy żagiel ale dodatkowo posadzilam klon ginnala
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Zakrecona 21:58, 19 lut 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
No ja chyba upośledzona jestem Takich się spinacze na detalach, czytam o pierdołach, że o kółku zapomniałam.

Dzięki Aniu!

Nawet eM mnie dziś do pionu doprowadzał, żeby wreszcie coś wybrać, bo ile można.

Cienia pewnie nie da, ale jutro policzę ile jest od tarasu mniej więcej.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 07:47, 20 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Mam taras północno-zachodni i w tym miejscu, gdzie Ty masz kółko na drzewo, mam parasol na wysięgniku. Gdybym mogła, zamieniłabym parasol na drzewo o dużej koronie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies