Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

sarenka 21:37, 24 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Roocika napisał(a)

300 za szczepione wysoko drzewko to chyba teraz taka cena Drogo, wiem. Za naszego tulipanowca szczepionego na 2,1 m też poszło 350

Może wiśnie umbry są tańsze?
w innej szkółce były po 180, widziałam je wiosna
____________________
Magda W samym sloncu
andzia458 21:44, 24 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Omg jakie ceny. Brrr...
No ale perełki kosztują.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Dorii 21:57, 24 sie 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dlatego ja kupiłam klona globosum za 45zł
Rarytas to może nie jest ale jak nie da rady w mojej glinie na wygwizdowie to jakoś to przeżyję. Rarytasiki też planuję ale raczej małe sadzoneczkę by nie nadwyrężyły portfela.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
ElzbietaFranka 22:26, 24 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Roocika napisał(a)


To platan klonolistny Bardzo urósł od ostatniej jesieni (jak go sadziliśmy). Mieliśmy go nie ciąć ale chyba się nie da go nie ciąć Na wyjeździe widziałam ogromne niecięte platany, miały bardzo szerokie i ażurowe korony
Mój aparat strasznie prześwietla zdjęcia, nic nie pomaga. Ten po prawej, po lewej grab fastigiata


Muszę znaleźć czas na zrobienie fotek, jak go mam to już ciemno jest





Aniu witam

Zatrzymałam się przy plątanie. U nas na Ursynowie jest bardzo dużo posadzonych platanów. Bardzo.mi się podobały jak posadzili mniej więcej takie jak twój. Jednak z biegiem lat u każdego platana jest inna korona więcej tych bardzo luźnych wyrosłych w szerz gałęzi i nie wygląda to dobrze. Liście duże późno zrzucane.
Jest też część gęstych ładnie wyglądających.
Ty do końca nie wiesz jak będzie rósł na razie piszesz, że ma duże przyrosty.
Moim zdaniem powinnaś go przyciąć aby zgęstniała korona, lepiej przez 2 lata przycinać niż później patrzeć na jego duże luźne przyrosty.

Tulipanowce potrzebują dosyć dużo wody. Musisz je koniecznie podlewać przynajmniej przez pierwszy rok po posadzeniu nim zwiąże się z ziemią rodzima.
Mam tulipanowca mój jeszcze zielony.
Zresztą wszystkie drzewa powinny być podlewane przez pierwszy rok tym bardziej,że duża susza przynajmniej u nas.

Jeszcze jedno platany mają spore korzenie (jaka górka takie korzenie) więc miej na uwadze spory odstęp przy sadzeniu roślin.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ewa777 00:52, 25 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Super wszystko wygląda Wiadomo, zawsze trochę strat jest, ale większość roślin bardzo dobrze się przyjęła. Myślę, że ten tulipanowiec odżyje wiosną, ale musisz go mocno podlewać aż do jesieni.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
sarenka 07:58, 25 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
andzia458 napisał(a)
Omg jakie ceny. Brrr...
No ale perełki kosztują.
cena skutecznie mnie zniechęca... Jeszcze 180 bym mogła dac

Dorii napisał(a)
Dlatego ja kupiłam klona globosum za 45zł
Rarytas to może nie jest ale jak nie da rady w mojej glinie na wygwizdowie to jakoś to przeżyję. Rarytasiki też planuję ale raczej małe sadzoneczkę by nie nadwyrężyły portfela.

Dorii,a zamawiałas je online czy stacjonarnie? Przypomnij mi jak wysoko masz szczepione


Jak się uda to w sobotę do dwóch szkółek podjadę i tam jeszcze zobaczę te platany i klony i Kanzan
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 10:50, 25 sie 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Klon kupowany lokalnie. Nie mierzyłam ale myślę że szczepiony na jakiś 2m. One są dość pospolite więc powinny być dostępny w większości szkółek.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 13:37, 25 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sarenka napisał(a)
w innej szkółce były po 180, widziałam je wiosna

andzia458 napisał(a)
Omg jakie ceny. Brrr...
No ale perełki kosztują.


Cena zależy też w dużej mierze od rejonu. No tu w warmińsko-mazurskim wybór szkółek jest mały a ceny wysokie, w szczególności za rzadsze drzewa czy akurat na topie. Trzeba je rezerwować, bo inaczej nic się nie kupi stacjonarnie
Tulipanowiec Edward Gursztyn to lokalny wytwór, tak jak klon Warmia No wystarczy wejść na ich stronę i poczytać

Drugi tulipanowiec to przyznaję, że taka moja fanaberia Mąż ją spełnił nie zważając na cenę, bo ten poprzedni tyle nie kosztował... jak go kupowaliśmy to w tej samej cenie co niższy były wyższe, ale widocznie coś się na rynku zmieniło
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:39, 25 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)
Dlatego ja kupiłam klona globosum za 45zł
Rarytas to może nie jest ale jak nie da rady w mojej glinie na wygwizdowie to jakoś to przeżyję. Rarytasiki też planuję ale raczej małe sadzoneczkę by nie nadwyrężyły portfela.

Powiem Ci, że gdyby nie to, że już jeden tulipanowiec ładnie rośnie to może teraz też bym kupiła klona
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:46, 25 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)





Aniu witam

Zatrzymałam się przy plątanie. U nas na Ursynowie jest bardzo dużo posadzonych platanów. Bardzo.mi się podobały jak posadzili mniej więcej takie jak twój. Jednak z biegiem lat u każdego platana jest inna korona więcej tych bardzo luźnych wyrosłych w szerz gałęzi i nie wygląda to dobrze. Liście duże późno zrzucane.
Jest też część gęstych ładnie wyglądających.
Ty do końca nie wiesz jak będzie rósł na razie piszesz, że ma duże przyrosty.
Moim zdaniem powinnaś go przyciąć aby zgęstniała korona, lepiej przez 2 lata przycinać niż później patrzeć na jego duże luźne przyrosty.

Tulipanowce potrzebują dosyć dużo wody. Musisz je koniecznie podlewać przynajmniej przez pierwszy rok po posadzeniu nim zwiąże się z ziemią rodzima.
Mam tulipanowca mój jeszcze zielony.
Zresztą wszystkie drzewa powinny być podlewane przez pierwszy rok tym bardziej,że duża susza przynajmniej u nas.

Jeszcze jedno platany mają spore korzenie (jaka górka takie korzenie) więc miej na uwadze spory odstęp przy sadzeniu roślin.

Pozdrawiam

Elu witaj
Założenia założeniami (zakładaliśmy, że nie będziemy ciąć) a życie życiem, z pewnością wiosną go przytniemy U nas w mieście jest mnóstwo platanów posadzonych wzdłuż głównych ulic i wiem o czym mówisz, więc na pewno go potniemy (w szkółce też był cięty). Wydaje mi się, że mu tu dobrze, dlatego ma takie przyrosty. W ogrodzie z Wilkiem u Magdy widziałam przycięty w "kulkę".
Tulipanowca podlewamy, trochę się obawiam, że był za słabo ukorzeniony i zbyt szybko go nam wydano. Zobaczymy. Drugi raz chyba nie kupimy, trzeba będzie wymyślić coś innego.
Ten drugi, starszy, aklimatyzował się też ciężko ale cały czas miał liście, przypalone, bo przypalone ale miał.
Macham
Wszystko podlewamy, już pisałam, że boję się rachunku za wodę?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies