Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 13:48, 25 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa777 napisał(a)
Super wszystko wygląda Wiadomo, zawsze trochę strat jest, ale większość roślin bardzo dobrze się przyjęła. Myślę, że ten tulipanowiec odżyje wiosną, ale musisz go mocno podlewać aż do jesieni.

Dziękuję Ewa za pochwały Zawsze to miłe
W przyszłym roku nie planujemy nasadzeń na taką skalę więc będę mogła pielęgnować to, co jest, odchwaszczać, podlewać i patrzeć
Bardzo bym chciała, żeby przeżył bo niezmiernie mi się podoba w tym miejscu
Nie wiem za bardzo co innego by tam mogło pasować?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 13:51, 25 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Roocika napisał(a)



Cena zależy też w dużej mierze od rejonu. No tu w warmińsko-mazurskim wybór szkółek jest mały a ceny wysokie, w szczególności za rzadsze drzewa czy akurat na topie. Trzeba je rezerwować, bo inaczej nic się nie kupi stacjonarnie
Tulipanowiec Edward Gursztyn to lokalny wytwór, tak jak klon Warmia No wystarczy wejść na ich stronę i poczytać

Drugi tulipanowiec to przyznaję, że taka moja fanaberia Mąż ją spełnił nie zważając na cenę, bo ten poprzedni tyle nie kosztował... jak go kupowaliśmy to w tej samej cenie co niższy były wyższe, ale widocznie coś się na rynku zmieniło

U mnie rejon to okolice Warszawy
Znalazłam globosum za 100 i Kanzan za 180, ale nie wiem jak wyglądają,trzeba jechać i zobaczyć
____________________
Magda W samym sloncu
Gosialuk 20:22, 26 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Asia taki kawał pracy wykonaliście, że faktycznie można się chwilę wstrzymać z realizacją dalszych planów. Ale wiesz ile w szkółkach pokus czeka? Za drzewa trzymam kciuki, bo to droga inwestycja.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 21:18, 26 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosialuk napisał(a)
Asia taki kawał pracy wykonaliście, że faktycznie można się chwilę wstrzymać z realizacją dalszych planów. Ale wiesz ile w szkółkach pokus czeka? Za drzewa trzymam kciuki, bo to droga inwestycja.

Hhaha Pokusy. Na urlopie jak widziałam szkółkę to mąż mówił, że mam odwrócić głowę.
Na przyszły sezon będziemy ogarniać zaplecze ogrodowe, bo nie mamy jeszcze domku ogrodnika, wszystko się wala to tu to tam , trzeba zrobić w końcu porządek
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
andzia458 15:00, 27 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
sarenka napisał(a)

U mnie rejon to okolice Warszawy
Znalazłam globosum za 100 i Kanzan za 180, ale nie wiem jak wyglądają,trzeba jechać i zobaczyć


To ja za Kanzan u siebie 40zł płaciłam
Faktycznie ceny mocno zróżnicowane...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Roocika 17:09, 27 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
andzia458 napisał(a)


To ja za Kanzan u siebie 40zł płaciłam
Faktycznie ceny mocno zróżnicowane...

No widzisz, a dziewczyny pisały też gdzieś, że grujeczniki drogie, a u nas w zeszłym roku mąż kupował maluszki za jakieś 12 zł Także zależy od regionu i pewnie popularności. Brzozy były w tym roku strasznie drogie, w zeszłym roku były tańsze, ale się nie wyrobiliśmy z zakupem.
Myślę, że jak ktoś chce małe drzewko to spokojnie można kupować przez internet.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 17:51, 27 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kochani proszę o radę. Mam małego buka rohanii kupionego przez internet jakieś 2 lata temu?. Liście ma czerwone wiosną, potem zielenieje. Rośnie zadołowany w donicy, nie wiem co z nim zrobić, miałam kiedyś na niego plany ale teraz sama nie wiem. Dorasta do 10m po 10 latach.

Poczyniłam takie wizulaizacje, którą opcję byście wybrali? A może szukać innego miejsca? Myślałam, żeby go wsadzić przed zimą do ziemi, żeby się nie kisił w donicy.
Widoki z południowego okna domu, jak stoję przy szybie
Opcja nr 1 obok brzóz


Opcja nr 2 pomiędzy grujecznikiem a ambrowcem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Magleska 21:24, 27 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
nie umiem doradzać.....niestety ...a już w szczególności jeśli chodzi o drzewa ...tyle razy swoje przesadzałam ,że aż dziw ,że żyją


cofnęłam się kilka stron w tył i masz fajnie wszystko skomponowane -już teraz ładnie ,a za rok ,jak się wszystko rozrośnie będzie pięknieeee


mój Platan ,to już wiesz ,że inna odmiana
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
andzia458 21:30, 27 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
I ja nie doradzę.
Ale jestem, zagladam.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Roocika 12:44, 28 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magleska napisał(a)
nie umiem doradzać.....niestety ...a już w szczególności jeśli chodzi o drzewa ...tyle razy swoje przesadzałam ,że aż dziw ,że żyją


cofnęłam się kilka stron w tył i masz fajnie wszystko skomponowane -już teraz ładnie ,a za rok ,jak się wszystko rozrośnie będzie pięknieeee


mój Platan ,to już wiesz ,że inna odmiana


Witaj Madziu

Dziękuję za pochwały

No o platanie już wiem, już pisałam, że mi się Twój podoba ???
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies