Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

Nowalijka 01:01, 10 lut 2019


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Moja droga wiedzę że spać nie możesz. Ja też, myślę o podwyższonej grządce którą zamierzam powiększyć.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
gogo 01:22, 10 lut 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ja stale nie mogę zasnąć i też myślę, ile planów mam do zrobienia.
I wszystkie ważne, więc nie wiem, od którego powinnam zacząć.
Tak to z nami ogrodnikami jest.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Milka 07:54, 10 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja tak miałam, jak zaczęła się przygoda z forum, a teraz im bliżej wiosna, szaleństwo planów, znowu jest
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Renii 07:57, 10 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Nowa12 napisał(a)


Lubię tę szkółkę w Janowicach. Słyną z klonów palmowych i dereni kousa. Ale mają też inne rośliny i drzewka. Ja kupiłam u nich właśnie klony palmowe i obielę. W zeszłym roku mieli też fajne i duże grujeczniki.

Dziękuję kochanie dziewczyny za info o tej szkółce. Ile ja się w ubiegłym roku naszukalam grujecznika. I nie kupiłam. W Pisarzowicach był jeden ale chyba 4 metrowy. Gdybym miała to jak przywieź to pewnie by już u mnie rósł. A czy był wybór w odmianach grujecznika?
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 08:05, 10 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Grażynko w takim razie numerem jeden będzie zwiedzanie ogrodu w Londynie. Bardzo Ci dziękuję
Co do zaśnięcia jak się człowiek nakręci wieczorem to tylko plany snują się po głowie i nici ze spania. Też tak mam
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Nowa12 10:36, 10 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)

Dziękuję kochanie dziewczyny za info o tej szkółce. Ile ja się w ubiegłym roku naszukalam grujecznika. I nie kupiłam. W Pisarzowicach był jeden ale chyba 4 metrowy. Gdybym miała to jak przywieź to pewnie by już u mnie rósł. A czy był wybór w odmianach grujecznika?


Ja widziałam u nich tego klasycznego japońskiego nie pendulę ale takiego szukałam. Ale w różnych rozmiarach większe i mniejsze. Może się zachcieć takiego bo wyglądały przepięknie .
Nie kupiłam u nich i żalowałam bo potem kupiłam gdzie indziej już nie takiego ładnego.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Dragonka 11:34, 10 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
gogo napisał(a)
Basiu, bardzo się cieszę, że pomysł łączki Ci pasuje i to jest dla mnie najlepsza wiadomość.
Będę trzymać kciuki za powodzenie
Do podpowiedzi Andy o jeżówkach, różach i bylinach łąkowych dodałabym np. dalie i cynie, są niezawodne i bardzo długo kwitną.
I rudbekie też by pasowały.
Fajną łączkę wysiał w tamtym roku Wacław z Przedogródka pod dębem, zajrzyj.
On ma ją nad stawem, ale takie rośliny urosną wszędzie.

Cynia wysiała mi się sztuk trzy z aksamitkami i bardzo się polubiłyśmy Kwitła najdłużej, właściwie zbrązowiała dopiero w listopadzie po pierwszych przymrozkach, wydaje mi się być z gatunku żelaznych, i masz rację, będzie pasować do mojej rabatki przy jadalni

Dalie mam od Teściowej, zimują w garażu, bo w zeszłym roku nasadziłam je jak głupia, jedną na drugiej w gąszczu aksamitkowych olbrzymów i ciężko im było się przebić. Teraz będę już mądrzejsza Kanny też mam, myślisz, że by pasowały czy już niekoniecznie? Mieczyki pod oknem? Bardzo je lubię.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Renii 15:16, 10 lut 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Nowa12 napisał(a)


Ja widziałam u nich tego klasycznego japońskiego nie pendulę ale takiego szukałam. Ale w różnych rozmiarach większe i mniejsze. Może się zachcieć takiego bo wyglądały przepięknie .
Nie kupiłam u nich i żalowałam bo potem kupiłam gdzie indziej już nie takiego ładnego.


To lecę na Twój wątek pooglądać
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
gogo 17:49, 10 lut 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Irenko, Agatko, Reniu i Basiu, witajcie
Ja, jak już dotrę do jakiejś szkółki, to jak mi coś wpadnie w oko to kupuję, żeby nie żałować.
Mam wrażenie,że rośliny czekały na mnie i odwdzięczają się pięknie rosnąc.
Tak kupiłam karaganę syberyjską Walker, sośnicę, ostrokrzew dwukolorowy, miniaturową sosenkę / rośnie do 1,5- 2 m i ma długie, mięciutkie igły /, szczepiony niebieski świerczek, szczepioną kosodrzewinę Mops, kosodrzewinę ala Bonsai i krzywulec glediczję.
Ja nie tylko myślę przed snem o ogrodzie, ja o nim stale śnię
Dzisiaj mi się śniło, że wygrabiam żwir spod sosenek i wstałam strasznie zmęczona
Basiu, jeśli lubisz jakieś kwiaty to sadź, to Ty masz być zadowolona.
Mogę jedynie zasugerować, żebyś kanny i mieczyki posadziła w tym wąskim pasku od ganeczku, żebyś, jak tam siedzisz, mogła na nie patrzeć.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
hanka_andrus 18:26, 10 lut 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Tu się dzieje! Porady, marzenia senne, no i planowanie zakupów!
A ja dziś wpadłam na godzinkę w ogród, strach się bać ilemnie czeka roboty do przewalenia!
Ale już krew pulsuje, i buzia się raduje! Zdjęć jeszcze nie ma , tylko kilka, bo tylko są na razie skromne wyglądki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies