Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Malgosik 22:56, 06 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witam

Jeśli chodzi o przygotowanie podłoża dla różaneczników, to ciągle jest mowa o humusia. A ja mam dostęp do ziemi z lasu. Jak mogę ją wykorzystać do przygotowania tego podłoża?
____________________
Ogród na glinie
Sebek 21:32, 08 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli to las iglasty to możesz wymieszać ją z ziemią do różaneczników - będzie bardziej puchata - zadziała jak torf.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:51, 08 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ziemia z lasu? Ale u mnie w lesie ziemia sucha i piaszczysta. A Rh potrzebują materii organicznej. Musisz zakupić odpowiednie podłoże, z lasu to raczej trzeba by było ściólkę grabić, kompostować latami i to byłoby pewnie dobre dopiero.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 18:22, 10 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Dziękuję za odpowiedź.
W takim razie udam się do szkółki po ziemię.
____________________
Ogród na glinie
Puskaogrodni... 08:00, 08 wrz 2012


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Witam Wszystkich...
Pokazywałam już na forum moje chorujące różaneczniki.
Pokazywałam także jak cudnie ozdrowiały i pięknie rosną.

Niestety już widać, że posadzone za nimi thuje nie mają miejsca by rosnąć i że bardzo niedługo zagłuszą moje Rh.

Czy przesunąć- przesadzić krzaczki jeszcze teraz czy zaczekać do następnej wiosny?
Bardzo mi zależy by przeszły najmniejszy szok.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Sebek 20:20, 11 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zacytuję Danusię

Gardenarium napisał(a)
Albo, zaraz jak rozmarznie, wczesną wiosną, albo zaraz po przekwitnięciu, jak wyłamiesz kwiatostany. Najgorzej jak ma młode pędy- nie wolno, chyba że musisz. Trzeba cieniować. Jesienią bym odradzała.
Nie mogę się nadziwić w centrum ogrodniczym, jak kwitną, nieraz stoją takie wykopane, bryły bez doniczek na wierzchu i się przyjmują ! Bryły korzeniowe trzeba im wtedy chronić mokrą jutą, aby nie wysychały.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ozz 22:05, 02 paź 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
A ja właśnie przesadziłam rhododendrony :/ ale rosły na gruzie, więc zdaje się, że źle mieć nie będą teraz.
Pytanie tylko co robić, by teraz przetrwały po tych zabiegach do wiosny...
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Sebek 18:00, 04 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie dopuść do przesuszenia - to jest najważniejsze.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
bozenanita 11:07, 21 lut 2013

Dołączył: 26 lip 2011
Posty: 17
Witam, mam pytanie odnośnie rododendrona, otóż spadający śnieg wyłamał mi kilka gałązek z pękami, które włożyłam do wody i teraz te pęki rozkwitają a z gałązek wyrastaja nowe przyrosty.Czy jest jakaś szansa na to, że mogłabym z nich wychodować sadzonki? Co powinnam z nimi teraz zrobić - wsadzić do ziemi czy nadal trzymać w wodzie?
____________________
Bożena
alinak 12:37, 21 lut 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
już nie trzymaj tylko wszadż do odkwaszonego torfu z piaskiem . koniecznie dobrze wymyj doniczkę z poprzedniej ziemi . lubi te sadzonki chwycić zgorzel . lepiej dmuchac na zimne .powinny sie przyjąć . ja wsadziłam od razu do ziemi do doniczki i tylko nie które sie przyjęły . azalie łatwiej wyhodować .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies