Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Pokaż wątki Pokaż posty

Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Anda 14:58, 10 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Poppy napisał(a)
]


Ewelino, a to jest?... Już widziałam parę razy i nazwy nie pamiętam.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 15:08, 10 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A ja durna pytałam się Ciebie na swoim wątku, czy Ci róże rosną
Piękna kolekcja.

To co z tym drzewkiem? Gdzie je chcesz?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Poppy 15:37, 10 lip 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)


Ewelino, a to jest?... Już widziałam parę razy i nazwy nie pamiętam.



https://farmyardnurseries.co.uk/featured-plants/schizostylis-or-hesperantha-details/

chizostylis-or-hesperantha, of kaffir lilies. Moja to coccinea ‘Major’.
One lubia wilgotno latem, u mnie nie ma tak dobrze, w zeszlym roku nie kwitl, ale moze to dlatego, ze podzielilam? Wyczailam je w Kew Garden, na tamtejszej dlugiej rabacie, tez nie maja tam mokro, ale ich lany we wrzesniu i pazdzierniku zrobily na mnie wrazenie i kupilam wlasna roslinke
one sa troche jak agapanthy, nie zawsze daja rade zimie kiedy jest zimno i mokro.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 15:39, 10 lip 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)
A ja durna pytałam się Ciebie na swoim wątku, czy Ci róże rosną
Piękna kolekcja.

To co z tym drzewkiem? Gdzie je chcesz?


odpisalam u Ciebie Tyle ze o rozach na froncie
Drzewko chce z boku blisko/nieblisko garazu sasiada. Rysynek stworze, tylko musze wiedziec, co potrzebujesz. Zdjecia tez sei przydadza, tyle ze takich z domem sasiada na forum wolalabym nie wrzucac
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 15:44, 10 lip 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)
Boszsz, No słów mi brak na te różane piękności. Róże na krzaku i w bukietach. Przy fioletach i purpurach byłam bliska palpitacji serca Cudownie. Nie No, ja sie muszę brać za nową rabatę Miejsca mi trzeba

Cerinthe u Ciebie to moje marzenia. Mam nadzieję, że moje się jeszcze rozbuja


Dzeiki Ewus
Fiolety to cos co lubie najbardziej
TWoja cerinthe, jak nie w tym, to w przyszlym sie rozbuja, zobaczysz.Jedna musialam wyrwac, bo sie wziela i zajela niemalze metr kwadratowy i poddusila reszte.
TWoja nowa rabata to na pewno wyrwie mnie z butow z wrazenia, ha ha. TYlko dziecka z domku nie wyrzucaj Hustawke dalej masz? My niestety tak, lacznie ze zjezdzalnia
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 15:35, 11 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Ja to się nie dziwię, że zaglądają do ciebie do ogródka. Znacznie odstajesz od całej reszty domków. Bo te piękne, ogromne angielskie ogrody to jedno a te takie normalne podmiejskie, przydomowe to zupełnie inna bajka.
Bajecznie ci wszystko kwitnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 17:33, 24 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Hej hej, jest tu kto? Wakacje się chyba już kończą, co? Macham i pozdrawiam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 23:20, 18 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Poppy, obejrzałam te zestawienia różane i padłam z zachwytu! Paul Bocuse baaardzo mnie nęci - opowiesz mi coś więcej o tej róży? kwiat ma przecudny!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Poppy 15:35, 19 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Kasia_CS napisał(a)
Poppy, obejrzałam te zestawienia różane i padłam z zachwytu! Paul Bocuse baaardzo mnie nęci - opowiesz mi coś więcej o tej róży? kwiat ma przecudny!


Czesc Kasiu.
W sumie niewiele moge,bo to tegoroczna nowka, poza tym, ze jest piekny, zdrowy i ma wole przetrwania! Paul, znaczy sie. I szkoda, ze sadzonka byla marna (3 pedy, ale dwa cieniutkie niby nitka, uschly, ostal sie jeden, grubszy, ktory wypuscil po drodze dwa boczne, wiec sa juz trzy, mam nadzieje, ze w przyszlym roku cos nizej tez wypusci) Kwitl ponownie poznym latem, ale nie mam zdjec, mial dwa bukiety zamiast jednego. I mysle, ze paul bocuse to piekny, duzy, mocny krzaczor, z naciskiem na mocny i duzy,chociaz zwarty, i mam nadzieje, ze moj tez taki bedzie. Zdrowotnosc tez jest warta podkreslenia, bo obecnie choruje wiekszosc roz w ogrodzie, on sie trzyma, bez opryskow. Helpmefind sugerowalo, ze jest podatny na czarna plamistosc, ale musze stanowczo zaprotestowac, przynajmniej w tym roku. Liscie ma duze, blyszczace, ciemnozielone.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 15:38, 19 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)
Hej hej, jest tu kto? Wakacje się chyba już kończą, co? Macham i pozdrawiam


Do siebie tez wpadlam zobaczyc Wakacje i wrzesien spedzilam praktycznie z dala od ogrodu, jak wchodzilam to podlac i w celu zebrania plonow

Ale jest plus, stara szopa odeszla do szopowego nieba, i swiat pojasnial
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies