Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Pokaż wątki Pokaż posty

Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Poppy 16:14, 20 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Pszczelarnia napisał(a)
Co to za róże? I czy Lady Shalott jest szczupła? Chciałabym ją upchać.




candlelight na gorze, drugi rzad to: dolce vita, shalott, trzeci: pastella, anisade, hansestadt, czzwarty: goldelse
Na rabacie tak naprawde jest Emma, ale ze ajurat przekwitla to do zdjecia trafila shalott, identyczna praktycznie o tej porze roku.
To sa roze na tej slonecznej rabacie na koncu ogrodu, rosna razem z daliami vereones obsidian, sarah raven i belle. Plus szalwie.

Shalott jest waska, ale gola dolem(przynajmniej ta parkowa, bo moja mala jeszcze), w przeciwienstwie do szerokiej Emmy. Upychaj.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 16:15, 20 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
sylwia_slomczewska napisał(a)
Matko ile róż Bogactwo roślin wszelakich masz w ogrodzie


dzieki Sylwio
Ja na razie nadrabiam powoli Twoj po przerwie! A jest co nadrabiac
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Kasia_CS 16:56, 20 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
[quote
Poppy napisał(a)

creme de cassis


Kawa z mlekiem

Labyrinth



Creme de cassis wspaniała z tymi dwukolorowymi płatkami-bardzo ciekawa odmiana

Z kolei Caffe u lait to moje niespełnione chciejstwo kolejny rok z rzędu-rok temu dostałam pomyłkę, a w tym nie było stacjonarnie tam gdzie widziałam ją rok wcześniej.. i nie miałam na rezultacie.

Labirynth bardzo urokliwa
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Poppy 20:38, 20 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Kasia_CS napisał(a)


Creme de cassis wspaniała z tymi dwukolorowymi płatkami-bardzo ciekawa odmiana

Z kolei Caffe u lait to moje niespełnione chciejstwo kolejny rok z rzędu-rok temu dostałam pomyłkę, a w tym nie było stacjonarnie tam gdzie widziałam ją rok wcześniej.. i nie miałam na rezultacie.

Labirynth bardzo urokliwa


Kasiu, moja Caffe u Lait to juz trzecia, w koncu wlasciwa, wiec rozumiem lepiej niz myslisz to niespelnione chciejstwo. A pomylki sa wszedzie, nawet u Sarah Raven, dwukrotnie mi wymieniali jedna dalie, i ciagle pomylka Ale na szczescie Labirynt sie okazal Labiryntem

Creme de cassis chyba dosc popularna na forum, mysle, ze by pasowala do duetu z blue bayou, ale wypadla. Za to polecam Totally Tangerin, kwitnie jak glupia, jak zadna inna
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 20:47, 20 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Wy z tymi daliami to normalnie nazwami rzucacie jak z różami. Pewnie bym się przemogła gdyby nie wykopywanie i przechowywanie. Już tulipany mnie wypompowują z sił. Dalie podziwiam u was
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:48, 20 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Ale ta kawa z mlekiem... Cudna
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 20:48, 20 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Wklejam plan, zanim znowu sie rozmysle. W czesci warzywnej, czyli na koncu ogrodu sa 3 skrzynie (zielone), foliak (niebieski)- (kiedys zamienie na szklarnie), patio -biale (tam nic nie chce rosnac, kalina sasiada wypija calutka wode, ale patio w tamtym miejscu nam b pasuje, pozna jesienia i wczesna wiosna tylko tam jest odrobina slonca. Koleczka na patio to dwie oliwki w donicy. Koleczka za szklarnia, kompostowniki. Pod plotem, kolo skrzyn, rosna maliny i drzewka owocowe (bede prowadzone na plaski)Po prawej stronie patio (przy tak ulozonym planie) jest rozanka, pozostale dwie rabatki po lewej to dalsza czesc warzywnika.
Generalnie ta czesc jest przetestowana, niejako ukonczona, bo nic lepszego, sprawdzajacego sie, nie wymysle. Problemem jest pozostala czesc
Zielony zygzak to odzyskane miejsce po szopie-potworze.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 20:54, 20 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
A gdzie jest zjeżdżalnia? Bo takową widzę na zdjęciach a na planie już nie.
A nie możesz z wujka googla rzutu z góry dać?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 20:54, 20 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
ta czesc po lewej, biala to patio, ta kremowa, to 'sciezka' biegnaca wzdluz domu, na planie widac tylko jej czesc juz w ogrodzie. Te zielone koleczka to drzewko oliwkowe przy patio, a na tym wystajacym pypciu to bananowiec, ktory kiedys bedzie duzy, mam nadzieje Ale miejsce nie jest docelowe. 2/3 ogrodu, po lewej, czyli na planie na gorze, to albo mur dzielacy nas od sasiada i jego budynek (jest ponad 3m b wysuniety do ogrodu niz nasz dom), oraz cholerny budynek domku ogrodowego na granicy, prawie 3m wysoki, ponad 7m dlugi
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 20:58, 20 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
A gdzie jest zjeżdżalnia? Bo takową widzę na zdjęciach a na planie już nie.
A nie możesz z wujka googla rzutu z góry dać?

zjezdzalnia tam, gdzie na planie ten czworokat (tymczasowy rysunek przyszlosciowej szopy) Ale zjezdzalnia zniknie, mysle, ze jeszcze z rok pomieszkaTam przy garazu sa jeszcze ze 3 torby drewna, ale ono zniknie po zimie, wiec tez jakby jest nieistotne w dluzszym terminie
z googla moze byc ciezko, bo to stare zdjecie, wszystko jest inaczej.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies