Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

Basiaw 18:28, 02 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Gabrysiu, bo to chce zadusić wszystko, jak dostalismy ten służbowy ogródek do uprawy, to najpierw trzeba było prawie maczetami wyrąbać rozbujaną rdestówkę. Tam, gdzie na zdjęciu jest kratownica, łapie się trochę stołu, ławki, gałązka czereśni, wszystko to było zarośnięte, naprawdę koszmarna roślina.

Nika, broń swoje brzózki, przy jakiejś okazji możesz kupić mikoryzę dla takich drzew, dosadzić w ich towarzystwie kilka sosenek i za kilka lat po grzyby za dom będziesz wychodzić
____________________
Nasz mały, zielony świat
marzena 21:53, 02 wrz 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Ewa, tak, wg mnie mąż Basi ma rację - ten gad ( nie wąż) zupełnie wygląda na padalca, czyli jaszczurkę beznogą...- zupełnie jest niegroźny dla nas ( i podlega ochronie jak wszystkie gady) ...
____________________
marzena O....!
olga_szopa 22:03, 02 wrz 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600


Witaj Basiu ,dzięki za odwiedziny ja znam Twój ogród,bo już w nim bywałam ,tylko niekulturalnie nie przywitałam się ,przepraszam
Pozwoliłam sobie wrzucić zdjęcie mojej akebii na płocie . Posadziłam ją jesienią dwa lata temu i już pierwszej wiosny nieźle urosła, no może nie jakoś bardzo spektakularnie ,ale sporo i też już kwitła. W tym roku się bardziej zagęściła i kwitła jeszcze obficiej .Nie owocowała ,bo podobno jest dwupienna i trzeba mieć egzemplarz żeński i męski.Poza tym zachowuje liście naprawdę do ostrych mrozów .Jak dla mnie jest zupełnie niekłopotliwa bo nic przy niej nie robię ,tylko może trochę rozkładam pędy, żeby się zagęszczała od dołu. Nie łapie mączniaka ,mogę mówić o niej w samych superlatywach ,polecam ją
____________________
Zakątek Olgi
Sebek 22:33, 02 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
nika napisał(a)


A padalcowa parówka strasznie mnie rozbawiła


Mnie również


A rdestu nie wpuszczaj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basiaw 09:08, 03 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Olu, bardzo Ci dziękuję za odwiedziny, informacje i zdjęcie. Widzę, że to pnącze bardzo ładnie rozpina się na ogrodzeniu, to teraz pytanie, czy zechciałoby pójść po słupie na górę i potem dopiero rozłożyć się na belkach dachowych... pewnie może być z tym problem

Sebku, oflaguję się, wagon zboża przed furtką wysypię a rdestu nie wpuszczę
____________________
Nasz mały, zielony świat
olga_szopa 09:51, 03 wrz 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
Basiu myślę ,że bez problemu, trzeba by ją trochę poprowadzić ,bo ona owija się pędami wokół podpór.
Ja swojej rozpinam pędy od dołu, żeby przy ziemi nie było tak łyso, bo ona chętniej wspięłaby się wyżej ,więc myślę ,że możesz próbować
Narzekacie na rdestówkę ,faktycznie jest ekspansywna i zarasta co się jej pozwoli ,ale ja ją lubię właśnie za to no i za to ,że rośnie bez większych starań ,co dla mnie jest bezcenne
____________________
Zakątek Olgi
Basiaw 19:36, 03 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
olga_szopa napisał(a)

Narzekacie na rdestówkę ,faktycznie jest ekspansywna i zarasta co się jej pozwoli ,ale ja ją lubię właśnie za to no i za to ,że rośnie bez większych starań ,co dla mnie jest bezcenne


Olu, to już tak jest, wszystko zalezy od punktu widzenia, mnie ta roślina dojadła okrutnie, ale wierzę, ze może być użyteczna.

Jakby ktoś miał cierpliwość, to w dziale projektowania zamieściłam moją prośbę o wsparcie w zaprojektowaniu obsadzenia kawałeczka działki przy pergoli.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 08:47, 06 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
W moim ogródku chwilowo nic się nie dzieje, teraz rozmyślam aż się mózg przegrzewa jak wykorzystać bezcenne porady, jakie dostałam w moim wątku w projektowaniu ogrodów na temat rabaty przy pergoli, ale za chwilę będzie znowu łopata w garść i ruszę do pracy.
Dzisiaj chyba wyrwę ogórki w szklarni, nadszedł ich kres, niestety.

Przeglądałam swoje zasoby zdjęciowe i natrafiłam na osobistą postać uwiecznioną rok temu w Dobrzycy, w Hortulusie. Wyglądam mniej więcej tak samo, w końcu rok to nie wieczność, więc niech tam, ujawnię się
____________________
Nasz mały, zielony świat
hanka_andrus 17:19, 06 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
ięknie wyglądasz! Tak Basiowo! Pozdrawiam!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basiaw 19:01, 06 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzięki Haniu, miła jesteś
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies