Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

agniecha973 11:45, 07 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Basiaw napisał(a)
Pszczółeczko droga, jakbym miała choć ze 30 arów, to i sad by by był i kartoflisko i kury oczywiście Niestety, jest dokładnie 1026 metrów kwadratowych, na tym dwa domy, drewutnia, szklarnia, 200 metrów kostki, ciasno, kurza melodia
Ja wiem, ze to trochę idiotyczne, rabata ozdobna i jak zając z kapelusza wyskakuję z borówkami, ale gdzie indziej nie znajdę dla nich miejsca a tutaj by się zmieściły, tylko czy by się komponowały...
Spaliny.... samochód wyjeżdżający przez 5 dni w tygodniu, rano i popołudniu...to chyba nie takie straszne. Zawsze też możemy samochody wypychać i odpalać za bramą


Sadź, pasują. Tyle spalin to nic w porównaniu z tym co ze sklepów zjadamy.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
justi 13:40, 07 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ja myślę, że to dobry pomysł na łączenie roślin ozdobnych z owocowymi. Zamiast kilku żurawek można posadzić kilka truskawek
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
monteverde 13:46, 07 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
racja Justi
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Basiaw 16:34, 07 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Bardzo się cieszę, że nie pukacie się w głowę, pomysł na wsadzenie borówki pomiędzy rośliny ozdobne coraz bardziej mi się podoba

Niak, jak się cieszę, że Cię widzę, musze zajrzeć, co w Twoim ogrodzie słychać.

Mam dla Was zagadkę, nie dotyczy mojego ogrodu tylko pola mojej Mamy.
Mama ma spory kawał ziemi (ponad 2 ha), oprócz części wokół domu całość jest teraz niesety ugorem. W najdalszej części powstał samosiewny lasek brzozowy. Mam wybrała się na pierwszy wiosenny spacer w ubiegłym tygodniu i zdębiała, bo zobaczyła, że w tym lasku jest sporo dziwnych, dużych kopców. Dzisiaj poszła tam znowu z bratem i bratankiem, wzięli szpadel, żeby pogrzebać w jednym z kopców. Gleba jest wszędzie mocno zmarznięta, z wierzchu kopca też, ale pod 5 centymetrową warstwą lodowej "glazury" gleba jest wręcz ciepła, mazista i bardzo mocno pachnie grzybami, podobno widać, że jest cała przepleciona grzybnią.
Co to, do licha, tam zamieszkało? Jakieś egzotyczne termity? Kopce są naprawdę duże, stojacy obok chłopiec to dośc wysoki siedmiolatek, więc widać, ze kopiec dużo większy od np. kretowiska i taki dziwny, jakby uklepany z wierzchu...
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 16:35, 07 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
justi napisał(a)
Ja myślę, że to dobry pomysł na łączenie roślin ozdobnych z owocowymi. Zamiast kilku żurawek można posadzić kilka truskawek


Liście podobne Trudkawki jak truskawki, ale dobrym pomysłem moga być poziomki, owocują od wczesnego lata do mrozów, ciągle obsypane białymi kwiatkami, nie szpecą w żadnym razie.
____________________
Nasz mały, zielony świat
justi 16:42, 07 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Może to on



Dziwny kopiec, tylko jakieś grzybnie tam są ? Masz zdjęcie rozgrzebanego kopca?

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Ewa 16:48, 07 mar 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Basiaw 16:50, 07 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Justynka, kret nie, nie ma możliwości Za wielkie i nie ten wygląd.
Niestety Mama nie zrobiła zdjęcia po rozkopaniu, ale do żadnej komory, korytarza się nie dokopali, tylko tyle, że widzieli grzybnię i wyraźnie czuli zapach grzybów, jakby ktoś je gotował - słowa mojej mamy.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 16:50, 07 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Ewcia, jak miło
____________________
Nasz mały, zielony świat
justi 16:54, 07 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
http://grzybyhobby.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=127&Itemid=110

Przeczytaj pierwsze zdanie. Może to to. Chociaż czytając dalej i na innych stronach to mam wątpliwości.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies