Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Milka 12:44, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gabriela napisał(a)
Przetaczniki dodają rabatom swobody i "łąkowości".









Żegnamy się z ostróżkami



obejrzałam wszystkie widoczki, poczułam się jak na naszej angielskiej wyprawie, tworzysz dzieło sztuki w swoim ogrodzie pozdrawiam Was oboje i mam nadzieję, że twoja noga już ok, niby tylko mrówka!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 14:07, 08 lip 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabrysiu, tak sobie chodzę o do rana u Ciebie, co chwila zaglądam i myślę, że Twój ogród jest bardzo przemyślany i dobrany pod każdym względem, dobrze się ze sobą rozumiecie, Ty i ogród. I ja mam kilka inspiracji od Ciebie (róże, głogi - zwyciężyły).
Przetaczniki w takiej masie są śliczne.
O wysiewaniu się host nie słyszałam, niesamowite!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 14:55, 08 lip 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gabrysiu róze , azalie i clematisy wkleiłam u siebie - to o czym wczoraj rozmawiałyśmy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gabriela 22:34, 08 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Elfik napisał(a)
Tak bym sobie szła, i szła... tą aleją..., ku tej ławeczce...



PS. Ja też mam Arabellę z podpórką. Przytula się do niej Twój floksik


Na zdjęciu wygląda jakby ławka była kilometr dalej, aż tak długo się nie idzie.
Róż floksika z błękitem Arabelki na pewno jest ok.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:36, 08 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)
Gabrysiu to różne warunki pogodowe są u nas - u mnie dawno nie padało - choć jak lało to ostro - teraz znów robi się suchawo - deszczu nie było w week i podlewanie konieczne - niestety jesteśmy uzaleznieni od pogody - żaluję Cię i Twoje roślinki


Na razie wszystko wysycha, przynajmniej do czwartku zgodnie z prognozami. Pogoda to utrapienie ogrodnika, ciągle mamy coś nie tak. A nasz klimat umiarkowany, ale na niby.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:45, 08 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Lena napisał(a)
Gabrielo ależ pięknie u Ciebie Czekałam na zdjęcia z ławeczką i mam! Ale proszę o więcej bo to miejsce jest wyjątkowe - bardzo mi się cały zamysł podoba
Jeśli możesz Gabrysiu podać mi namiar na priv ,odnośnie ławki ,będę wdzięczna
Pozdrawiam


Jeżeli opadnie fala komarów to ławeczka będzie do fotografowania z bliska, bo właśnie cisy zarosły trawą, a dwa pierwsze po brzegach, symetrycznie i solidarnie padły. Ale mąż obiecał tam kanciki, więc czekam. O siedzeniu i napawaniu się nie ma teraz mowy o żadnej porze dnia i nocy.
Ławkę masz w wiadomościach prywatnych,
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:55, 08 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
irena_milek napisał(a)


obejrzałam wszystkie widoczki, poczułam się jak na naszej angielskiej wyprawie, tworzysz dzieło sztuki w swoim ogrodzie pozdrawiam Was oboje i mam nadzieję, że twoja noga już ok, niby tylko mrówka!


Ślady po mrówce zeszły nad podziw szybko, nawet byłam zaskoczona, ale jeszcze jest w tym miejscu taka mała poduszeczka. Całe szczęście że była z nami Pani Doktor o pięknym imieniu na "I", bo ona i jej maść mnie uratowały. W przeciwnym przypadku zdana byłabym na angielski przysłowiowy paracetamol, który leczy wszystko.
Dziękuję za pozdrowienia i odwzajemniam, załączając obrazek hortensji która wreszcie chciała być różowa:



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:58, 08 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)
Gabrysiu, tak sobie chodzę o do rana u Ciebie, co chwila zaglądam i myślę, że Twój ogród jest bardzo przemyślany i dobrany pod każdym względem, dobrze się ze sobą rozumiecie, Ty i ogród. I ja mam kilka inspiracji od Ciebie (róże, głogi - zwyciężyły).
Przetaczniki w takiej masie są śliczne.
O wysiewaniu się host nie słyszałam, niesamowite!


Jak się nie bardzo sprząta w ogrodzie jesienią, to potem ma się hosty z siewu, ot co.
Z Twoich głogów się cieszę - pokazuj.
Kształty ogrodu może i przemyślane, ale nasadzenia i obsiewania wcale - często na zasadzie "coś z tym muszę zrobić", ale fakt, już coraz rzadziej.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:59, 08 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bogdzia napisał(a)
Gabrysiu róze , azalie i clematisy wkleiłam u siebie - to o czym wczoraj rozmawiałyśmy.


Byłam, widziałam, zachwyciłam się, wpisałam zachwyt.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 23:05, 08 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Szukałam pachnącego mocno żółtego liliowca z wąskimi płatkami. Wczoraj wieczorem zakwitł bardzo podobny do niego, o wspaniałym zapachu, więc muszę go pokazać, chociaż to nie jest poszukiwana odmiana, ale też ma długie, chude łodygi, choć płatki szersze. Mam jeszcze jedną szansę na poszukiwanego liliowca, która jest jeszcze w pąkach.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies