Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 19:28, 13 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mokra trawa jest zawsze bardziej zielona Elu. W dodatku u mnie widać że nawóz posypany tydzień temu zaczął działać, a chwaściki na trawniku zdychać po potraktowaniu Starane jak jeszcze było sucho.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
KasiaBawaria 19:35, 13 lip 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A podlewasz czasem trawnik?Jakiej wielkosci jest?
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 19:38, 13 lip 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gabrysiu, Twoja zmokła kura przecudna! A kolorki jakie nasycone!
Ta aleja do ławki - ech, miodzio, jaka przestrzeń! Fajnie zamyka widok A te drzewa mają urosnąć swobodnie, czy będziesz je jakoś cięła, czy może prgola z nich? Co to za drzewa w ogóle? Pięknie
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Gabriela 20:39, 13 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasiu, trawniki podlewamy jak jest sucho, mamy rozprowadzone automatyczne podlewanie, ale w tym roku jeszcze ani raz nie było takiej potrzeby, wody jest nawet za dużo i ziemia była wilgotna nawet w te upały. Trawa jest w całym ogrodzie, a cały ma prawie pół hektara, więc trawy do koszenia trochę jest.

Karolina, aleja do ławki jest z lip drobnolistnych "Greenspire", one mają wysokie pnie i przycięte poziomo gałęzie, trochę na płasko. Chcemy je formować tak, żeby się połączyły koronami. Coś w tym rodzaju, to jest zdjęcie z Hyde Parku, a poniżej z ogrodu Wyken Hall.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
popcorn 20:52, 13 lip 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ach! Bosko Kiedyś zrobię Ci zdjęcie alei lipowej formowanej parę miejscowości dalej, ale w takie kule - aleja wygląda bosko
Pięknie będzie!!

Pozraiwam!!
____________________
Mój nowy ogródek
marzena 22:11, 13 lip 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Gabriela, świetny pomysł z tą aleją, a zdjęcia kwiatów piękne
____________________
marzena O....!
Mala_Mi 22:57, 13 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wyłączyłam komputer.. idę spać dziś jak biały człowiek... ale przypomniałam sobie, że u Ciebie nie byłam... odpaliłam, obejrzałam cudności.. i mam niedosyt.. więcej fotek plissss.
I się wpraszam na wizytę..... może po drodze do Alinki???
Masz cudnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 22:58, 13 lip 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gabriela napisał(a)
Szukałam pachnącego mocno żółtego liliowca z wąskimi płatkami. Wczoraj wieczorem zakwitł bardzo podobny do niego, o wspaniałym zapachu, więc muszę go pokazać, chociaż to nie jest poszukiwana odmiana, ale też ma długie, chude łodygi, choć płatki szersze. Mam jeszcze jedną szansę na poszukiwanego liliowca, która jest jeszcze w pąkach.





Ciekawe czy go w końcu znajdziesz.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 20:52, 14 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pojechałam po doniczusie..... i wykupili...... chyba wszyscy gapią sie w ogrodowisko i Twój oraz Pszczółki wątek.. inne go wytłumaczenia nie ma po co komu wielka półka malutkich doniczek... te co mi najbardziej leżały była tylko jedna i to uszczerbana (kupiłam ją) i takie mikro -mikro wzięłam.. lepszy rydz niż nic.. Kto by pomyślał, że takie maciupinki orzeszki mogą komuś być do czegoś potrzebne.... aż się czepiłam pólek i przegrzebałam inne donice czy gdzieś sie nie zawieruszyły... dobrze, że ten regał na mnie nie fiknął.. i znalazłam jeszcze jedną maciupeńką

Pochwalę się..... najlepszy rozmiar ten z lewej, ale wyszły Porównanie do zapalniczki... takie malusie

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Urszulla 21:11, 14 lip 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
I całkiem ładnie z tą alejką będzie
dziękujemy Ci za wizję przyszłości.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies