Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 23:28, 25 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Trawa cytrynowa - pokazywałam wiosną jaka była rachityczna i nie chciała rosnąć. Nadrobiła to bardzo szybko, okaz zadołowany w doniczce w szklarence z pomidorami sięga mi po pas:




Okaz hodowany w skrzyni warzywnej bez osłon jest niższy, ale gęsty i ładnie rośnie:



Eksperyment w zakresie trawy zaliczam więc do udanych

Powiedzieć, że brzoskwinie mi w tym roku obrodziły, to nic nie powiedzieć. Jedyny problem, to okoliczność, że one wszystkie dojrzewają na raz.




____________________
Ogród w budowie nieustającej
AniaK 23:31, 25 sie 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Pyszności
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Gabriela 23:40, 25 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Sebek napisał(a)
Ten wianek z hortensji jest genialny - ja chyba sobie machnę z anabelek


No masz, ja się tu męczę, kwiatki wklejam, wybieram długo, bo najwięcej zdjęć jest prześwietlonych, czyli do wyrzucenia, a oni mi tu o wiankach tylko....

A ja tu mam czarnuszkę bardzo fajną, która długo kwitnie i nie wiąże od razu nasienników, jak czarnuszka siewna . To jest nigella hispanica.



Róża Eden Rose



I jeszcze zwiastun jesieni, czyli pierwszy aster:



Skończę hortensją, dobranoc.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 23:45, 25 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Katkak napisał(a)
Pani Gabrielo, nie mogę oderwać wzroku od Pani ogrodu. Jest taki zjawiskowy... Coś pięknego. Naprawdę brak mi słów żeby określić jak bardzo mi się podoba. Ja mam zaledwie 4a, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma Choć jak wczoraj robiłam w ogródku zdjęcia żeby tu wrzucić to najchętniej wrzuciłabym wszystkie na raz. Ale po chwili myślę: dziewczyno, ale jak teraz zamieścisz wszystko, co dasz potem? I tak mi się trochę smutno zrobiło. Poza tym dotychczas uważałam swój ogródek za całkiem w porządku, ale jak pooglądałam jakie to cuda macie to.... złapałam lekkiego doła. Co ja tu robię i z czym do Ludzi i takie tam. No ale nie ma co się dołować, szkoda życia Trzeba działać.
Serdecznie pozdrawiam
Kaśka


Kasiu, cieszę się z Twoich odwiedzin. Na forum sobie nie "paniujemy".
Ja też jak zaglądam do cudzych ogrodów to się dołuję i" tak mi się trochę smutno robi", więc świetnie to rozumiem, ale właśnie to powoduje, że chce nam się rzucać w wir roboty ogrodowej i mamy coraz piękniej, często metodą prób i błędów, bo cały czas się uczymy.
Gdzie Ty masz wątek? Zrób sobie link w podpisie, będzie Cię łatwo znaleźć.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 23:47, 25 sie 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wianek śliczny, a czarnuszka jest cudna. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 23:47, 25 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Gabriela napisał(a)


A ja tu mam czarnuszkę bardzo fajną, która długo kwitnie i nie wiąże od razu nasienników, jak czarnuszka siewna . To jest nigella hispanica.




Nie przepadam za jednorocznymi, ale ta czarnuszka jest zjawiskowa!

Ps. Gabrysiu, miało być białe Agastache a jest niebieskie
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Gabriela 23:48, 25 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
AniaK napisał(a)
Gabrielo, wianek przepiękny, faktycznie ta hortensja zjawiskowo wygląda, tez myślałam już o wianku hortensjowym z zieleniejących anabelek, bo zaraz zaczną brązowieć. Niestety moje ogrodowe nie chcą kwitnąć, choć co roku mam nadzieję. Te Twoje ciemno różowe śliczne.
A rabaty ach i och...


Zrób Aniu z anabelek, chętnie zobaczę. Ja mam tylko kwitnącą grandiflorę i jeszcze jedno kółko, więc może też spróbuję, ale jeszcze ich nie suszyłam, mam nadzieję że zostanie im ten zielony kolor po zasuszeniu.
Na wianek nie bardzo się nadają krzewiaste moim zdaniem, ale do bukietów jak najbardziej tak.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 23:54, 25 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
barbara_krajewska napisał(a)

Nie przepadam za jednorocznymi, ale ta czarnuszka jest zjawiskowa!

Ps. Gabrysiu, miało być białe Agastache a jest niebieskie


Czarnuszka jest super właśnie ze względu na długość kwitnienia, jest długo niebiesko na rabacie i to jest taki ciemny kolor.

No jak to? A ja mam tylko jedno czy dwa niebieskie ( liliowe właściwie z żółtawymi liśćmi).
A białego - hektary, więc nie wiem jak się mogłam pomylić.
Teraz zrobiło się chłodniej i pora właściwa na sadzenie, więc będę się wywiązywać z umowy.
Białe rośnie wysoko, może być tłem dla innych roślin:



____________________
Ogród w budowie nieustającej
monteverde 00:03, 26 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gabrysiu ale pieknot nawstawiałaś wpadlam obejrzeć Twoja Eden Rose, dzisiaj wstawilam pierwszy kwiatek od swojej, dopiero zakwitł wianek piękny w tamtym roku w rajskim też wisiał u mnie na drzwiach tylko z różowo zielonych, bo niebieskich nie miałam, a co do Bishopa to nie on jak chcesz podeślę oryginałnasionka cerinte zebrałam do pończochy, tzn. na gałązki ponakładałam podkolanówki i zawiązałam jak zaczęły strzelać to do pończoch nie w ziemię ketmia faktycznie ładna posadziłam za blisko obok siebie 2 Phantomy i w tym roku mają wspólnie jeden malutki kwiatostan muszę je odsadzić od siebie a tu oryginalny Bishop of Llandau
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 00:06, 26 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Czarnuszka śliczna, a jak z nasionkami? jaka to odmiana brzoskwini?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies