Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

alinak 22:53, 27 sie 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Gabriela napisał(a)
Zobaczyłam dzisiaj, że prawie równe dwa lata temu założyłam tutaj swój wątek - po wielu wahaniach, marudzeniu. Zrobiłam sobie z niego taki pamiętnik ogrodowy i nigdy nie pożałowałam, że go tu mam. Owocem mojego związku z Ogrodowiskiem jest wielu nowych przyjaciół(ek), z którymi łączę się w pasji i których nigdy bym nie poznała, gdyby nie ta strona i forum.
Dwa lata temu wpuszczałam Was do siebie uchylając okno, więc na drugą rocznicę nie obejdzie się bez okna firmowego. Ściskam Was.

[






i ja skorzystałam z gościnności tego domu , za co baardzo ci Gabryniu dziękuję .
Ogród mnie zachwycił a po wizycie zrobiłam na drugi dzień obchód , marząc jak by tu zrobić żeby sobie tak podziwiać kwiaty z tarasu jak Gabriela .
półokrągła rabata okalająca taras jest pięknym punktem widokowym zaś na drugim planie pojawiają się piękne naturalne żywopłoty . w dali widać uroczą angielską ławeczkę , która wyglądem zaprasza żeby pospacerować i przysiąść .
najbardziej jednak urzekło mnie że podczas spaceru po ogrodzie odkrywa się coraz to nowe zakątki .
widać tu fascynacje angielskimi ogrodami , bo nawet warzywniak i kompost jest zagospodarowany bardzo wzorowo .
Gabrysiu byłam i jestem pod wrażeniem sielskości tego miejsca i jego pełnej ciepła właścicielki . jeszcze raz dziękuję za miłe przyjęcie .

____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
AniaK 22:55, 27 sie 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Ach jak smacznie wyglądają te brzoskwinie. Twoje okno zawsze zachwyca i obrośnięty taras śliczny.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Syla 23:13, 27 sie 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Mnie 18 października stuknie trójka - z pewną dozą nieśniałości .... i przepadłam na dobre i złe
uwielbiam do Ciebie zaglądać i podziwiać angielszczyznę na rabatach ..... będę kombinować z różami przy warzywniku
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
barbara_kraj... 00:04, 28 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Gabrysiu, zauroczona jestem Twoimi brzoskwiniami. Tak zdrowych drzew dawno nie widziałam. Ja niemal co roku, mimo oprysków, borykałam się z kędzierzawością liści. Na działkach to zrozumiałe, bo patogen łatwo się rozprzestrzenia gdy większość nie stosuje ochrony chemicznej.
Mam prośbę, i na wiosnę się przypomnę; chciałabym zobaczyć drzewko po cięciu
Obecnie mam jedną, młodziutką brzoskwinię wyhodowaną również z pestki. W tym roku miała pierwsze pięć! kwiatów, ale wszystkie opadły. Chciałabym ją prawidłowo poprowadzić i dlatego proszę o fotkę dzrzewa po cięciu.

A propos Agastache: posiałam nasiona do oddzielnych pojemników, opisałam i jak wyrosły oddzielnie posadziłam. Wszystkie są niebieskie, te, które miały być białe mają jaśniejszy odcień. Może z samosiejek uzyskam białe?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
alinak 00:10, 28 sie 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
[ Miałam pisać o zachwytach nad tarasem, ale nie ukrywam że myślę często o tym samym co Ewa, czyli o Anglii i o tym że ma to bardzo sens, a najlepiej byłoby w sierpniu. Kameralny babski wyjazd, o! ]
.
Kopiuję tutaj i melduję że mi ta myśl chodzi po głowie już od dawna , tym bardziej że szwagier na miejscu w Chesea . ja się piszę jak myśl się u ciebie wyklaruje

____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Poziomka 15:32, 28 sie 2013


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gabriela napisał(a)
Zobaczyłam dzisiaj, że prawie równe dwa lata temu założyłam tutaj swój wątek - .......


A mnie się wydaję że znam Twój ogród znacznie dłużej (zawsze miewam kłopoty z określeniem upływającego czasu) - często z oglądanych ogrodów zapamiętuję jakiś charakterystyczny fragment , Twój ogród pamiętam w całości - widać że urocza Właścicielka posiada wyobraźnię przestrzenną, bardzo dobrze dobiera rośliny a ogród jest zawsze malowniczy i ma duszę. Co roku pojawiają się nowe elementy tworzące doskonale zaplanowaną całość.
Pozdrawiam serdecznie Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Bogdzia 20:34, 29 sie 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
To ja jestem o rok mniej na Ogrodowisku.Pozdrawiam Gabrysiu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 22:16, 29 sie 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Poczytałam o brzoskwiniach, dzięki! Wiosną za piłę się weźmiemy, bo nasze drzewko sięga już okna na piętrze... dwa lata! Właśnie sprawdziłam, że ja też, od 5.08.2011

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Gabriela 21:48, 31 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Nie będzie kwiatkowo, tylko warzywnie:

Trawa cytrynowa uprawiana eksperymentalnie z nasion w szklarence urosła wysoka po pas, a w skrzyni jest mniejsza, ale niewiele mniejsza.






Dynia piżmowa:





Pomidorowo:




____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:58, 31 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072









Owocowo:









____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies