Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 00:13, 26 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ania, rzeczywiście ten Bishop jest pojedynczy, a ten mój jak widać nie. Ale też ma czarne liście i generalnie piękny jest, krępy i niewysoki.
A wiesz, że Kasia B ma piękne dalie, z tych pojedynczych, o czarnych liściach wyhodowane z nasion? To te które widać na zdjęciach w tunelu, są wysokie i niesamowicie dorodne.
Nasiona ośmiała zbierałam normalnie, z roślin i z ziemi, ale faktycznie Twój sposób pewny.
Wszystkie ketmie wyhodowałam sobie z nasion. Posadziłam sobie taki mały żywopłot z ponad metrowych sadzonek - błękitno- lila i tych ze zdjęcia.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 00:15, 26 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
monteverde napisał(a)
Czarnuszka śliczna, a jak z nasionkami? jaka to odmiana brzoskwini?


Spoko, nasiona będą, nie pozwolę im się zmarnować.
Odmiana brzoskwini nie wiadomo jaka, bo miała być nektaryną, którą zdecydowanie nie jest, Za to jest pyszna. Patent na owocowanie co roku to posadzenie przy murze domu na południowej ścianie. Plus mocne coroczne cięcie oczywiście. Masz brzoskwinie w nowym ogrodzie?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
monteverde 00:25, 26 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
U mnie w rajskim same się wysiały Bishopy w truskawki, ale już z niektórych wyszły mieszańce ale też ładnepamiętam, że dziewczyny brały np. taki o bardzo dużym kwiecie i makowym kolorze
albo taki a ten to miał taki biskupi kolor a żywopłoty z ketmii widziałam w Kamieniu Pomorskim świetnie to wyglądało
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gabriela 01:06, 26 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Biskup w truskawkach . Ale za to jakie ładne odmiany się potworzyły, gorąco czerwone. I z ciemnymi łodygami, takie ostatnio mi się bardzo podobają.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Mala_Mi 01:23, 26 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Oj.. ja już bym Ci pomogła z tą brzoskwinią.... a nawet i przy śliwce mogę pomóc.....

Czarnuszka piękna... aleja lipowa jak zwykle zachwyca....

OJ.. uciekam... jutro muszę wstać... i zrobić co mam zrobić... aućk. aućk.. będzie ciężko ...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
reni 08:15, 26 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Wianek przecudnej urody mus i mi taki zrobić... rabata hortensjowa będzie super, a całą resztę podziwiam i wzdycham..śliczności, pozdrawiam
____________________
Ogród... reni
Joku 09:24, 26 sie 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Zaciekawił mnie twój wianek hortensjowy. Suszysz wcześniej kwiatostany?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mira 09:42, 26 sie 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ale piękna porcja smaków, aż ślinka poleciała i penie dziś kupię

fajnie radzisz sobie z przestrzenią, wcześniej ta liliowcowa grządka teraz hortensjowa - to da efekt i wtedy już nie ominę Twojej posiadłości
a te hortensje szpaler będą obłędne - moja koleżanka taki ma i wygląda to ekstra

reasumując czarnuszka do poszukania, a dalie śmiało z nasion produkujemy tylko mus takie nasiona poszukać

mam niedosyt daliowej rabatki
a !! trawy cytrynowej zapomniałam pogratulować bo pamiętam etap wczesny produkcji - ale to frajda mieć taki efekt co ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 11:13, 26 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
asc napisał(a)
Oj.. ja już bym Ci pomogła z tą brzoskwinią.... a nawet i przy śliwce mogę pomóc.....

Czarnuszka piękna... aleja lipowa jak zwykle zachwyca....

OJ.. uciekam... jutro muszę wstać... i zrobić co mam zrobić... aućk. aućk.. będzie ciężko ...


Aniu, śliwki to już przeszłość.
No i mamy dzisiaj już ten ciężki poniedziałek. Ale krótkie przerwy są niezbędne.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 11:15, 26 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
reni napisał(a)
Wianek przecudnej urody mus i mi taki zrobić... rabata hortensjowa będzie super, a całą resztę podziwiam i wzdycham..śliczności, pozdrawiam


Renia, rabata hortensjowa to trochę od Ciebie odgapiona, Twoje z trawami są piękne.
Pewnie będę ją powiększać na długość i szerokość. Liliowcowa już została przedłużona.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies