Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki

Mille 21:11, 20 cze 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Ojej, kiedy moja lawenda będzie taka piękna...? U mnie dopiero pączki
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
malwes 21:11, 20 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
A to efekty wczorajszego pracowitego rozsypywania białych kamyczków :...proszę nie widzieć tych łanów lebiodki zamiast trawnika





i ławeczka w przedburzowym nastroju:
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
justi 21:12, 20 cze 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ale pieknie! I jakie ogromniaste lawendy, wowTaka huśtaweczka by mi się przydała, tylko z jasnym daszkiem. Gdzie ją można nabyć, w jakimś popularnym markecie? zbierałam na ławeczkę, ale może jednak huśtawka.....

W tym żwirowym kwadraciku na przedostatnim zdjęciu to ja widzę stożek i dwie kulki ....jak nic
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
malwes 21:24, 20 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
justi napisał(a)
Ale pieknie! I jakie ogromniaste lawendy, wowTaka huśtaweczka by mi się przydała, tylko z jasnym daszkiem. Gdzie ją można nabyć, w jakimś popularnym markecie? zbierałam na ławeczkę, ale może jednak huśtawka.....

W tym żwirowym kwadraciku na przedostatnim zdjęciu to ja widzę stożek i dwie kulki ....jak nic


Justynko, ławeczka i huśtawka są typowo 'marketowe', bo z Castoramy, seria Malili. Chciałam Ci podlinkować od razu ale strona Castoramy nie chce mi się coś wczytywać.

Jeśli chodzi o kwadracik to rozważam taką opcję ale cały czas chce mi się tam czegoś innego, oczywiście nie mając koncepcji co dokładnie. No i cały czas, mimo wszystko, ta żwirowo-bukszpanowa rabata taka smutna, mam tam pomysł dosadzenia niewielkiej ilości traw aby ją uczynić "ruchomą" ale jeszcze ostatecznie nie wiem jaka trawa więc się wstrzymuję.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 21:26, 20 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Mille napisał(a)
Ojej, kiedy moja lawenda będzie taka piękna...? U mnie dopiero pączki


To odmiana Hidcote, jedna z większych zdaje się. Ja już kupiłam ją sporą, inaczej też musiałabym długo czekać. Choć muszę przyznać, że lawenda lawendą ale ta szałwia jest obłędna. Niestety poskąpiłam na więcej i jak wróciłam do centrum kolejnego dnia, to już śladu po niej nie było.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
justi 21:27, 20 cze 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Dzięki , jak zdecyduję co kupić i skarbonka się zapełni będę wiedziała gdzie się udać

Tak właśnie myślałam, że nie możesz się zdecydować.
Dwie bliźniacze rabaty przy schodach też by fajnie wyglądały.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
bociek 21:36, 20 cze 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Gosiu, sliczna ta rabata wyszla. Czy bedziesz cos jeszcze tam dosadzac???

Masz cudna odmiane szalwii, piekny kolor i takie niesamowicie grube kwiaty

A ta jest moja Tyle, ze jest wysoka dosyc



A jak tam zdrowko? Mam nadzieje, ze pokonaliscie chorobska
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
ewaglen 21:56, 20 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Jak to jest z tymi koreankami? Ja mam dwie. 6 lat u mnie rosną, wyglądają dość okazale, jednak szyszki były na jednej tylko raz (w ilości znacząco mniejszej niż u Ciebie). Twoja szałwia piękna. Ja ostatnio miałam szałwię omszoną i za radą Danusi pozbyłam się jej. Liście miała brzydkie, kwiaty mizerne i w dodatku się wykładała. Wcześniej miałam zwykłą i wyglądała znacznie lepiej niż omszona, ale potem coś jej zaszkodziło, zrobiła się brzydka i wykopałam ją na dobre. Z trudem się jej pozbyłam. Ale Twoja jest śliczna
____________________
Mój ogród - co dalej?
malwes 22:03, 20 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Ewa, witam serdecznie - Chełm mi jest bardzo bliski

Co do koreanek to trudno powiedzieć - moja, jak wszystko inne, wsadzona w tym roku. Dostałam ją w prezencie od ogrodnika - trudno mi powiedzieć, jak to będzie w przyszłym roku, bo też czytałam, że one jednego roku potrafią pięknie szyszkować a w inne lata ani trocha. Ja niestety nie znam jej historii . Pewnie coś więcej będę mogła powiedzieć za rok.

Co do szałwi to chyba moja też omszona. Ciężko mi określić jak ona przezimuje i czy w ogóle. Cały czas się waham gdzie (i czy) ją wsadzić bo zielnik mam akurat dośc cienisty.....
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Mille 22:07, 20 cze 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
malwes napisał(a)

Ojej, kiedy moja lawenda będzie taka piękna...? U mnie dopiero pączki


To odmiana Hidcote, jedna z większych zdaje się. Ja już kupiłam ją sporą, inaczej też musiałabym długo czekać. Choć muszę przyznać, że lawenda lawendą ale ta szałwia jest obłędna. Niestety poskąpiłam na więcej i jak wróciłam do centrum kolejnego dnia, to już śladu po niej nie było.


Aż wróciłam do zdjęcia szałwii i wstyd, że nie pochwaliłam Faktycznie niesamowita i jaka bujna kępa! Na swoje usprawiedliwienie - cały dzień myślę o mojej lawendzie, bo nie wiem jaka ta moja odmiana i jaki będzie miała kolor, ale pewnie nie tak intensywny Raz już kupiałam jedną sadzonkę i ma taki bardzo blady kolor, trochę się rozczarowałam. Na szczęście była z innego sklepu, więc szansa jest

Wracając do szałwii - jak to z nią jest. Zawsze myślałam, że szałwie sa jednoroczne, ale ostatnio wyczytałam, że są też szałwie-byliny. To jakiej mam szukać, żeby się cieszyć dłużej niż rok?

____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies