Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

antracyt 14:41, 02 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624

Znalazłam ostatnio bardzo przyjemny blog z portretami m.in. irysów z podpisami odmian i jakoś tak pomyślałam o Tobie
https://ogrod100roz.wordpress.com/category/moje-irysy/
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Juzia 18:15, 02 lut 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Taki tort to i bym mogła zjeść.... bo vegański
Hahahaha
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 08:43, 03 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Znalazłam ostatnio bardzo przyjemny blog z portretami m.in. irysów z podpisami odmian i jakoś tak pomyślałam o Tobie
https://ogrod100roz.wordpress.com/category/moje-irysy/


Dzięki Zuza, że o mnie myślałaś Znam ten blog, ale ja niego trafiłam na fali różomanii
Nie wiem, czy zaglądałaś na strony początkowe - najpierw dominowały róże, a teraz doszło mnóstwo bylin, można się napatrzeć na astry, floksy, wiosną tulipany, a wszystko w olbrzymich ilościach i piękne. I jest to jeden z moich ulubionych ogrodów - z tych znanych tylko wirtualnie.

____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:00, 03 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Właściwie, to trafiłam na niego przy okazji poszukiwań Jenny Duval poleconej przez Ewę. Piękny ogród, nie tylko roślinnie. Rzeźby bardzo mi się spodobały Na razie pochodziłam po nim dość pobieżnie, ale na pewno znajdę wieczór na dokładniejsze przejrzenie wszystkich stron. Jedyny minusik to brak przemyśleń co do uprawy poszczególnych roślin, no chyba, że są, ale jeszcze do nich nie dotarłam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
popcorn 09:24, 03 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki za link, będzie co robić hihi

miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Mgduska 11:22, 03 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nawzajem
____________________
Sałatka pokrzywowa
Rench 21:06, 03 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
OMG tort fantastyczny, muszę pokazać córce, na urodziny mi naszykuje i te szklane świeczki. I wszystko dietetyczne Majstersztyk
Podczytałam u Zuzy, że też lubisz wątek "tam gdzie mgły i róże mieszkają" Safoya ma też bloga pod tym samym tytułem. To był mój elementarz A ogród 100róż też przewertowałam, tylko na innym formu. Różana choroba niestety
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Mgduska 21:55, 03 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rench napisał(a)
OMG tort fantastyczny, muszę pokazać córce, na urodziny mi naszykuje i te szklane świeczki. I wszystko dietetyczne Majstersztyk
Podczytałam u Zuzy, że też lubisz wątek "tam gdzie mgły i róże mieszkają" Safoya ma też bloga pod tym samym tytułem. To był mój elementarz A ogród 100róż też przewertowałam, tylko na innym formu. Różana choroba niestety


Wydeptujemy te same ścieżki. Zdjęcia Safoyi na szczęście są wciąż widoczne w necie, tak - to rzeczywiście coś jak elementarz
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 08:46, 04 lut 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
antracyt napisał(a)
Właściwie, to trafiłam na niego przy okazji poszukiwań Jenny Duval poleconej przez Ewę. Piękny ogród, nie tylko roślinnie. Rzeźby bardzo mi się spodobały Na razie pochodziłam po nim dość pobieżnie, ale na pewno znajdę wieczór na dokładniejsze przejrzenie wszystkich stron. Jedyny minusik to brak przemyśleń co do uprawy poszczególnych roślin, no chyba, że są, ale jeszcze do nich nie dotarłam


Ja też mam Jenny Duval. Uwielbiam ją. Rośnie w bardzo niesprzyjających warunkach a mimo to co roku obsypana jest kwieciem. Dość szeroko się rozkłada. U mnie nie ma żadnych podpór i ma pokrój fontannowy. Co dwa lata wycinam stare pędy i nic więcej przy niej nie robię. Nawet nie wiem czy to prawidłowo.
Żałuję tylko że mam ją posadzoną za głęboko na rabacie i rzadko przez to focę.

Safoya i jej wtedy jeszcze wątek, był przyczyną mojej fascynacji róż. Potem się przekonałam że takie artystyczne zdjęcia a rzeczywistość, to dwa różne światy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 09:18, 04 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O, Aprilku, dobrze, że jesteś Pytałam Cię o floksa, ale chyba przegapiłaś mój wpis. Popraw się

Jenny śliczna, kiedyś szukałam takiej różowej-róziowej. Ja mimo wszystko wolę te powtarzające kwitnienie, bo przy małej powierzchni trochę szkoda miejsca na inne, więc może jeszcze Comte de Chambord kiedyś dosadzę. Mam kwitnącą raz Constance Spry, ale to zupełnie osobna historia A czy Jenny jest podjadana przez te wszystkie latające paskudztwa jak bruzdownica?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies