Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 18:15, 24 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gardenarium napisał(a)
No i patrz jak fajnie. Zielone palce.


Fajnie Żeby tylko się przyjął!
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 23:44, 24 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561

Pierwiosnek marketowy, który ma wetknięte patyki derenia. Patyki przyniosłam ze spaceru, ktoś ciął, wyrzucił, ja się ulitowałam, jeszcze żałowałam, że takie wyschnięte. Ożył, listki urosły, jeśli się ukorzeni - będę mieć


Magduś- prawdziwa z Ciebie Ogrodniczka!
Az się wzruszyłam
No i ślicznie wygląda ten uratowany dereń
Ja zamiast szukać wiosny na działce zajmuje sie pojemnikami hydroforowymi, by działkowcy mieli wodę w ogródkach
Ale od przyszłego tyg ruszam na swoją działeczkę!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Milka 06:36, 25 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mgduska napisał(a)


To jest dobry patent - pod warunkiem, że rabata jest że tak powiem docelowa. Jak już zrobię co trzeba, będę się starała zakrokusić górkę, że hej! A tak poza tym, moje krokusy wychodzą o bardzo różnym czasie, na pewno jest ich więcej, ale kwitną w odległości paru tygodni, więc jeszcze czekam na niektóre.






Żyłkowany to Lily, biały w kropki to Frozen Kristof, ciemnego muszę sprawdzić. Lili jest fajny, bo ma naprawdę spore te kwiaty

Czy ja już mówiłam, że fiolet to mój ulubiony kolor kwiatów? Obok paru innych, oczywiście
Pierwiosnek marketowy, który ma wetknięte patyki derenia. Patyki przyniosłam ze spaceru, ktoś ciął, wyrzucił, ja się ulitowałam, jeszcze żałowałam, że takie wyschnięte. Ożył, listki urosły, jeśli się ukorzeni - będę mieć



Ale super, jak to fajnie wygląda i derenie będą gratis
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
antracyt 06:38, 25 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723
Dokładnie, tak jak Danusia napisała, zielone palce
Ja część moich dereniowych odpadków wcisnęłam w ziemię za płotem, jako eksperyment. Zobaczymy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Milka 06:42, 25 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Podejrzewam, że się przyjmą>
czeka na mnie ostatni dereń do cięcia i dumam czy robić sadzonki czy nie, tyle już mam tych roślin.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
antracyt 06:51, 25 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723
Jesienią za płot dałam też kawałek lilaka z mikro korzonkiem i pozostałości malin po przeprowadzce. Jedno i drugie daje oznaki życia, wiec może z dereniem też się uda. Ja mam u siebie tylko 2 krzaczki, jeszcze kilka mogłabym dosadzić
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Milka 06:56, 25 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Lilaki to z reguły bez problemu się przyjmują. Super, ze wszystko się udaje i cieszy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
April 06:57, 25 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
Ciekawa jestem czy Ivory Halo też tak się ukorzeni
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 08:28, 25 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No ja tak mam, że nie mogę się powstrzymać - ciągle próbuję coś rozmnożyć, przy cięciu krzaków zawsze coś tam wetknę w ziemię, czasem coś się z tego udaje, czasem nie, bo warunki u mnie nie są łatwe.
A wracając do cięcia - muszę się przyznać, że sezon zainaugurowałam obcięciem sobie kawałka palca, osobiście zaostrzonym sekatorem. Także ten, palec w bandażu, lekki wstręt do narzędzi tnących, a kopać będę na razie małą, jednoręczną łopatką.
Ale są też pozytywy - w zmywaniu i obieraniu warzyw rodzina mnie wyręcza
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:32, 25 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Milka napisał(a)
Podejrzewam, że się przyjmą>
czeka na mnie ostatni dereń do cięcia i dumam czy robić sadzonki czy nie, tyle już mam tych roślin.


antracyt napisał(a)
Jesienią za płot dałam też kawałek lilaka z mikro korzonkiem i pozostałości malin po przeprowadzce. Jedno i drugie daje oznaki życia, wiec może z dereniem też się uda. Ja mam u siebie tylko 2 krzaczki, jeszcze kilka mogłabym dosadzić


April napisał(a)
Ciekawa jestem czy Ivory Halo też tak się ukorzeni


Też tak macie Niby nie potrzeba, ale każda nowa roślinka się przyda
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies