Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

antracyt 11:26, 30 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11783
Ale ładny Ja ostatnio znalazłam takiego miedziano-różowego(róż pudrowy). Żałuję bardzo, że twarda byłam i został w sklepie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 11:58, 30 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Może lepiej wróć po niego? Nie każdy doceni takie niuanse
Coraz bardziej podobają mi się angielskie 'teatry' dla pierwiosnków. U mnie odpada, bo kto by to podlewał, więc moje różności idą do gruntu, ale w donicach wyglądają pięknie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 12:04, 30 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11783
Nie wrócę, bo to na trasie było
Mam plany na takie miejsce do eksponowania pierwiosnków a potem pelargonii, ale kiedy uda mi się je zrobić to nie wiem. Może za kilka lat
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Juzia 16:52, 30 mar 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38956
Mgduska napisał(a)
Wczoraj wpadł mi w oko na pobliskim rynku, będzie następny do kolekcji - miedziany





No no.... mniamniuśny taki
I krokusy też wcale nie nudne!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Roocika 21:35, 31 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Krokusy prześliczne a pierwiosnek ma ładny kolor
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 09:45, 06 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Miło wrócić na forum, ale nadrobić ciężko, tyle tu się dzieje

Przed świętami nie miałam czasu na forum - mieliśmy wariactwo na własne życzenie, bo zamówiłam wywrotkę ziemi z kompostowni - 7 ton, ok. 10 m sześciennych...
Nie wiedziałam, że to tak dużo Musieliśmy zrzucić ziemię przed bramą, bo dalej nie było jak, więc wszystko to na taczkach musieliśmy sami przewieźć do ogrodu - przed deszczem, świętami i wszystkim, żeby mieć porządek i żeby nam tego deszcz nie rozmazał. Ziemia jest piękna, puszysta, leciutka, czarna jak węgiel - i tak brudzi
Załadowałam rabaty, m przewoził na tyły ogrodu. Wszystko obsypane, obdarowana siostra i sąsiad, który pożyczył drugą taczkę, wypełniona skrzynia po truskawkach i zostały jeszcze dwie górki, które starczą mi chyba do końca życia Większość machnęliśmy jeszcze w czwartek i dobrze, bo było ładnie, a w piątek już padało.

Wczoraj sypnęło, mamy znowu biało.
W mini oczku tarasowym, które przechowało się w domu, przezimowała mała ważka - wypuściliśmy ją w ogrodzie Teraz oczko, jak inne donice, stoi skute i zaśnieżone - może dla tych, co zaczęły wschodzić, to lepiej, że spadł śnieg, ale nie bardzo jest po co wychodzić do ogrodu.

Fotki jeszcze przedświąteczne, ale już z nową ziemią







____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:50, 06 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370


Moja ciemiernikowa łączka


Ten ciemiernik jest fajny, bo niepodobny do żadnego innego, które mam, kupiony jako maleństwo i zagadka bez nazwy (pewnie siewka)





____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:52, 06 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kwitną już pierwsze pierwiosnki ząbkowane - zdaje się, te sadzonki, które mają więcej słońca


szachownice mają pąki kwiatowe!


ogólnie są fajne, dają dużo zieleni i lubię ten ich czosnkowy zapach


____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:57, 06 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
CD łączki ciemiernikowej, która mnie strasznie cieszy








____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:03, 06 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370




pomiędzy ciemiernikami przesadzona miodunka, chyba jej tu dobrze, przywiozłam też z działki leśnej od Mamy więcej przebiśniegów - już kwitnących, też tutaj trafią



Ruch w nieruchomościach jest taki, że nie wiadomo, kto w końcu weźmie ten lokal, ktoś na pewno


Zdążyłam też posadzić wszystkie rośliny, które przyszły przed świętami, ale to już ostatni raz zamawiam przez internet, jednak wielkość sadzonek trochę mnie wkurza. Przesadziłam parę piwonii i gaurę, wsadziłam do szklarni rozsadę sałaty i rukoli, wysiałam rzodkiewkę i buraczki liściowe. Wszystko malutkie, ale sałata od razu nabrała koloru, jak na Apacza przystało (taka odmiana).
Czekam na wiosnę

____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies