Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 08:38, 25 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

Magduś- prawdziwa z Ciebie Ogrodniczka!
Az się wzruszyłam
No i ślicznie wygląda ten uratowany dereń
Ja zamiast szukać wiosny na działce zajmuje sie pojemnikami hydroforowymi, by działkowcy mieli wodę w ogródkach
Ale od przyszłego tyg ruszam na swoją działeczkę!


Działaczu! Wiosna i tak rozkręca się z takim trudem, że nie ma się co nią przejmować.
Te zbiorniki to na deszczówkę?
____________________
Sałatka pokrzywowa
MiluniaB 12:05, 25 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ślicznie w donicy A wiesz, że podobnie jak Ty też przytargałam od sąsiadów gałązki obciętego derenia. Mam ich cały wazon - pięknie wypuściły listki - zdjęcie u mnie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Roocika 15:15, 25 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ojeju Magda ale jak to obcięłaś sobie kawałek palca? Mam nadzieję, że bardzo nie boli.
Ten kolor prymulki cudny.

Mojemu dereniowi przycięlam tylko gałązki, szkoda, że nic z nimi nie zrobiłam :-/
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 15:43, 25 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
MiluniaB napisał(a)
Ślicznie w donicy A wiesz, że podobnie jak Ty też przytargałam od sąsiadów gałązki obciętego derenia. Mam ich cały wazon - pięknie wypuściły listki - zdjęcie u mnie


Co spojrzę - to inny awatar, zmienna kobieta z Ciebie
Widziałam - fajny robi kontrast ta świeża zieleń z czerwienią, lubię
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 15:54, 25 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)
Ojeju Magda ale jak to obcięłaś sobie kawałek palca? Mam nadzieję, że bardzo nie boli.
Ten kolor prymulki cudny.

Mojemu dereniowi przycięlam tylko gałązki, szkoda, że nic z nimi nie zrobiłam :-/


Goi się Jakoś specjalnie mu się nie przyglądam, okazało się, że to nie na moje nerwy. Ciachnęłam kawałek opuszka z kawałkiem paznokcia. Bardzo dobrze naostrzyłam sekatory...Ale mówią, że odrośnie i tego się trzymam - w końcu to palec ogrodnika - musi odrosnąć

Och, prymula w realu ma nieco cieplejszy odcień, jest naprawdę piękna, szkoda, że tylko jedna była.
Gdyby Ci zależało na rozmnożeniu derenia, zawsze możesz uciąć (ostrożnie!) jeszcze jeden patyk, nie wiem jakiego masz derenia, ale te zwykłe (alba) przecież bardzo dobrze odrastają. Fajne instrukcje są w Zielonym Pogotowiu
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 16:01, 25 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Oh, to rzeczywiście bardzo się przyłożyłaś do ostrzenia... Za bardzo...
Mój dereń to elegsntissima posadzony w ubiegłym roku, miał 4 gałązki i przycięłam mu tylko "końcówki".
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anpi 16:56, 25 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Przepiękne kupiłaś te prymulki i ciemiermiki, szczególnie Lily Na takiego jeszcze bym się skusiła, choć nie wiem gdzie bym go wcisnęła Skąd go masz?
Paluch niech szybko odrasta, współczuję.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
antracyt 18:38, 25 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723
Aż mnie ręka rozbolała jak o paluchu czytam...wrrr. Niech szybko wraca do formy wyjściowej.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:53, 25 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
anpi napisał(a)
Przepiękne kupiłaś te prymulki i ciemiermiki, szczególnie Lily Na takiego jeszcze bym się skusiła, choć nie wiem gdzie bym go wcisnęła Skąd go masz?
Paluch niech szybko odrasta, współczuję.


Dzięki
Lily od Zymona, solidna sadzonka
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:57, 25 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)
Oh, to rzeczywiście bardzo się przyłożyłaś do ostrzenia... Za bardzo...
Mój dereń to elegsntissima posadzony w ubiegłym roku, miał 4 gałązki i przycięłam mu tylko "końcówki".


No tak, jeśli tylko cztery, to lepiej poczekać na więcej. Derenie jednak szybko rosną, ani się obejrzysz, jak się poczuje jak u siebie Moja siostra ma w swoim ogrodzie chyba właśnie ELegantissimę - nie wiadomo kiedy zrobił się z niego potwór, którego może ciąć i mnożyć do woli
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies