Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 13:49, 23 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No tak, cieszę się jak gwizdek z tych krokusów, a to dopiero te najwcześniejsze, będzie więcej - np. fioletowe duże są później. Tak czy siak, jest ich ZA MAŁO. Jak już wreszcie zrobię porządek na mojej suchej górce, powinnam ją porządnie obsadzić krokusami.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 15:32, 23 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Właściwie to chyba nigdy nie sprawdzałam jakie warunki preferują krokusy. Wciskam je w ziemie gdzie mi pasuje i sobie rosną Na suchej górce pewnie też im się spodoba
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 17:54, 23 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Też muszę zdecydowanie więcej posadzić w tym sezonie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 19:34, 23 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)
Też muszę zdecydowanie więcej posadzić w tym sezonie

antracyt napisał(a)
Właściwie to chyba nigdy nie sprawdzałam jakie warunki preferują krokusy. Wciskam je w ziemie gdzie mi pasuje i sobie rosną Na suchej górce pewnie też im się spodoba


One w większości są właśnie tam, tylko że ta górka jest strasznie poprzerastana trawą, mchem, barwinkiem i innym zielskiem, muszę wykopać większość bylin, oczyścić z badziewia i posadzić od nowa. Poza tym - nie wiem jak to jest, jesienią latam po tym ogrodzie z obłędem w oku, bo nie wiem gdzie wcisnąć te cebulaki, a wiosną wszędzie jest puuusto. Górka ma ta zaletę, że jest nieźle osłoneczniona i dobrze widoczna, więc idealna na wystawę krokusową. Ale naprawdę jak teraz na nią patrzę, mogłoby być wsadzonych 100 razy więcej krokusów niż jest.
W razie czego, przypomnijcie mi jesienią, że miałam w planie krokusową górkę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:50, 23 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Moje najpiękniejsze - ścinam same kwiatki i w ten sposób trzymam w wodzie, są wtedy dobrze widoczne i oszczędzam pączki. Mam jeszcze pełny prawie biały i dwie zagadki w pąkach.

____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 20:18, 23 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ale piękne, nie wiem który naj ale chyba żyłkowany
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:11, 23 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Przepiękne, tego żyłkowanego nigdy na żywo nie widziałam
____________________
Helen - Hortensjowo
Juzia 15:30, 24 mar 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38613
Mgduska napisał(a)



One w większości są właśnie tam, tylko że ta górka jest strasznie poprzerastana trawą, mchem, barwinkiem i innym zielskiem, muszę wykopać większość bylin, oczyścić z badziewia i posadzić od nowa. Poza tym - nie wiem jak to jest, jesienią latam po tym ogrodzie z obłędem w oku, bo nie wiem gdzie wcisnąć te cebulaki, a wiosną wszędzie jest puuusto. Górka ma ta zaletę, że jest nieźle osłoneczniona i dobrze widoczna, więc idealna na wystawę krokusową. Ale naprawdę jak teraz na nią patrzę, mogłoby być wsadzonych 100 razy więcej krokusów niż jest.
W razie czego, przypomnijcie mi jesienią, że miałam w planie krokusową górkę


Ja też nigdy jesienią nie pamietałam o krokusach.... a już na pewno nie pamiętałam gdzie dokładnie mam je dosadzić
Teraz mam patent!
WIosną jak już krokusy przekwitają, to je sobie dzielę i rozsadzam, tam gdzie mam braki. A one później i tak się mnożą. No przynajmniej te odmiany które ja mam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 16:45, 24 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)


Ja też nigdy jesienią nie pamietałam o krokusach.... a już na pewno nie pamiętałam gdzie dokładnie mam je dosadzić
Teraz mam patent!
WIosną jak już krokusy przekwitają, to je sobie dzielę i rozsadzam, tam gdzie mam braki. A one później i tak się mnożą. No przynajmniej te odmiany które ja mam


To jest dobry patent - pod warunkiem, że rabata jest że tak powiem docelowa. Jak już zrobię co trzeba, będę się starała zakrokusić górkę, że hej! A tak poza tym, moje krokusy wychodzą o bardzo różnym czasie, na pewno jest ich więcej, ale kwitną w odległości paru tygodni, więc jeszcze czekam na niektóre.


antracyt napisał(a)
Ale piękne, nie wiem który naj ale chyba żyłkowany


Helen napisał(a)
Przepiękne, tego żyłkowanego nigdy na żywo nie widziałam


Żyłkowany to Lily, biały w kropki to Frozen Kristof, ciemnego muszę sprawdzić. Lili jest fajny, bo ma naprawdę spore te kwiaty

Czy ja już mówiłam, że fiolet to mój ulubiony kolor kwiatów? Obok paru innych, oczywiście
Pierwiosnek marketowy, który ma wetknięte patyki derenia. Patyki przyniosłam ze spaceru, ktoś ciął, wyrzucił, ja się ulitowałam, jeszcze żałowałam, że takie wyschnięte. Ożył, listki urosły, jeśli się ukorzeni - będę mieć

____________________
Sałatka pokrzywowa
Gardenarium 16:53, 24 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i patrz jak fajnie. Zielone palce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies